Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Premier Fidżi wyklucza zablokowanie pomimo odnotowanych przypadków Covid-19

Lider PUK Biman Prasad.

Daniela Moot Cox / VNP

Lider PUK Biman Prasad.

Lider opozycyjnej Partii Związków Narodowych na Fidżi twierdzi, że strategia rządu dotycząca Covid-19 prowadzi kraj do katastrofy.

Fidżi ogłosiło rekord 105 Covid-19 przypadki Niedzielna noc z ogólnokrajowym bilansem od kwietnia do tej pory ponad 1000

Ale premier Fidżi Frank Bainimarama zamknięcie powiedział Z głównej wyspy, Viti Levu, byłby to bardzo surowy środek.

Doprowadzi to do wyższej stopy bezrobocia, powiedział.

Czytaj więcej:
* Turystyka na Wyspach Cooka przenosi się do Australii
* Fidżi Covid-19: potwierdzono 47 nowych przypadków, ponad 900 od wybuchu w kwietniu
* Federacja Fidżi zaczęła oferować racje żywnościowe graczom dotkniętym pandemią Covid

Ale lider NFP Peyman Prasad, który jest również profesorem ekonomii, powiedział, że rząd nie nauczył się z zewnętrznych doświadczeń z Covid-19.

„Rząd i premier nie mają pojęcia, co jest potrzebne. Nie uczymy się z doświadczeń innych krajów, zwłaszcza Nowej Zelandii, a tamtejszemu rządowi żałośnie nie udało się opracować kompleksowego planu zdrowotnego i gospodarczego”.

Peyman Prasad powiedział, że premier, wielokrotnie odrzucając blokadę, wciągnął się w pułapkę, ponieważ nie wiadomo, jakie kroki może podjąć kraj w przyszłości.

Prasad powiedział, że premier Frank Bainimarama mylił się, mówiąc, że zamknięcie Viti Levu byłoby bardzo szkodliwe ekonomicznie, Prasad dodał, że stanie się odwrotnie.

Powiedział, że im dłużej rząd zwleka z wprowadzeniem blokady, tym większy ból ekonomiczny.

„Ostatnie badania przeprowadzone przez University of Melbourne, Australian National University i inne pokazują, że szybka, wymagająca i dobrze zaplanowana blokada, z odpowiednim wsparciem dla opieki nad osobami, które będą w zamknięciu, jest najlepszym sposobem na lepsze zdrowie, ponieważ jak również lepszy wynik ekonomiczny.