Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Powiedzieli, że wracamy, wracamy. To czuje się świetnie”: duety Sir Paula McCartneya z Johnem Lennonem podczas Historic Spokane Show

Sir Paul McCartney przeszedł do historii swoją pierwszą imprezą w Spokane wczoraj wieczorem (czwartek, 28 kwietnia). Był to koncert, który zawierał „duet” z Johnem Lennonem – dzięki magii elektronicznej – i ogromne wiwaty. Kiedy legenda Beatlesów powiewała ukraińską flagą.

To był pierwszy koncert McCartneya od lata 2019 roku. Kiedy po raz pierwszy wyszedł na scenę, 79-latek musiał na chwilę zatrzymać się, pozornie zachwiany uczuciem powrotu na drogę – pośród pandemii, która zniszczyła i często wywracane, nie tylko z muzyką na żywo.

Powiedzieli: „Wróć”, obiecaliśmy. „To wspaniałe uczucie” – powiedział. „Musisz dać mi chwilę dla siebie, tylko po to, żebym to wchłonęła”.

Był to jeden z kilku momentów podczas koncertu otwierającego jego trasę „Got Back”, która składała się z 16 przystanków przed jego głównym występem na Glastonbury Festival 25 czerwca (który wypadł tydzień po jego 80. urodzinach).

– Jak się masz, Spokane? – zapytał McCartney. – Myślę, że będziemy mieć dobrą noc.

McCartney nigdy nie miał okazji popisywać się na scenie przed kimś takim jak Mick Jagger, ale jego występ był znakomity pod wieloma względami. Grupa włączyła jego pierwszy występ na żywo „Carry That Weight”, piosenkę, która pojawia się na końcu The Second Side of Abby’s Road, ostatniego wspólnego nagrania Beatlesów.

Podczas gdy ludzie byli zdumieni, jak daleko sięga głos McCartneya, siedemdziesięciolatek był bardzo mobilny, gdy ten głos nie do końca docierał do tonów, które miał wcześniej.

„Wiele osób próbuje nauczyć się tej piosenki Blackbird” – powiedział słodko, zanim zaczął grać. „I wszyscy się mylicie”.

Ktoś poczuł podobieństwo, gdy on i jego zespół wrócili na scenę na bis, a byli Beatlesi zebrali głośne aplauz, machając wielką flagą Ukrainy. – Mamy dla ciebie coś specjalnego – powiedział.

READ  West Side Story (Opera Australia i GWB Entertainment)

Paul McCartney podczas koncertu w Spokane w stanie Waszyngton

(Nisha Saxena)

I tak zrobili, wykonując „I Have a Feeling”, w którym John Lennon śpiewał u boku reżysera Get Back Petera Jacksona. Punktem kulminacyjnym dokumentu jest koncert, który zagrali 30 stycznia 1969 roku na dachu siedziby Apple Corps w Londynie przy 3 Savile Row. Niegdyś ziarniste ujęcia są ozdobione głębokimi kolorami i tonami.

Ciesz się nieograniczonym dostępem do 70 milionów utworów i podcastów bez reklam dzięki Amazon Music Zarejestruj się teraz, aby otrzymać bezpłatny 30-dniowy okres próbny

Udział

„Peter Jackson powiedział: „Mogę wycofać głos Johna, jeśli chcesz”, powiedział McCartney publiczności.

I tak grali razem, McCartney – jego długie siwe włosy – i Lennon, który został zastrzelony w Nowym Jorku 8 grudnia 1980 roku, przez chwilę, jakby uniknęli tej śmiertelnej konfrontacji z obsesyjnym cheerleaderem Markiem Davidem Chapmanem. Wrócił ponownie ze swoim zespołem, w szczęśliwe, ale gorzkie styczniowe popołudnie, występując tak samo jak podczas ostatniego występu Beatlesów na żywo.

Miasto Spokane, liczące 220 000 mieszkańców, znajduje się około 300 mil na wschód od Seattle i 90 mil od granicy z Kanadą. Chociaż jest to drugie co do wielkości miasto w stanie Waszyngton, ma w sobie coś z wiejskiego miasteczka – zwłaszcza bardziej konserwatywnego niż liberalne miasto Seattle. Czy ludzie byli zaskoczeni, że grał tutaj, wypełniając 8000 miejsc w Spokane Arena?

„Nie jestem zaskoczony. Mieliśmy tu Eltona Johna i Roda Stewarta” – powiedziała Mary Mitchell, lat 58, pochodząca z Montany, która była na przyjęciu ze swoim urodzonym w Londynie mężem, Stephenem.


Uwielbia próbować tych mniejszych miejsc

Paul McCartney jest fanem Debbie Bangs

Inna para na widowni, 70-letni Debbie i Jim Bangs, powiedziała, że ​​widziała wcześniej McCartneya w Missoula w stanie Montana, kiedy występował na festiwalu plenerowym w 2014 roku.

„On uwielbia poznawać te małe miejsca” – zauważyła Debbie, która miała nadzieję, że McCartney zagra jej ulubioną piosenkę „Birthday”.

Jim był zobowiązany, aby McCartney wykonał „Till There Was You”, piosenkę oryginalnie napisaną i wykonaną przez Meredith Wilson, którą Beatlesi coverowali i umieścili na swoim albumie z 1963 roku. z Beatlesami. Jim powiedział, że śpiewał to ich synowi, kiedy był niemowlęciem. Tym razem McCartney nie umieścił go w swoim repertuarze, ale zagrał „Get Back”, innego ulubionego.

Urzędnicy powiedzieli, że bilety na koncert wyprzedały się w ciągu kilku minut.

„Ludzie są bardzo podekscytowani” – powiedział przed ceremonią rzecznik miasta Brian Coddington.

„To świetna okazja, aby pomóc Paulowi McCartneyowi w rozpoczęciu trasy koncertowej, a także pokazać naszą społeczność światu” – dodał.

McCartney i jego zespół grali ponad dwie godziny i dwie godziny, przebijając się przez 36-ścieżkową listę utworów.

– Dziękuję – powiedział McCartney. „Dziękuję Ci.”