Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Pracownicy pierwszej linii opisują objawy, które zauważyli w ostatniej fali Covid

Lekarze w całym kraju spotykają się Najnowsza fala Covid-19 Obudowy led wysoce zaraźliwy wariant omikronowy, masz bezpośrednią wiadomość na podstawie tego, co widzą w swoich izbach przyjęć: szczepionki i przypominające mają pozytywny wpływ.

„Ogólny trend, który obserwuję, jest taki, że jeśli zostaniesz wzmocniony i dostaniesz Covida, w najgorszym razie skończysz Złe objawy przeziębienia. „To nie było tak, jak wcześniej, kiedy kaszlałeś, nie mogłeś wymawiać zdań i miałeś brak tchu” – powiedział dr Matthew Bay, lekarz medycyny ratunkowej w Mount Sinai Queens w Nowym Jorku.

„Oczywiście są wyjątki, takie jak jeśli zaczynasz z bardzo słabym układem odpornościowym, twoja odpowiedź immunologiczna nie będzie tak silna po wzmocnieniu. Ale u przeciętnej osoby, wzmacniacz z pewnością zrobi różnicę, co widzę. ”

Joseph Farron, szef oddziału intensywnej opieki medycznej i oddziału Covid-19 w United Memorial Medical Center w Houston, powiedział, że z prawie 50 pacjentów przyjętych na oddział Covid w szpitalu w ciągu ostatnich czterech tygodni, 100 procent nie było zaszczepionych.

Powiedział, że pacjenci, którzy muszą być hospitalizowani, zwykle mają „duszność, wysoką gorączkę i są odwodnieni jak szaleni”. Ci, którzy nie są zaszczepieni, powiedział: „mają więcej chorób. Przez więcej chorób rozumiem więcej zapalenia płuc, a nie tylko małego zapalenia płuc, masz dużo zapalenia płuc”.

„Ludzie, którzy nie są zaszczepieni, mają znacznie większe obciążenie płuc chorobami niż ci, którzy zostali zaszczepieni” – powiedział.

W międzyczasie, powiedział, ci, którzy otrzymali dawkę przypominającą, „prawie wrócili do normy” w ciągu kilku dni. Dodał, że ci, którzy nie otrzymali dawki leku „nadal czują się chorzy po tygodniu lub półtora tygodnia”.

Pacjenci, którzy otrzymali dawkę przypominającą, mogą nadal odczuwać objawy, takie jak ból gardła, duże zmęczenie i bóle mięśni, powiedział dr Craig Spencer, dyrektor globalnej medycyny ratunkowej w New York-Presbyterian/Columbia University Medical Center. Ci, którzy zostali zaszczepieni, ale nie otrzymali leku, „wyglądali gorzej, wydawali się czuć bardzo źle. Ale znowu nie musieli być hospitalizowani”.

READ  NASA naprawia Kosmiczny Teleskop Hubble'a z zapasowym zasilaczem, komputerem z ładunkiem • The Record

„Nie widzę ludzi, którzy otrzymali dwie dawki i stymulator, którym naprawdę brakuje tchu” – powiedział. „To się po prostu nie zdarza”.

Powiedział, że ci, którzy zostali zaszczepieni, ale nie otrzymali dawki przypominającej, wykazywali objawy, takie jak większy kaszel, gorączka i zmęczenie, niż ci, którzy otrzymali dawkę przypominającą.

Tymczasem Spencer powiedział prawie wszystko Jedyny pacjent, którego spotkał, wymagający przyjęcia, był nieszczepiony.

„Dowiedzieliśmy się, że było wiele przypadków tej choroby, które się nie zmieniły. Zmieniło się to, że wiemy, że ci, którzy zostali zaszczepieni, rzadziej trafią do mnie w szpitalu i będą musieli zostać przyjęci. na pewno.”

Nowy wariant omicron nadal szybko rozprzestrzenia się w Stanach Zjednoczonych, stanowiąc około 58 procent wszystkich nowych przypadków Covid w tygodniu kończącym się 25 grudnia, zgodnie z dane Z Centrów Kontroli i Zapobiegania Chorobom.

Wczesne dowody wskazują, że: Że dla większości ludzi, przynajmniej dla tych, którzy są zaznajomieni ze swoimi szczepionkami przeciw Covid, Omicron wydaje się być mniej podatny na wywołanie ciężkiej choroby.

Małe badanie z CDC zostało opublikowane we wtorek Zaproponuj osoby, które przeszły Covid i które później ponownie się zarażą Osoby z Omicronem mogą mieć mniej objawów niż podczas pierwszego ataku wirusa.

A w zeszłym tygodniu Raporty W Wielkiej Brytanii stwierdzono, że osoby, które miały oomikrony w listopadzie i grudniu, miały o dwie trzecie mniejsze prawdopodobieństwo przyjęcia do szpitala w porównaniu z wariantem delta.

Lekarze wciąż podkreślają wagę zaszczepienia się i podania dawki przypominającej, nawet jeśli omicron wydaje się mniej prawdopodobny, aby wywołać ciężką chorobę niż Delta.

„Zwłaszcza w przypadku osób w wieku powyżej 50-55 lat, osób z chorobami podstawowymi, wiemy, że może to zmniejszyć prawdopodobieństwo hospitalizacji z powodu ciężkiej choroby Covid” – powiedział Spencer.

Dla tych, którzy są młodsi lub nie mają podstawowych schorzeń, powiedział: „Jeśli możesz zapobiec zakażeniu u młodszych ludzi, to miejmy nadzieję, że zapobiegniesz zakażeniu u osób starszych lub ich dziadków, rodziców lub ludzi, z którymi się spotykają, zwłaszcza w okresie świątecznym ”.

READ  Wielka Rafa Koralowa: Naukowcy odkrywają 400-letni gigantyczny koralowiec | wielka Rafa Koralowa

„Więc myślę, że z punktu widzenia zapobiegania i kontroli infekcji, otrzymanie dawki przypominającej u młodszych ludzi, a także korzyści w postaci ciężkiej choroby są bardzo ważne” – powiedział.