Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Profesor Brian Cox mówi, że proste życie może być powszechne w naszej galaktyce, a inteligencja jest niezwykle rzadka

„Możliwe, że na Drodze Mlecznej istnieje tylko jedna cywilizacja” – powiedział profesor Brian Cox.

W naszej galaktyce jest około 400 miliardów gwiazd, a wiele z nich krąży wokół egzoplanet. Droga Mleczna ma około 13 miliardów lat.

Możesz więc pomyśleć, że nasza galaktyka stworzyła cywilizacje więcej niż raz, być może tysiące lub miliony razy. Ale nie ma na to dowodów.

Inni uważają, że może być odwrotnie – że „Ziemia jest jedynym miejscem w galaktyce, w którym istnieje inteligentne życie” – powiedział Cox.

Czytaj więcej:
* Naukowcy ujawnili pierwszy obraz czarnej dziury
* Po raz pierwszy we wszechświecie naukowcy odkryli „cząstki duchów” z odległej galaktyki
* Profesor Brian Cox opowiada o czarnych dziurach, tyranii i wydobyciu wszechświata
* Tak wyglądają zderzenie dwóch czarnych dziur
* Profesor Brian Cox: Na co dzień ludzie odgrywają kluczową rolę w walce o ochronę planety
* CZAT NA ŻYWO: Profesor Brian Cox odpowiada na pytania Kiwi dotyczące wszechświata i naszego w nim miejsca

„Możemy być pierwszą… i ostatnią” planetą w ewolucji cywilizacji.

Jeśli tak, to powinniśmy uważać nasz świat za „o niewyobrażalnej wartości”.

Warto to powtórzyć. Ziemia ma niewyobrażalną wartość.

Cox, angielski profesor fizyki, autor i prezenter telewizyjny, wyjaśnił to w swojej książce Przemówienie na ceremonii otwarcia Światowego Szczytu LiderówNa niedawnych rozmowach na temat zmian klimatycznych w Glasgow w Szkocji.

Jego konkluzja dla polityków i dyplomatów była niewypowiedziana, ale jasna – nie schrzań tego.

Dostał mniej niż dwie minuty na przedstawienie tego punktu i poprosiłem go o rozwinięcie wywiadu wideo z tego tygodnia.

Nauka jest niezbędna do zrozumienia naszego miejsca w wiecznym i nieskończonym świecie.

dostarczony

Nauka jest niezbędna do zrozumienia naszego miejsca w wiecznym i nieskończonym świecie.

Życie na Ziemi ma około 3,8 miliarda lat i było to prawie życie pojedynczej komórki przez około 3,2 miliarda tych lat, powiedział. Bardziej złożone życie zaczęło się rozwijać na Ziemi około 600 milionów lat temu.

Jest to całkiem możliwy dowód na istnienie jednokomórkowego życia, które wkrótce zostanie znalezione na Marsie, księżycach Jowisza lub Saturna. A jeśli wykryjemy podróże kosmiczne, możemy znaleźć dowody na jednokomórkowe życie również w innych układach słonecznych.

„Moja sugestia i kilku biologów, z którymi rozmawiam, aby przyjąć ten pogląd, jest taka, że ​​proste życie może być bardzo powszechne, [but] Złożone życie może być bardzo rzadkie, a inteligencja jeszcze rzadsza”.

Niezależnie od tego, czy inteligencja pozwoliłaby na zmiany klimatyczne lub broń nuklearną, Cox przyznał, że pomiar niedoboru inteligencji jest obecnie niemożliwy.

Ale Nowozelandczycy mogą stawić czoła takim wyzwaniom podczas Cox’s World Tour, Horyzonty: Kosmiczna podróż w XXI wiek, którego premiera odbędzie się 26 lutego w Auckland, a następnie, jeśli pozwoli Covid, przeniesie się do Dunedin (1 marca), Christchurch (3 marca) i Wellington (7 marca).

Według materiałów propagandowych: „Dzięki wykorzystaniu najnowszej technologii wyświetlaczy LED place zostaną wypełnione obrazami odległych galaktyk, obcych światów, supermasywnych czarnych dziur i okresu przed Wielkim Wybuchem”.

Cox już wcześniej koncertował w Nowej Zelandii, a pokazy opierają się na jego codziennej pracy jako profesora fizyki cząstek elementarnych na Uniwersytecie w Manchesterze. Jest także współautorem ośmiu książek popularnonaukowych i prezentował kilka programów naukowych i seriali telewizyjnych, głównie w BBC.

Pojawiał się również na pokazach QII Lekarz zI Listonosz PatWcześniej grał na klawiszach dla dwóch brytyjskich grup pop, Dare i D: Ream, które zajęły pierwsze miejsca w Wielkiej Brytanii. Może być tylko lepiejW 1994 roku oprócz ośmiu kolejnych utworów Top 40.

Brian Cox jest współautorem ośmiu książek, a kolejna jest w przygotowaniu.

./Amor

Brian Cox jest współautorem ośmiu książek, a kolejna jest w przygotowaniu.

Innymi słowy, Cox jest artystą. Ma szybki uśmiech i przyjacielski sposób bycia. Traktuje głupie pytania poważnie (uwierz mi) i może udzielać nieprzerwanych przez cztery minuty odpowiedzi, które są równie inteligentne, co obszerne.

Jeśli chodzi o epidemię, Cox przyznał się do braku referencji, ale zauważył, że przewodniczył Panele publiczne dotyczące Covid-19 dla Royal Society i tym podobne.

Jeden zespół został podzielony na stany. Niektórzy eksperci uważają, że „nie działają”, podczas gdy inni wskazują na nakaz ospy, który faktycznie zadziałał. Ospa została zwalczona.

Być może różnica polegała na tym, że ospa powodowała powstawanie wypełnionych płynem pęcherzy na całym ciele. Później pękł, pozostawiając trwałe blizny, a czasem ślepotę. Wirus zabity o 30% zarażonych osób. To była „oczywiście naprawdę zła choroba” – powiedział Cox.

Z drugiej strony Covid-19 tworzy zmieniające się doświadczenia. Niektórzy są bezobjawowi, inni mają łagodną chorobę, niektórzy są hospitalizowani, a niewielki odsetek umiera. Nawet w Wielkiej Brytanii (9,6 miliona przypadków i 143 000 zgonów) niewiele osób zna osobiście kogoś, kto był poważnie chory lub zmarł.

„A więc bardzo trudno było przekonać wszystkich, że to wystarczająco poważna choroba”, aby uzasadnić szczepienia – powiedział.

Odpowiedzią jest edukacja. Cox otrzymał swój trzeci zastrzyk przypominający w połowie listopada, jeden z ponad… 13 milionów Brytyjczyków Kto do tej pory zrobił ten krok.

Cieszył się, że chociaż środki ochrony zdrowia publicznego (zamknięcia, maski itp.) były konieczne, to nauka rozwiązała problem poprzez opracowanie szczepionek.

Badania były podobne do programu Apollo moonshot – „w zasadzie nieograniczone pieniądze i nieograniczony wysiłek”. Stwierdził, że tempo postępu stawia wiedzę naukową o 10 lat wcześniej, niż miałoby to miejsce w innym przypadku.

Cox zdecydowanie preferuje kosmologię, którą z pożytkiem definiuje jako badanie wielkich struktur wszechświata. Wielki Wybuch, przed Wielkim Wybuchem, a zwłaszcza dla Coxa, czarne dziury. Jest to zainteresowanie badawcze i obecnie jest współautorem popularnej książki na ten temat.

„Badania czarnych dziur, co bardzo dziwne, prowadzi nas do przekonania, że ​​natura wydaje się na pewnym poziomie być oparta na informacjach… a zachowanie informacji wydaje się stanowić podstawę sposobu, w jaki działa nasz wszechświat. Wynika to z myślenia o czarnych dziurach, które są prawdziwe rzeczy, które możemy sobie wyobrazić”.

Nie jestem pewien, czy to rozumiem, ale Cox obiecuje urzeczywistnić to podczas swoich pokazów w Nowej Zelandii, ponieważ ma ogromne ekrany LED i świetną grafikę, początkowo napisaną przez zdobywcę nagrody Nobla, fizyka Kipa Thorne’a, które również zostały użyte w filmie Międzygwiezdny.

Na początku spektaklu zadał pytanie: „Co to znaczy żyć ograniczonym i kruchym życiem w wiecznym, nieskończonym świecie?”

„Chcę, aby publiczność przestała zastanawiać się nad swoją odpowiedzią” – mówi.

„Nikt nie zna odpowiedzi. Ale myślę, że nauka jest niezbędna, jeśli masz zamiar poczynić jakiekolwiek postępy.”

aktualny program BBC Coxa, WszechświatNajprawdopodobniej będzie nadawany w Nowej Zelandii w pierwszej połowie 2022 roku.

READ  Badanie pokazuje, jak bardzo cieszymy się, że cię widzimy: nasze mózgi reagują emocjonalnie na twarze, które znajdujemy w nieożywionych