Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Przeciwciało monoklonalne CT-P59 wykazuje silną skuteczność przeciwwirusową przeciwko wariantowi SARS-CoV-2 delta.

Niedawno koreańskie badanie wykazało skuteczność przeciwwirusową przeciwciała monoklonalnego CT-P59 przeciwko wariantowi delta SARS-CoV-2 (SARS-CoV-2). Eksperymenty na zwierzętach zakażonych wariantem delta wykazały, że CT-P59 jest w stanie zmniejszyć nasilenie objawów i replikację wirusa w drogach oddechowych. Badanie jest obecnie dostępne pod adresem bioRxiv* Serwer przygotowania do druku.

tło

Nowe warianty SARS-CoV-2 należące do linii B.1.617 spowodowały ostatnio znaczną indukcję infekcji i śmiertelności w Indiach. Wśród trzech wyróżniających się podszczepów B.1.617, wariant delta (B.1.617.2) wykazuje znacznie wyższe wskaźniki infekcji i patogeniczności i dlatego został uznany przez Światową Organizację Zdrowia za wariant wzbudzający obawy (VOC). Wkrótce po tym, jak po raz pierwszy zidentyfikowano go w Indiach, wariant delta stał się dominujący w wielu krajach, w tym w USA i Wielkiej Brytanii.

Mutacje w domenie wiązania receptora kolca (RBD) są przede wszystkim odpowiedzialne za wysoki potencjał zakaźny i unikowy nowych wariantów SARS-CoV-2. Zgodnie z dostępną literaturą, mutacja L452R w wariantach delta i epsilon (po raz pierwszy zidentyfikowana w Kalifornii) jest specyficznie związana ze zmniejszoną neutralizacją wirusa przez wywołane szczepionką i terapeutyczne przeciwciała monoklonalne.

W bieżącym badaniu naukowcy zbadali skuteczność przeciwwirusową przeciwciał monoklonalnych CT-P59 przeciwko wariantom SARS-CoV-2 delta, kappa (B.1.617.1) i epsilon (B.1.427/B.1.429).

Mechanicznie przeciwciało CT-P59 wiąże się z wirusowym białkiem szkieletowym i blokuje jego interakcję z enzymem konwertującym angiotensynę 2 (ACE2), receptora wejścia do komórki gospodarza. Zarówno w badaniach na komórkach, jak i na zwierzętach przeciwciało wykazywało znaczną skuteczność przeciwwirusową przeciwko oryginalnemu szczepowi SARS-CoV-2 i wariantom B.1.351 (pierwszy zidentyfikowany w Afryce Południowej) i P1 (pierwszy zidentyfikowany w Brazylii).

Skuteczność neutralizująca CT-P59 w testach komórkowych

Naukowcy określili powinowactwo wiązania, zdolność przeciwwirusową i skuteczność neutralizacji CT-P59 wobec wariantów delta, epsilon i kappa ze zmutowanymi RBD. Wyniki ujawniły, że przeciwciało miało 10-krotnie niższą skuteczność wiązania przeciwko zmutowanym RBD w porównaniu z tym przeciwko RBD typu dzikiego.

READ  Timelapse pokazuje budowę naddźwiękowego samolotu NASA, który ma latać w przyszłym roku

Dodatkowe eksperymenty z użyciem żywych lub pseudowirionów wykazały, że przeciwciało wykazywało 183-krotną, 74-krotną i 24-krotną zdolność przeciwwirusową odpowiednio przeciwko wariantom delta, epsilon i kappa, w porównaniu z wirusem typu dzikiego. Co ważne, wyniki testu neutralizacji wirusa wykazały, że przeciwciało wykazywało 98-krotną, 31-krotną i 50-krotną skuteczność neutralizacji odpowiednio wobec wariantów delta, epsilon i kappa w porównaniu z wariantem D614G SARS-CoV-2.

Podsumowując, wyniki pokazują, że pomimo stosunkowo niskiego powinowactwa wiązania i zdolności przeciwwirusowej, CT-P59 jest w stanie neutralizować wszystkie testowane warianty SARS-CoV-2.

Badanie wrażliwości in vitro na CT-P59 wobec wariantów Delta, Epsilon i Kappa.

Badanie wrażliwości in vitro na CT-P59 wobec wariantów Delta, Epsilon i Kappa.

Skuteczność terapeutyczna CT-P59 u zwierząt

Naukowcy zbadali skuteczność terapeutyczną CT-P59 u myszy zakażonych wariantem delta. Użyli wysokich (istotnych klinicznie) i niskich dawek przeciwciała do późniejszego leczenia zakażonych myszy.

Wyniki ujawniły, że w porównaniu z nieleczonymi myszami, które wykazały 0% przeżywalność szóstego dnia po zakażeniu, wszystkie myszy w grupie leczonej przeciwciałami wykazały 100% przeżywalność. Ponadto myszy traktowane CT-P59 wykazały mniejszą redukcję masy ciała w porównaniu do myszy nieleczonych.

Co ważne, leczenie CT-P59 skutecznie zmniejszyło replikację wirusa w dolnych drogach oddechowych zakażonych myszy. W szczególności szóstego dnia po zakażeniu nie wykryto miana wirusa w płucach myszy leczonych wysokimi i niskimi dawkami przeciwciał.

Przestudiuj znaczenie

Wyniki badania wykazały, że pomimo spadku skuteczności leków przeciwwirusowych przez ااض w laboratorium W ustawieniach przeciwciało monoklonalne CT-P59 jest w stanie znacząco złagodzić objawy wywołane przez SARS-CoV-2 i zmniejszyć replikację wirusa w płucach myszy zakażonych wariantem delta.

W oparciu o wyniki badania, CT-P59 może być stosowany w warunkach klinicznych do leczenia pacjentów z COVID-19 z delta i powiązanymi wariantami z podobnymi mutacjami.

*Ważna uwaga

bioRxiv Publikuje wstępne raporty naukowe, które nie były recenzowane i dlatego nie powinny być uznawane za rozstrzygające, ukierunkowywać praktykę kliniczną/zachowania związane ze zdrowiem ani być traktowane jako ustalone informacje.

READ  Zaćmienie Słońca widoczne w całej Europie z najlepszymi widokami na Syberię

Numer czasopisma:

  • Skuteczność in vitro i in vivo CT-P59 wobec Delta i powiązanych wariantów SARS-CoV-2 Dong-Kyun Ryu, Hye-Min Woo, Bobin Kang, Hanmi Noh, Jong-In Kim, Ji-Min Seo, Cheolmin Kim, Minsoo Kim, Jun-Won Kim, Nayoung Kim, Pyeonghwa Jeon, Hansaem Lee, Jeong-Sun Yang, Kyung-Chang Kim, Joo-Yeon Lee, Min-Ho Lee, Sang-Seok Oh, Hyo-Young Chung, Ki-Sung Kwon, Soo Young Lee, bioRxiv, 2021.07.23.453472; dui: https://doi.org/10.1101/2021.07.23.453472i https://www.biorxiv.org/content/10.1101/2021.07.23.453472v1