Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Primark należący do AB Foods zmienia kierunek, aby udowodnić, że sceptycy nie mają racji

Primark należący do AB Foods zmienia kierunek, aby udowodnić, że sceptycy nie mają racji

ważna informacja:Wartość inwestycji i generowane z nich dochody mogą zarówno spadać, jak i rosnąć, więc możesz uzyskać mniejszy zwrot niż to, co zainwestujesz.

Jej sklepy mogły być zamknięte przez kilka miesięcy w ciągu ostatniego roku, ale Primark, który jest własnością Associated British Foods (ABF), nie pozwoli, aby pandemia zakłóciła plany ekspansji.

W ostatnich dniach otworzył swój pierwszy sklep w Czechach, otwierając 14 sklepówDziesiąty kraju i łącznie 396 sklepów. Gorąco depczą nowe otwarcia w Lublanie na Słowenii oraz dwa sklepy Primark w Polsce, w Warszawie i nowo otwarty dom towarowy Poznań.

Primark podpisał również umowę najmu na otwarcie swojego pierwszego sklepu na Słowacji oraz zapowiedział dodatkowe sklepy w Polsce w Krakowie i Katowicach, a także drugi sklep w Czechach w Brnie, który zostanie otwarty w przyszłym roku.

Jego ekspansja na Europę Środkowo-Wschodnią, choć śmiała, to nie wszystko, co ma w planach. Rozpoczęły się również prace nad rozbudową i renowacją jego sklepu w Luton’s The Mall. Sklep, który ma zostać ukończony tej zimy, będzie miał 35 500 stóp kwadratowych powierzchni handlowej, zwiększając powierzchnię handlową o prawie 40%, a co najważniejsze – po miesiącach zamknięcia – budowa będzie prowadzona etapami, aby sklep pozostał otwarty dla czas trwania budowy .

Po wielu kontrowersjach poza siecią i bez wątpienia rozmowach w firmie macierzystej na temat sensownej odmowy przyłączenia się do pakietu modowego online, trzymając się wyłącznie sprzedaży w sklepie, sieć fast fashion wycofała się z zamknięcia. jasny cel, aby zaistnieć na ulicach, bardziej znacząco.

Nie można zaprzeczyć, że poleganie wyłącznie na zakupach w sklepach jest punktem spornym dla świata, który jest zamknięty. Sprzedaż spadła o 41 proc. rok do roku do 2,23 miliarda funtów w ciągu sześciu miesięcy do 27 lutego, co odpowiada straconej sprzedaży o 1,5 miliarda funtów. W rezultacie skorygowany zysk operacyjny Primark za półrocze wyniósł 43 miliony funtów, co oznacza spadek o 90% z 441 milionów funtów w poprzednim roku.

READ  Gazowy król Ukrainy ostrzega, że ​​Wielka Brytania jest skazana na zimę niezadowolenia

W przypadku AB Foods jako całości, w wyniku zamknięcia większości sklepów Primark w okresie od listopada do lutego z powodu różnych ograniczeń dotyczących zamykania na całym świecie, półroczna sprzedaż spadła o 17% rok do roku do 6,3 miliarda funtów, podczas gdy skorygowany zysk operacyjny wyniósł spadek o 50% w stosunku rocznym do 319 milionów funtów szterlingów rocznie.

Oszacował również stratę sprzedaży na 1,1 miliarda funtów w okresach, gdy jej sklepy były zamknięte, a polubienia spadły o 15%, gdy sklepy zostały ponownie otwarte z powodu ograniczeń Covid-19.

Jednak AB Foods twierdzi, że do końca kwietnia w obiegu będzie 68% powierzchni sprzedaży.

Firma uzyskała pomoc w Wielkiej Brytanii dzięki rządowemu programowi urlopów, ale spłaciła 121 mln funtów w ramach odbicia sprzedaży.