Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Posłowie starają się uniknąć wyścigu do dna w organizowaniu miasta po Brexicie | sektor finansowy

Posłowie z różnych partii tworzą specjalną grupę, aby przyjrzeć się zasadom po Brexicie dla firm miasta, w obawie, że reforma może doprowadzić do wyścigu regulacyjnego na dno.

Nowa podkomisja, która będzie kierowana przez członków Komisji Skarbu i doradzana przez panel ekspertów, ma zrekompensować fakt, że nowe przepisy nie są już analizowane przez polityków z Komisji Gospodarczej i Monetarnej Parlamentu Europejskiego, po wyjściu Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej.

„Będzie potrzeba nowych form kontroli, biorąc pod uwagę, że liczba inicjatyw regulacyjnych prawdopodobnie wzrośnie, ponieważ organy regulacyjne przejmą dodatkowe obowiązki po wyjściu Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej” – stwierdziła Komisja Skarbu w oświadczeniu.

Grupa rozważy rosnącą listę propozycji sporządzoną w celu zmiany sposobu działania organów nadzorczych, takich jak Bank Anglii i Władza do spraw finansowych Nadzór korporacyjny. Obejmują one plany „uproszczenia” przepisów dla mniejszych banków i towarzystw budowlanych, w tym tych, które określają, ile muszą trzymać kapitału w stosunku do ryzykownych aktywów.

Subskrybuj codzienną pocztę Business Today lub śledź Guardian Business na Twitterze w BusinessDesk

Przedstawiciele będą polegać na radach Działu Audytu Usług Finansowych, składającego się z ekspertów finansowych i prawnych, którzy rozważą wpływ każdej propozycji i rozważą, czy proponowane zmiany są „uzasadnione”.

Uruchomienie grupy wiąże się z rosnącymi obawami o zmiany w nadchodzącej ustawie o usługach finansowych, które mają na celu ograniczenie biurokracji i prawdopodobnie zmuszą organy regulacyjne do rozważenia, czy pomagają bankom i firmom ubezpieczeniowym konkurować z firmami zagranicznymi.

Grupa wybitnych ekonomistów i polityków, w tym były sekretarz ds. biznesu Vince Cable, ostrzegła w zeszłym miesiącu, że jakakolwiek próba osłabienia brytyjskich przepisów Naraziłoby to kraj na ryzyko kolejnego krachu finansowegoKomitet Skarbu powiedział w zeszłym tygodniu, że obawia się, że lekcje z kryzysu bankowego z 2008 roku zostały zapomniane.

Utworzenie podkomisji następuje również po kontrowersyjnym ogłoszeniu przez Bank Anglii, który poinformował w poniedziałek, że nie będzie już zmuszać pożyczkodawców do sprawdzania, czy właściciele domów mogą sobie pozwolić na spłatę kredytów hipotecznych przy wyższych stopach procentowych.

The test przystępności cenowej, Zaprojektowany, aby zapobiec kolejnemu załamaniu kredytowemu w stylu 2007 r., pojawia się pomimo wyższych stóp procentowych, które w zeszłym tygodniu wzrosły do ​​1,25% przy rosnącej inflacji.

READ  Wariant Delta Covida tworzy lukę na rynkach wschodzących, gdy uderzają firmy osiągające lepsze wyniki