Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Problemy zdrowotne są często związane z długotrwałymi objawami COVID

(Nexstar) – Niektórzy pacjenci z COVID-19 nadal odczuwają skutki infekcji, których doświadczyli w 2020 roku.

Zgodnie z komunikatem prasowym z Klinika w ClevelandNawet ci, którzy doświadczyli mniej poważnej infekcji, ponoszą długoterminowe konsekwencje. Dowiadujemy się również, że u niektórych osób z łagodną infekcją lub infekcją pierwotną bez objawów objawy te mogą powracać przez miesiące, a nawet lata.

„Wspaniale byłoby dać pacjentom ramy czasowe, po prostu bierz go przez sześć miesięcy i zniknie, ale w ogóle nie możemy tego powiedzieć” – powiedziała w wiadomościach specjalistka od chorób zakaźnych, dr Kristen Englund. uwolnić się. „Pacjenci mają objawy dwa lata później, a zegar wciąż tyka”.

Długotrwały COVID jest często używany zamiennie z długim COVID lub zespołem po COVID w odniesieniu do objawów, które trwają dłużej niż zwykle dwutygodniowy okres powrotu do zdrowia po zakażeniu, zgodnie z Uniwersytet Johna Hopkinsa.

Nie ma wspólnego zestawu długotrwałych objawów, ale według Cleveland Clinic najczęściej zgłaszanymi są: „ekstremalne zmęczenie, uporczywy kaszel, duszność, kołatanie serca, zawroty głowy, mgła mózgowa, bóle mięśni, przewlekłe zaparcia lub biegunka zmniejszony apetyt utrata zmysłu smaku i węchu

ten CDC wymienia 18 możliwych objawów po COVIDDo tego dochodzą gorączka, problemy ze snem i inne schorzenia.

Różnorodność objawów utrudnia również standardowe leczenie pacjentów długoterminowych, a zaszczepieni pacjenci nie są całkowicie odporni na odległe powikłania.

Klinika Cleveland twierdzi, że obecnie pracuje nad zrozumieniem, w jaki sposób warianty COVID-19 mogą wyjaśniać różne długoterminowe objawy.

READ  Balony City Bounce mogą zmniejszyć emisję dwutlenku węgla z lotnictwa o 90% | Transport lotniczy