Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Popyt na letnie wakacje w Europie „nieubłaganie wysoki”

Popyt na letnie wakacje w Europie „nieubłaganie wysoki”

tenFińscy szefowie zdrowia powiedzieli w czwartek, że tradycja zgromadzeń publicznych w fińskiej stolicy zostanie zaostrzona, ponieważ wskaźniki infekcji w kraju wzrosną do nowego dziennego poziomu.

Chociaż podczas większości pandemii cieszył się jednym z najniższych wskaźników infekcji w Europie, Liczba przypadków w Finlandii wzrosła w ostatnich tygodniachAgencja zdrowia publicznego THL poinformowała, że ​​w środę zarejestrowano 1024 nowych infekcji.

THL powiedział, że naród skandynawski liczący 5,5 miliona ludzi odnotował do tej pory ponad 115 000 infekcji i 995 zgonów związanych z Covid, przy czym zmienna delta odpowiada za 90 procent nowych infekcji.

„W sytuacji, gdy pokrycie szczepionkami jest nadal niepełne, a wiele osób otrzymało tylko jedną dawkę lub w ogóle nie otrzymało dawki, Ryzyko poważnej infekcji nadal istnieje„Urzędnik Ministerstwa Zdrowia, Bassi Bohjola, powiedział na konferencji prasowej.

Dlatego ograniczenia pozostają.”

Od 20 sierpnia imprezy halowe będą ograniczone do 25 osób i Spotkania plenerowe do 50 w Helsinkach? Regionalna Agencja Administracyjna Południowej Finlandii ogłosiła w czwartek.

Fińska kampania szczepień jest obecnie w tyle za wieloma innymi krajami UE, a tylko 40 procent populacji jest w pełni zaszczepionych, częściowo dlatego, że urzędnicy zdecydowali, że powinna istnieć dłuższa trzymiesięczna przerwa między dawkami, aby dać pierwszeństwo jak największej liczbie szczepionek.

READ  Orban mówi, że Węgry nie wpuszczą aktywistów LGBT do szkół”