Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Propozycja finansowania 12,8 mld rupii z Polski na produkcję nawozów organicznych w SL - Wiadomości Biznesowe

Propozycja finansowania 12,8 mld rupii z Polski na produkcję nawozów organicznych w SL – Wiadomości Biznesowe


Od lewej: Senaka Rajapaksa – delegacja polska, Damian Buczyński – delegacja polska, Prezes Colombo Fertilizer Trading Company Ltd., Mithsiri Wijonwardina, Sachindra Rajapaksa – Minister Promocji Produkcji i Regulacji Podaży Nawozów Organicznych i Zaawansowanych Technologii Rolniczych, Regina Purpurea, Prezes Funduszu Hubert Drabek, Radustau i Aroni – Delegacja Polska oraz Sebastian Saukewicz – Delegacja Polska

  • Obiecuje partnerstwo publiczno-prywatne, aby napędzać rewolucję rolniczą w kraju

Colombo Fertilizer Trading Company Limited (CCFL) zawarł wczoraj protokół ustaleń z polską firmą venture capital Regina Purpurea Fundus (RPF) w celu ustalenia wstępnych parametrów utworzenia spółki joint venture w celu produkcji nawozów organicznych na Sri Lance .

Porozumienie to napędza kluczowe działania strategiczne w polityce rozwoju rolnictwa w ramach krajowych ram polityki (NPF) Perspektywy dobrobytu i świetności, które wzywają do stałego przejścia sektora na lokalnie produkowane nawozy organiczne.

To obiecujące partnerstwo publiczno-prywatne zostało sformalizowane w obecności ministra rolnictwa Mahindanandy Aluthgamag, ministra rolnictwa profesora Oditha K.

Protokół ustaleń został podpisany przez polskiego biznesmena Huberta Drabecka, założyciela i prezesa RPF oraz przewodniczącego CCFL Methsiri Wijegunawardana.

Rajapaksa dodał: „CCFL to przedsiębiorstwo państwowe, które jest zakotwiczone w 150-letniej tradycji jakości i doskonałości”.
Misją CCFL jest dostarczanie najwyższej jakości nawozów rolnikom na całej Sri Lance i ciężko zapracowała na zaufanie i lojalność lokalnych rolników, zapewniając dostarczanie wysokiej jakości standardowych nawozów spełniających ich potrzeby. Dzięki CCFL Guaranteed Quality Assurance możemy być pewni, że obiecujące PPP znacząco przyczyni się do zrównoważonego rozwoju sektora rolnego na Sri Lance. Inicjatywy mające na celu osiągnięcie zrównoważonego wzrostu gospodarczego na poziomie lokalnym i międzynarodowym. Założona w 2004 roku jako firma rodzinna, której misją jest wspieranie przedsiębiorców z sektora gospodarki komunalnej i społecznej oraz rozwój biznesu, RPF jest wspierana przez Ministerstwo Rolnictwa RP, Krajową Izbę Gospodarczą oraz szereg polskich banków państwowych.

READ  Rishi Sunak: Umowa dotycząca usług finansowych z UE „nie zdarzyła się” | Wiadomości biznesowe

RPF jest również wspierany przez jedną z głównych krajowych grup – Mazovia Cluster ICT jako swojego partnera w dziedzinie ICT, łącząc globalne zasoby i wiedzę ekspercką sześciu instytucji badawczo-rozwojowych i trzech funduszy inwestycyjnych w celu obsługi ponad 400 polskich i międzynarodowych organizacji. Opierając się na tych silnych fundamentach finansowych, technicznych i technologicznych, firma RPF zainwestowała na całym świecie w projekty, takie jak oczyszczanie wody, przetwarzanie odpadów w energię, rolnictwo ekologiczne i powiązane łańcuchy dostaw w Europie i Azji, zapewniając kapitał, technologię i wiedzę. zapoczątkowanie terminowej i zdecydowanej transformacji w rolnictwie Sri Lanki.

„Podziwiamy odważne podejście Sri Lanki do zrównoważonego przejścia na rolnictwo ekologiczne pod mądrym przywództwem prezydenta Gotabayi Rajapaksy i jesteśmy wdzięczni za tę możliwość ustalenia wstępnych punktów odniesienia w zakresie tego, co obiecuje obustronnie korzystne partnerstwo” – skomentował Drabek.

„Wierzymy, że to dopiero początek dwustronnej współpracy między Polską a Sri Lanką i liczymy na udane i postępowe wspólne przedsięwzięcie”.

Dokładne badanie due diligence propozycji inwestycyjnej i zdolności finansowania zostanie przeprowadzone przez CCFL we współpracy z RPF w ciągu najbliższych dwóch tygodni, po czym nastąpi zatwierdzenie projektu przez gabinet. Wszystkie strony zawrą wówczas bardziej kompleksową umowę joint venture ze szczegółowymi, wzajemnie uzgodnionymi warunkami w ciągu trzech tygodni od wczoraj.