Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Ponad 1000 pracowników sprzątania kolei strajkuje w sprawie wynagrodzeń | strajk

Sprzątacze staną się najnowszą grupą pracowników kolei, którzy będą strajkować o wynagrodzenie, po tym jak ponad 1000 członków kolei, marynarki wojennej i Transport RMT głosowało za podjęciem działań branżowych.

The RMT Prośba o podwyżkę wynagrodzenia do 15 funtów za godzinę z podwyższoną emeryturą, firmowym zasiłkiem chorobowym i urlopem od prywatnych kontrahentów, w tym Churchill, Atalian Service i Mitte.

Krajowy komitet wykonawczy związku zdecyduje w przyszłym tygodniu, w które dni odbędzie się strajk.

Byłby to pierwszy ogólnokrajowy strajk sprzątaczy należących do RMT. Dołączają do pracowników poczty królewskiej, pielęgniarki oraz innych pracowników kolei, którzy w ostatnich dniach ogłosili strajk.

W tym tygodniu RMT ogłosił serię 48-godzinny strajk w trwającym sporze o miejsca pracy, płace i warunki. Oznacza to zakłócenia dla pasażerów 13 i 14 grudnia oraz ponownie 16 i 17 grudnia w okresie poprzedzającym Boże Narodzenie. Kolejne terminy planowane są na styczeń.

Sekretarz generalny RMT, Mick Lynch, powiedział, że Network Rail nie złożyła lepszej oferty po dwóch tygodniach negocjacji, a Rail Delivery Group wycofała się z dyskusji w poniedziałek w krótkim czasie. Lynch powiedział, że rząd blokuje transakcję.

Robotnicy strajkowali już w czerwcu, lipcu, sierpniu, październiku i listopadzie. strajk Plan na wrzesień został przełożony po śmierci królowej.

Ogłoszenie pojawiło się, gdy członkowie związku zawodowego maszynistów rozpoczęli strajk w proteście przeciwko płacom w sobotę.

Był taki podły Większość bezpośrednich pociągów międzymiastowych kursuje na głównych liniach Od Londynu po Szkocję i Walię, bez żadnych usług obsługiwanych przez operatorów, w tym Avanti West Coast, East Midlands Railway, CrossCountry oraz Northern i Southeastern.

Maszynistów przegłosowano również na kolejny sześciomiesięczny okres ewentualnego strajku.

Personel w zespołach specjalnych wymagań w Seven londyńskie metro Czwartkowe strajki dotyczyły płac, podczas gdy w piątek około 1000 kierowców autobusów Applio w Londynie, którzy są członkami Unite, rozpoczęło 10-dniowy strajk w związku ze sporem płacowym.

Lynch powiedział: „To historyczny wynik i gratuluję czystym członkom całej sieci przesyłowej.

„To wstyd, że wielomilionowe firmy zarabiają na pięści, nie płacąc należycie swoim sprzątaczom.

„RMT będzie walczyć na każdym kroku, aby zakończyć supereksploatację swoich sprzątaczy kontraktowych i nie spocznie, dopóki te chciwe korporacje nie zapłacą”.

READ  Kierownik projektu „Laddish”, który stracił pracę, wygrał 2650 funtów za niesprawiedliwe zwolnienie