Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Prezydent Polski powiedział, że „trudno zaprzeczyć” ludobójstwu na Ukrainie po tym, jak pojawiły się zdjęcia zabitych cywilów

„Trudno zaprzeczyć, oczywiście” – powiedział Duda Dana Bach z CNN w ekskluzywnym wywiadzie w Warszawie. „To zbrodnia, która wypełnia znamiona ludobójstwa, zwłaszcza jeśli spojrzeć na kontekst różnych rozmów, które mają miejsce. ” , Polska.

Duda powiedział, że rosyjska propaganda o celu Moskwy, jakim jest „zhańbienie” Ukrainy, pokazuje, że kraj ten szuka fałszywego pretekstu „do popełnienia masakry”.

„Fakt, że ludność cywilna ginie, najlepiej pokazuje, jaki jest cel. [the] Powiedział przez tłumacza: „Inwazja rosyjska jest 'celem tej inwazji jest po prostu unicestwienie narodu ukraińskiego’”.

Duda, który został po raz pierwszy wybrany na prezydenta Polski w 2015 roku i służył za pośrednictwem trzech administracji USA, przewodzi krajowi, ponieważ odgrywa kluczową rolę we wspieraniu Ukrainy w jej wojnie z Rosją, walczy z napływem ukraińskich uchodźców, domaga się dalszych sankcji Rosji i zaopatruje Ukrainę w broń.

Miliony Ukraińców uciekły przez granice kraju do Polski. Jako członek NATO Polska była jednym z krajów, w których siły USA i NATO zostały rozmieszczone w celu wzmocnienia wschodniej flanki NATO jako odstraszania Rosji.

Było też kilka wyzwań. Ukraina poszukiwała polskich myśliwców MiG-29 do pomocy w walce z Rosją, ale wysiłki zmierzające do przemieszczenia samolotów na Ukrainę załamały się po tym, jak Polska publicznie zasugerowała dostarczenie ich do Stanów Zjednoczonych za pośrednictwem niemieckiej bazy lotniczej w celu wysłania ich na Ukrainę. Stany Zjednoczone stwierdziły, że taki plan jest daremny, a samoloty nie zostały wysłane.

W wywiadzie Duda kwestionował przydatność zabiegów dyplomatycznych z Rosją na tym etapie konfliktu. Powiedział, że nie był zaskoczony krytyką w tym tygodniu polskiego premiera Mateusza Morawieckiego prezydenta Francji Emmanuela Macrona, kiedy Morawiecki powiedział: „Nikt nie negocjował z Hitlerem”.

„Dialog z Rosją jest bez znaczenia” – powiedział Duda. „Trzeba zaoferować bardzo trudne warunki Władimirowi Putinowi. Trzeba powiedzieć: 'Jeśli nie spełnisz tych warunków, nie mamy o czym rozmawiać.’ To jest tylko gra, w której Rosja kupuje czas”.

READ  MŚ juniorów w hokeju na lodzie mężczyzn: Indie pokonały Polskę w ćwierćfinale | Aktualności hokejowe

W ramach tych warunków Duda wezwał do nałożenia dodatkowych sankcji na Rosję i jej sektor energetyczny, opłakując zależność Europy od rosyjskiej energii, która utrzymuje się nawet wtedy, gdy paraliżujące sankcje nakładane są na inne sektory.

„Reżim sankcji powinien zostać wzmocniony” – powiedział Duda – „Nie mam co do tego żadnych wątpliwości”. „To oczywiście bardzo złożone zadanie… ale problem polega na tym, że dla niektórych krajów ma to dla nich fundamentalne znaczenie”.

Duda zaznaczył, że Polska sprzeciwia się budowie gazociągów między Rosją a Niemcami, mówiąc, że są to „projekty polityczne” mające na celu ominięcie Polski i krajów bałtyckich. Wezwał do demontażu nowego gazociągu Nord Stream 2.

„Rosja szantażuje nie tylko Niemcy, ale tak naprawdę całą Europę” – powiedział Duda. „To, że mówimy, że nie da się nałożyć zakazu na rosyjski gaz, nie jest możliwe natychmiastowe nałożenie zakazu na rosyjską ropę” – dodał.