Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Porsche prezentuje niepowtarzalną edycję 911 Sally Carrera

Porsche 911 Sally Carrera Edition zadebiutuje podczas Tygodnia Samochodowego w Monterey.

za pomocą :
Biuro Auto HT

|
Aktualizacja za:
14 sierpnia 2022, 09:44

Porsche wystawi na aukcję Sally Special for Charity.

Porsche Sally ożywiona z filmu Pixar Cars. Zbudowali 911 Nazywają Sally Special. Będzie to jednorazowy model, który zadebiutuje podczas Monterey Car Week. Przy stworzeniu Sally Special producent otrzymał pomoc od oryginalnego zespołu kreatywnego filmu Auta. Celem było stworzenie Sally ale we współczesnym świecie. W filmie postać Sally jest oparta na 911 z 2002 roku.

(Przeczytaj również: Ola potwierdziła 15 sierpnia nowy samochód elektryczny, skuter elektryczny i akumulator EV)

911 Carrera pochodziło z 2002 roku z sześciocylindrowym silnikiem typu bokser o pojemności 3,6 litra, wytwarzającym 320 koni mechanicznych mocy szczytowej i 370 Nm maksymalnego momentu obrotowego. Oferowany był z sześciobiegową manualną skrzynią biegów lub pięciobiegową automatyczną skrzynią biegów Tiptronic.

Z drugiej strony Sally Special opiera się na 911 Carrera GTS. Wykorzystuje 3,0-litrowy sześciocylindrowy silnik z podwójnym turbodoładowaniem. Generuje 473 KM mocy maksymalnej i 569 Nm momentu obrotowego. Sally Special jest połączona z siedmiobiegową manualną skrzynią biegów.

Ka Chow!  To logo Zygzaka McQueena

Ka Chow! To logo Zygzaka McQueena

Sally Special jest wykończona unikalnym kolorem lakieru o nazwie Sally Blue Metallic. Jest bardzo zbliżony do tego, co było w filmie. Porsche zwracało szczególną uwagę na szczegóły. W filmie Sally miała tatuaże, a Porsche zrobił tatuaż w paski, ale pojawia się on tylko wtedy, gdy opublikowano spoiler. Potem jest nowy zestaw kół. Mierzy 20 cali z przodu i 21 cali z tyłu.

Wewnątrz kabina jest wykończona w kolorze Sally Blue i jest sporo pisanek z filmu. W kolumnie B znajduje się znaczek z podpisem Sally. Przełącznik trybu jazdy na kierownicy mówi „Kachow! Mode”. Logo Autos znajduje się na trzonku zaworu opony, a mały rysunek Sally znajduje się po stronie pasażera na desce rozdzielczej.

Data pierwszej publikacji: 14 sierpnia 2022, 09:44 IST

READ  Oferujemy 200 tokenów wczesnego dostępu do Chernobylite Steam – zdobądź jeden, póki możesz