Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Porada dotycząca praw lokatora: Właściciel nie da mi spokoju – co mam zrobić?

Jeśli masz zarządcę nieruchomości, nie ma żadnego powodu, aby wynajmujący kontaktował się z Tobą bezpośrednio.

Dołgakow / 123rf

Jeśli masz zarządcę nieruchomości, nie ma żadnego powodu, aby wynajmujący kontaktował się z Tobą bezpośrednio.

Pytania dotyczące wynajmu i dzierżawy kierujemy do panelu ekspertów. Aby zadać pytanie, wyślij e-mail na adres [email protected]

Dziś nasz ekspert David Faulkner, dyrektor generalny ds. zarządzania nieruchomościami dla pośredników w obrocie nieruchomościami, który: Jest w branży od prawie dwóch dekad i był zaangażowany w rozwój i dostarczanie kwalifikacji Tier 4 do zarządzania nieruchomościami mieszkalnymi w Nowej Zelandii.

P: Mimo że jest zarządca nieruchomości, właściciel dzwoni do mnie bezpośrednio (telefony, e-maile, SMS-y) w różnych sprawach, często późno w nocy. Jak zachęcać do zdrowych granic bez wzbudzania napięć?

a: Nie należy obawiać się odwetu lub odwetu ze strony właściciela, który wykracza poza to, co jest wyraźnie akceptowalne.

Czytaj więcej:
* Koszty rozwiązania umowy najmu: co to za dużo?
* Od 2016 r. rząd zgromadził 47 milionów dolarów w nieodebranych i nieodebranych obligacjach leasingowych
* Czynsz: Twoje prawa i obowiązki jako lokatora, współlokatora lub mieszkania

Z prawnego punktu widzenia najemca ma prawo do spokojnego korzystania z czynszu (art. 38 ustawy o najmie lokali mieszkalnych). Jeśli właściciel naruszy to, najemca może zazwyczaj dochodzić odszkodowania w wysokości do 3000 USD za pośrednictwem sądu ds. najmu – chociaż nie sugerowałbym tego, dopóki wszystkie rozsądne możliwości nie zostaną zbadane.

Moim pierwszym sposobem działania byłoby skontaktowanie się z zarządcą nieruchomości. W przypadku RTA, zarządca staje się właścicielem, ponieważ działa jako agent. Dlatego ich obowiązkiem jest zapewnienie, abyś mógł spokojnie cieszyć się swoim domem.

David Faulkner zajmuje się zarządzaniem nieruchomościami od prawie dwóch dekad i odpowiada na pytania dotyczące wynajmu.

Pośrednicy w obrocie nieruchomościami/dostawca

David Faulkner zajmuje się zarządzaniem nieruchomościami od prawie dwóch dekad i odpowiada na pytania dotyczące wynajmu.

Wszelka komunikacja powinna być kierowana przez zarządcę nieruchomości, ponieważ nie ma powodu, aby właściciel nieruchomości kontaktował się z Tobą bezpośrednio.

Jeśli problem będzie się powtarzał, być może będziesz musiał zwrócić się do urzędu wynajmu o rozwiązanie. Jeśli to zrobisz, możesz poprosić o ukrycie nazw.

Jeśli wynajmujący chce wypowiedzieć najem, musi mieć dobry powód. Właściciel ponosi straszne konsekwencje, jeśli zemści się na całkowicie rozsądną prośbę.

Jeśli jesteś najemcą, możesz wysłać swoje pytania na adres [email protected]

rzeczy

Właściciel Dunedin, który nie podniósł czynszu od czterech lat

READ  Człowiek opowiada, jak to było po połknięciu przez humbaka