Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Producenci „zaskoczyli” brakiem kieszeni

Fletcher Building, największy producent w Nowej Zelandii, mówi, że był zaskoczony popytem na Gib, ponieważ budowniczowie desperacko starają się go zdobyć.

Płyty gipsowo-kartonowe są obecnie bardzo poszukiwane ze względu na idealną burzę boomu budowlanego i problemy z zaopatrzeniem.

Papier Gib zwykle sprzedaje się za około 30 dolarów, ale teraz w niektórych miejscach, takich jak aukcje Trade Me, sprzedaje się go za setki dolarów.

Hamish Macbeth z Fletcher Building nazywa to „efektem papieru toaletowego”, odnosząc się do paniki kupowania papieru toaletowego podczas części pandemii COVID-19.

Makbet mówi, że niedobory prowadzą do gromadzenia zapasów, a Fletcher Building prosi dystrybutorów o ograniczenie, ile ludzie mogą kupić.

„Widzimy zamówienia na ten sam dom od różnych klientów”, mówi Macbeth.

„Mam nadzieję, że to minie i zobaczymy prawdziwy popyt”.

Niedobór prowadzi również do wezwania z sektora budowlanego do większej konkurencji i łatwiejszego importu produktów.

„Istnieje wiele bardzo dobrych produktów… ale jakoś walczą o to, aby dostać się do kraju”, mówi pracownik budowlany Murray Holt.

„Pozwól na wprowadzenie nowych i innowacyjnych produktów, zwłaszcza produktów ekologicznych”, mówi Julien Leys ze Stowarzyszenia Przemysłu Budowlanego.

„Na razie nasz kodeks budowlany jest całkowicie nakazowy”.

Jest to coś, nad czym zajmuje się Komisja Handlu wraz z przeglądem przepisów.

READ  Jedenaście osób zmarło bez zaszczepienia