Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Portret zmarłej królowej Wielkiej Brytanii Elżbiety II wystawiony w Pałacu Prezydenckim w Polsce – English Department

Oficjalna polska agencja informacyjna poinformowała, że ​​portret królowej został wystawiony w Pałacu Prezydenckim w Warszawie w poniedziałek wieczorem.

prezydent Andre DudaKancelaria prezydenta zamieściła zdjęcie hołdu dla Twittera, przedstawiające czarno-białe zdjęcie bocznej twarzy Elżbiety II, w tym jej datę urodzenia i śmierci, na froncie budynku prezydenckiego.

Wcześniej dzisiaj Prezydent Duda i Pierwsza Dama Agata Kornhauser Duda uczęszczany przez Historyczny pogrzeb Elżbiety II w Londynie.

Polska głowa państwa była wśród setek przywódców narodowych, dygnitarzy i wielu zagranicznych rodzin królewskich, które oddały ostatni hołd królowej, gdy kurtyna opadła w epoce elżbietańskiej.

Ogromne tłumy ustawiły się na ulicach Londynu podczas konduktu pogrzebowego, a wydarzenie miało być również najchętniej oglądaną transmisją w historii, z miliardami oglądającymi na całym świecie, według mediów.

robak Powiedział Agencja informacyjna APA poinformowała w niedzielę, że śmierć Elżbiety II, 8 września w wieku 96 lat, była już „końcem pewnej ery, nie tylko w historii Wielkiej Brytanii, ale także w historii Europy i świata ”. .

(wieczór)

Źródło: PAP, wpolityce.pl

READ  Yoon nazywa Polskę „strategicznym partnerem” w przemyśle obronnym