Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Prawo rozwodowe Brexitu podskoczyło o 10 miliardów funtów, rząd po cichu przyznaje

Prawo rozwodowe Brexitu podskoczyło o 10 miliardów funtów, rząd po cichu przyznaje

Ministrowie przyznali, że ustawa o Brexicie wynegocjowana przez Borisa Johnsona wzrosła o prawie 10 miliardów funtów w porównaniu z oficjalnymi szacunkami, kiedy Wielka Brytania opuściła Unię Europejską.

Ministerstwo Skarbu wycofało „szacowane rozliczenia fiskalne zaktualizowane przez rząd” w pisemnym oświadczeniu ministerialnym w czwartek, gdy prawodawcy wrócili do swoich okręgów wyborczych na letnią przerwę.

Oświadczenie głównego skarbnika Simona Clarka mówi, że rachunek wynosi obecnie 42,5 miliarda funtów, co „pokazuje wzrost w stosunku do pierwotnego zakresu”.

Kiedy Wielka Brytania opuściła Unię Europejską w styczniu 2020 r., Biuro Odpowiedzialności Budżetowej oszacowało tę kwotę na 32,9 miliarda funtów, co oznacza, że ​​koszt rozliczenia finansowego wzrósł o około 10 miliardów funtów.

Partie opozycyjne twierdzą, że „okropna umowa Borisa Johnsona kosztuje podatników”

W oświadczeniu minister nalegał, aby tę liczbę porównać z „pierwotnym zakresem” 35-39 miliardów funtów, co skutkowałoby mniejszym, ale znaczącym wzrostem o około 4 miliardy funtów.

Jednak termin wystąpienia Ministerstwa Skarbu na początku letniej przerwy oznacza, że ​​posłowie nie będą mogli pociągnąć ministrów do odpowiedzialności za wzrost w Izbie Gmin, ponieważ nie będzie ona siedzieć.

Ministerstwo Skarbu twierdzi, że wzrost wynika głównie z ostatniej oceny zgodności Wielkiej Brytanii z art. 142 w zakresie emerytur UE.

Rząd zobowiązał się do wypłacenia swojej części oficjalnych emerytur UE jako warunku uzyskania umowy o wystąpieniu i uniknięcia Brexitu bez porozumienia.

Wzrost tych płatności przypisuje się rosnącej inflacji, która w ostatnich miesiącach osiągnęła rekordowy poziom.

Ministerstwo Skarbu podało również w komunikacie, że nie planuje publikować dalszych szacunków ustawy, nawet jeśli będzie ona dalej rosnąć – i że faktyczne koszty zostaną pochowane małymi literami w departamentach.

„Ponieważ wszystkie płatności będą dokonywane z kont departamentów, brytyjskie Ministerstwo Skarbu nie planuje powielać ani konsolidować sprawozdawczości finansowej w ramach ustawy o pomocy technicznej w przyszłych wersjach oświadczenia” – powiedział minister.

READ  Trudny biznes ładowania samochodów elektrycznych

„Nie zamierzamy również corocznie raportować naszego zrewidowanego szacunku przewidywalnych zobowiązań wynikających z ustawy o pomocy technicznej, ponieważ rzeczywiste koszty pojawią się na rachunkach zasobów departamentów w przyszłych latach”.

Leila Moran, rzeczniczka Liberalnych Demokratów do spraw zagranicznych, powiedziała: „Przerażająca umowa Borisa Johnsona, poparta przez Liz Truss i Rishi Sunaka, kosztuje brytyjskich podatników miliardy funtów. Taka jest cena lat konserwatywnej anarchii i zaniedbań.

W połączeniu z nieudanymi umowami handlowymi rządu, pozostawia to brytyjskich rolników i przedsiębiorstwa w biurokracji, niezdolnych do konkurowania.

„Konserwatywny rząd musi ujawnić, ile ich złe interesy będą kosztować kraj w przyszłości”.