Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Polsko-Słowiańska Federalna Unia Kredytowa przyznaje 500 000 $ stypendiów na studia |  Biznes

Polsko-Słowiańska Federalna Unia Kredytowa przyznaje 500 000 $ stypendiów na studia | Biznes

NOWY JORK, 25 czerwca 2021 r. (The Globe News) — Pandemia siała spustoszenie w nauce i codziennym życiu studentów przez ostatnie 15 miesięcy, więc jako zachęcający znak powrotu do normalności, największa etniczna unia kredytowa w tym kraju Tydzień ogłosił laureatów swojego rocznego programu stypendialnego, Jest to dwudziesta pierwsza z rzędu edycja “Programu Stypendialnego PSFCU”.

W sumie 421 studentów z dziewięciu stanów i Dystryktu Kolumbii podzieliło się 500 000 dolarów stypendiami z Polsko-Słowiańskiej Federalnej Unii Kredytowej na dalszą edukację. W tym roku wśród zwycięzców znalazło się 136 studentów i 285 maturzystów.

Od momentu powstania w 2001 roku, Program Stypendialny PSFCU przyznał ponad 6 milionów dolarów stypendiów licencjackich dla 5100 studentów. W ubiegłym roku PSFCU przyznała łącznie 480 000 dolarów około 400 studentom z całego kraju. Coroczny konkurs jest otwarty dla członków PSFCU i ich rodzin i opiera się na wynikach w nauce, a także uczestnictwie w różnych działaniach, organizacjach, parafiach, sobotnich szkołach i klubach polonijnych.

Większość tegorocznych beneficjentów (156 studentów) pochodzi z Illinois, gdzie unia kredytowa ma pięć oddziałów otaczających Chicago. Pozostali zwycięzcy mają siedziby w New Jersey (124), Nowym Jorku (119) i Pensylwanii (13), pozostałe trzy stany, w których PSFCU ma oddziały. Unia kredytowa nagradzała również studentów ze stanów i regionów, w których nie miała fizycznych oddziałów: Connecticut, New Hampshire, Floryda, Alabama, Arizona i Dystrykt Kolumbii.

– To najważniejszy program roczny realizowany przez PSFCU, jest to istotna – i zaskakująca – inwestycja w przyszłość naszej unii kredytowej i perspektywy wielu polskich Amerykanów w Stanach Zjednoczonych – powiedział Bogdan Ogorek. Wiceprzewodniczący Rady Dyrektorów Polsko-Słowiańskiej Federalnej Unii Kredytowej oraz Przewodniczący Komisji Stypendialnej.

Studenci otrzymali stypendia w wysokości od 1000 do 5000 dolarów każdy. Pięciu studentów otrzymało najwyższą kwotę stypendium, 5000 USD, a pozostali stypendyści otrzymali stypendia w wysokości 2000 lub 1000 USD. Dziewięciu maturzystów zostało również wybranych do otrzymania dodatkowych grantów od New York Credit Union Association (NYCUA).

READ  Blackpool na cześć polskiego bohatera wojennego ze Spitfire'em

Pandemia nie przeszkodziła PSFCU w prowadzeniu corocznego programu stypendialnego, ale drugi rok z rzędu pandemia doprowadziła do odwołania oficjalnych ceremonii wręczania nagród, tradycyjnie organizowanych w Chicago, Nowym Jorku i New Jersey. Zamiast tego stypendyści odwiedzali lokalny oddział PSFCU, aby odebrać swoje nagrody. Oprócz czeków każdy odbiorca otrzymał egzemplarz książki brytyjskiego historyka Rogera Morehouse’a Polska z 1939 r., będącej przejmującym opisem obrony Polski przez Polskę w obliczu niemieckiego ataku we wrześniu 1939 r.

Komisja Stypendialna została również zmuszona do odwołania słynnego 10-dniowego wyjazdu studyjnego do Polski dla 10 członków PSFCU w ramach Programu Szkolenia Prezydentów pod patronatem Prezydenta RP Andrzeja Dudy. Komitet ma nadzieję, że w przyszłym roku dokona przeglądu programu.

“Pomimo trwającej pandemii COVID-19 z przyjemnością możemy powiedzieć, że Polsko-Słowiańska Federalna Unia Kredytowa jest w świetnej sytuacji finansowej, która pozwoliła nam ruszyć do przodu z tegorocznym programem stypendialnym. Z niecierpliwością czekamy na nasze wydarzenie” – powiedział Bogdan Shmielewski, Bogdan Shmielewski, Bogdan Shmielewski – w przyszłym roku dwudziesty drugi z rzędu.

O P-SFUK

Założona na Brooklynie w Nowym Jorku w 1976 roku PSFCU jest największą etniczną unią kredytową w Stanach Zjednoczonych z aktywami o wartości 2,5 miliarda dolarów. Dostarcza starannie zaprojektowane produkty i usługi finansowe 140.000 członkom i ich rodzinom w całym kraju, głównie za pośrednictwem 21 oddziałów w Nowym Jorku, New Jersey, Illinois i Pensylwanii. Unia kredytowa jest od dawna znana ze swojego zaangażowania na rzecz społeczności, którym służy, iz dumą sponsoruje i wspiera niezliczone polonijne organizacje, szkoły, kościoły i wydarzenia kulturalne, z których wszystkie pomagają lokalnym dzielnicom odnosić sukcesy i prosperować.

Polsko-Słowiańska Federalna Unia Kredytowa 100 McGuinness Boulevard Brooklyn, NY 11222 Telefon: 718-610-3980 Faks: 718-610-3981 www.psfcu.com

Paweł Burdzy PR Manager Telefon: +19733497088 Email: [email protected]

Obrazy towarzyszące tej reklamie są dostępne pod adresem:

READ  Upadek Carilliona: Likwidator spodziewa się, że złoży wniosek o 250 mln funtów przeciwko KPMG | Karylion

https://www.globenewswire.com/NewsRoom/AttachmentNg/37bad67b-309f-45cf-8dfc-f13e7a38819c

https://www.globenewswire.com/NewsRoom/AttachmentNg/73282207-1f4c-4015-b368-bc1ccb15dd94

Ostatnie historie, które mogłeś przegapić

Prawa autorskie 2021 GlobeNewswire, Inc.