Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Produkcja: Sebastian Putney w postprodukcji z dramatem polsko-węgierskim Saint

Warszawa: Sebastian Batney jest obecnie w fazie postprodukcji swojego thrillera święty/Święty, która odbywa się w Poznaniu w latach osiemdziesiątych. Film jest koprodukcją polsko-węgierską, a premiera zaplanowana jest na wiosnę 2023 roku.

Andre Baran, porucznik milicji cywilnej, ma za zadanie zająć się najtrudniejszą sprawą, z jaką miał do czynienia. Wygląda na to, że nikt nie chce, aby rozwiązał zagadkę.

„Scenariusz mnie ucieszył. Nie znałem reżysera/scenarzysty Sebastiana Putneya, ale scenariusz można interpretować na kilku płaszczyznach i ma też pewne tajemnice. Nie bez znaczenia było, że akcja dzieje się w Poznaniu, moim rodzinnym mieście. Myślałem, że Poznań jest jeszcze nieodkryty w związku z filmem i mógłbym to zmienić. Ponieważ jestem zagorzałym zwolennikiem koprodukcji, bardzo szybko znalazłem węgierskiego koproducenta. Każda koprodukcja to zagadka. Postprodukcja zostanie zrobione na Węgrzech, a muzykę skomponuje węgierski kompozytor.Ekipa głosowa grupy również pochodziła z Węgier Sprzęt, z którym przybył asystent kamery” – powiedziała wyłącznie FNE producentka Isabella Kishka Hoflick.

Jest produkowany przez IKH Photo Production W koprodukcji z TVPI SzczecinaTen Dolnośląskie Pudełko Filmowe, a László Kántor przez węgierską Mátrix Film. Województwo wielkopolskie jest partnerem w produkcji filmu. Budżet 1,9 mln euro / 9 mln zł, ze wsparciem produkcyjnym 538 985 euro / 2,5 mln zł z Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej (PISF) oraz nakłady koprodukcyjne od 646 829 EUR / 3 mln zł TVP.

Wśród znanych polskich aktorów są Mateusz Kosiewicz, Lena Góra, Dobromir Demicki i Leszek Lechota. Filmowanie zakończono 11 lutego 2022 r.

„Kręciliśmy film w 30 dni w Gnieźnie i Poznaniu. Poznaniacy mogą być zaskoczeni, widząc znane serwisy, które całkowicie przerobiliśmy, na przykład hala działa na naszym lotnisku. Nakręciliśmy prawie tydzień w Kiekrzu. w dawnym ośrodku milicji z lat 80., który jest jednym z moich ulubionych miejsc, w których czas się zatrzymał. Jednak najbardziej pamiętnym miejscem w filmie jest Katedra Gnieźnieńska. Prezydent Wojciech Pollack, który zapoznał się ze scenariuszem i zadbał o film, po raz pierwszy w historii udostępnił katedrę do fotografowania. Oznacza to, że katedra była zamknięta dla wiernych, a msze i wszystkie uroczystości przeniesiono do innego kościoła. Skala tego przedsięwzięcia była bardzo duża, stała ekipa filmowa składała się z około 100 osób, kilkuset statystów uczestniczyło w scenach masowych. Korea była bardzo pomocna i wyrozumiała. Kręciliśmy w warunkach pogodowych Naprawdę ciężko, ale zespół był bardzo odważny” – powiedziała również Isabella Kishka Hoflick.

READ  Christian Ochmann opowiada o planach i przygotowaniach do Eurowizji

Informacje o produkcji:
Producent:
IKH Photo Production (Polska)
Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi i robotami spamującymi. Aby go zobaczyć, musisz mieć włączoną obsługę JavaScript.

Koproducenci:
TVP (Polska)
Szczecina (Polska)
Dolnośląskie Pudełko Filmowe (Polska)
Film Matrix (Węgry)

Kredyty:
Reżyser: Sebastian Batney
Scenarzysta: Sebastian Batney
Operator: Łukasz Gutt
Obsada: Mateusz Kosyukiewicz, Lena Góra, Dobromir Demiki, Leszyk Lechuta