Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Powiedzenie, że „jedz śniadanie jak król” pomaga w odchudzaniu, nie jest prawdą – badanie

W ramach badania naukowcy z Uniwersytetu w Aberdeen w Szkocji zbadali mity dotyczące tego, kiedy jeść i jak może to wpływać na wagę ciała lub zdrowie. Po zbadaniu nawyków żywieniowych 16 mężczyzn i 14 kobiet naukowcy odkryli, że wydatki energetyczne i ogólna utrata masy ciała były podobne w przypadku porannej i dziennej diety. Uczestnicy stracili nieco ponad trzy kilogramy (około siedmiu funtów) podczas każdego z czterotygodniowych okresów.

Jednak ludzie, którzy zjedli największy posiłek rano, zgłaszali, że później w ciągu dnia czują się mniej głodni.

„Uczestnicy zgłaszali, że ich apetyt był lepiej kontrolowany w dni, kiedy jedli większe śniadanie, i czuli się pełniejsi przez cały dzień” – powiedziała prowadząca badania, profesor Alexandra Johnston.

„Może to być bardzo przydatne w środowisku rzeczywistym, w przeciwieństwie do środowiska badawczego, w którym pracowaliśmy”.

Johnston zauważył również, że ten rodzaj eksperymentu można zastosować do badania okresowego postu, aby pomóc określić najlepszą porę dnia dla osób stosujących ten rodzaj diety na spożywanie kalorii.

Doszła do wniosku: „Najważniejszą rzeczą, o której należy pamiętać, jest to, że jeśli chodzi o czas i dietę, jest mało prawdopodobne, aby istniała dieta uniwersalna”. „Odkrycie tego będzie przyszłością badań nad dietą, ale bardzo trudno jest to zmierzyć”.

Pełne wyniki badania zostały opublikowane w czasopiśmie metabolizm komórkowy.

Okładka mediów

READ  Ostrzegawcza burza słoneczna, która dziś uderza w Ziemię, może zakłócić sieci elektryczne i satelity