Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

BT

Pracownicy BT i Openreach podczas pierwszego ogólnokrajowego strajku telekomunikacyjnego od 1987 roku | Wiadomości biznesowe

Tysiące pracowników BT i Openreach zrezygnowało z pracy w pierwszym ogólnokrajowym strajku telekomunikacyjnym od 1987 roku.

Według Związku Pracowników Komunikacji (CWU) w Wielkiej Brytanii oczekuje się 260 linii pikiet.

Jest to pierwszy z dwóch strajków, z kolejnym w poniedziałek, po tym, jak członkowie związku odrzucili podwyżkę wynagrodzeń o 1500 funtów.

Nadchodzi dzień po tym, jak firma BT ujawniła swój pierwszy od pięciu lat wzrost sprzedaży, wspierany przez podwyżki cen dostarczane klientom na początku tego roku.

Firma BT poinformowała, że ​​jej przychody wzrosły o 1% do 5,1 miliarda funtów za trzy miesiące do końca czerwca.

Strajkujący związek robotniczy powiedział, że strajkujący należeli do wielu różnych dywizji.

„Zarządzają wszystkimi konserwacjami brytyjskich usług szerokopasmowych, ale pracują również nad utrzymaniem krajowej infrastruktury od NHS przez Ministerstwo Obrony po wieże telefonii komórkowej”.

Sekretarz generalny CWU Dave Ward powiedział: „Grupa BT oświetla teraz naszych członków gazem.

„Ogłoszenie zysków o setkach milionów funtów w przededniu pierwszego ogólnokrajowego strajku od 1987 roku zdradza arogancję i całkowitą pogardę dla robotników z pierwszej linii.

„Nasi członkowie utrzymywali kraj w kontakcie podczas pandemii”.

„Pracownicy BT mają setki linii pikiet ustawionych jutro w całej Wielkiej Brytanii i będą wspierać CWU we wprowadzeniu masowego strajku.

„Ta kontrowersja jest tuż u stóp Philipa Janssena (dyrektora generalnego BT) i reprezentuje wszystko, co musi się zmienić w wielkim brytyjskim biznesie.

„Nasi członkowie utrzymywali kraj w kontakcie podczas pandemii. Zasługują na odpowiednią podwyżkę płac i to właśnie dostaną”.

Równoważenie złożonych i konkurencyjnych wymagań

Rzecznik Grupy BT powiedział: „Na początku tego roku prowadziliśmy przez dwa miesiące intensywne rozmowy z CWU, usilnie starając się dojść do porozumienia w sprawie wynagrodzeń.

„Kiedy stało się jasne, że nie dojdziemy do porozumienia, podjęliśmy decyzję o przyznaniu członkom naszego zespołu i kolegom z pierwszej linii najwyższego wynagrodzenia od ponad 20 lat, począwszy od 1 kwietnia.

READ  Oto dlaczego uważamy, że Constellation (TSE: CSU) jest wart obejrzenia

„Zapewniliśmy CWU, że nie otworzymy ponownie przeglądu wynagrodzeń za 2022 r., mając już zapewnioną najlepszą możliwą nagrodę.

Czytaj więcej:
Największy port kontenerowy w Wielkiej Brytanii ma zostać zamknięty z powodu strajków
Strajk w londyńskim metrze ogłoszony 19 sierpnia z powodu sporu o pracę i emeryturę
Ogłoszono kolejne dwa dni strajków kolejowych z powodu kłótni o miejsca pracy, płace i warunki

Równoważymy złożone i konkurencyjne żądania naszych interesariuszy, które obejmują dokonanie jednorazowej inwestycji w modernizację krajowych sieci szerokopasmowych i mobilnych, co ma kluczowe znaczenie dla gospodarki Wielkiej Brytanii i przyszłości grupy BT – w tym dla naszej ludzie.

„Chociaż szanujemy decyzję naszych kolegów członków CWU o strajku, będziemy pracować nad zminimalizowaniem wszelkich zakłóceń i utrzymaniem łączności między naszymi klientami i krajem.

„Próbowaliśmy i przetestowaliśmy inne procesy nieobecności na dużą skalę, aby zminimalizować wszelkie zakłócenia dla naszych klientów i zostało to udowodnione podczas pandemii”.