Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Protest w Sydney przeciwko blokadzie: „straszne” – koń policyjny uderzony przez protestującego

Globalizm

Starcia między protestującymi o zamknięcie Sydney i policji po tym, jak problemy społeczności NSW osiągnęły nowy poziom. Wideo / Twitter

To obraz, który rozgniewał naród.

W momencie, gdy koń o imieniu Tobruk został sfotografowany, został rzekomo uderzony przez mężczyznę w żółtym ubraniu pośród chaotycznych scen protestu przeciwko blokadzie w centralnej dzielnicy biznesowej Sydney.

Zdjęcie stało się wirusowe w ciągu kilku minut, a policja Nowej Południowej Walii udostępniła zdjęcie na Facebooku, otrzymując ponad 48 000 polubień i prawie 30 000 komentarzy w ciągu dwóch godzin od opublikowania.

Obraz uderzanego konia, uważany za jeden z najbardziej szokujących obrazów z dzisiejszych protestów, wywołał masowe oburzenie w mediach społecznościowych.

Tysiące osób domagało się aktualizacji stanu konia, policja NSW potwierdziła na zdjęciu, które zostało po raz pierwszy opublikowane przez Sydney Morning Herald, że koń był nieuszkodzony.

W osobnym poście konto NSW Mounted Police na Facebooku udostępniło zdjęcie ciepłego Tobruka w jego stajni w Sydney po burzliwym dniu w pracy.

Koronawirus choroba

„Odważny i piękny Tobruk jest bezpieczny i nietknięty po swoim strasznym dzisiejszym spotkaniu” – czytamy w poście.

“Jeszcze raz dziękuję wszystkim za słowa wsparcia”

Obraz uderzanego konia, uważany za jeden z najbardziej szokujących obrazów z dzisiejszych protestów, wywołał masowe oburzenie w mediach społecznościowych.  Załączone zdjęcie
Obraz uderzanego konia, uważany za jeden z najbardziej szokujących obrazów z dzisiejszych protestów, wywołał masowe oburzenie w mediach społecznościowych. Załączone zdjęcie

Policja NSW wzywa do uzyskania informacji na temat mężczyzny na zdjęciu, a każdy, kto może udzielić informacji, może natychmiast skontaktować się z policją.

Policja Nowej Południowej Walii opublikowała dodatkowe zdjęcia przedstawiające chaotyczne sceny z dzisiejszych gwałtownych protestów.

Rozbite butelki zaśmiecały ulice, a policjant pokryty atramentem pojawił się po starciu ze sprzeciwiającym się.

Władze przeglądają teraz zdjęcia i nagrania wideo w mediach społecznościowych, aby zidentyfikować 3500 uczestników.

READ  Kiedykolwiek przejęty: Egipt przechwytuje statek i szuka ponad miliarda zatorów w Kanale Sueskim