Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Problemy z oczami i powszechna demencja po wyzdrowieniu z Covid: The Tribune India


PTI

Nowe Delhi, 16 kwietnia

Pracownicy służby zdrowia powiedzieli, że duszność, problemy z oczami, osłabienie mięśni, demencja, utrata masy ciała, problemy z koncentracją i zaburzony cykl snu były często obserwowane wśród ludzi kilka miesięcy po wyzdrowieniu z infekcji koronawirusem.

Grupa wiekowa 25-50 lat

Silniejsze uderzenie długim Covid

Powiedzieli, że chociaż przypadki Covid ustabilizowały się w Indiach, zaobserwowano wiele długotrwałych przypadków Covid z różnymi objawami.

Wpływ Covid-19

Long-Covid wpływa również na układ nerwowy, nerki, układ pokarmowy, układ nerwowo-mięśniowy i mięśniowo-szkieletowy. – Dr Rakesh Pandit, doktor w Delhi

Nie ma oficjalnej długoterminowej liczby pacjentów z Covid. Jednak według Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) obecne dowody wskazują, że około 10 do 20 procent ludzi doświadcza różnych średnio- i długoterminowych skutków po wyzdrowieniu z początkowej infekcji.

Zwykle pojawia się trzy miesiące po rozpoczęciu infekcji Covid i utrzymuje się przez co najmniej dwa miesiące.

Indie odnotowały drugą największą liczbę przypadków Covid po Stanach Zjednoczonych. W Indiach 4 30 40 947 osób zostało zarażonych, a 5 21747 osób straciło życie z powodu choroby.

Dr Rakesh Pandit, starszy konsultant i szef medycyny wewnętrznej w Akash Healthcare, Dwarka, powiedział, że grupa wiekowa 25-50 lat została mocno dotknięta przedłużającą się chorobą Covid-19.

Płuca osób, które korzystały z wentylacji nieinwazyjnej lub respiratora podczas fal Covid, wykazują teraz trwałe uszkodzenia. Long-Covid ma również wpływ na układ nerwowy, nerki, układ pokarmowy, układ nerwowo-mięśniowy i mięśniowo-szkieletowy.”

Lekarz powiedział, że postępująca duszność, stan charakteryzujący się dusznością, jest jednym z najczęstszych objawów przedłużającego się Covid-19. –

READ  Badanie: „Upośledzenie funkcji poznawczych” może być spowodowane starzeniem się, a nie zmianami w mózgu występującymi w demencji - Wiadomości kliniczne