Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

„Polskie jabłka są w tej chwili najtańsze w Europie”

„Polskie jabłka są w tej chwili najtańsze w Europie”

Ceny jabłek w Polsce są tak niskie, że prowadzą do demonstracji. Zwiększone koszty, takie jak energia elektryczna i siła robocza, nie mieszają się dobrze z obecnymi cenami, co według jednego z polskich eksporterów jabłek może doprowadzić do wypadnięcia gospodarstw z rynku.

Generalnie polski sezon jabłkowy był dobry pod względem wolumenu eksportu – mówi Emilia Lewandowska, Kierownik Biura Fruit-Group: „We wrześniu i październiku zrobiliśmy dużo eksportu dla przesyłek dalekobieżnych. w tym roku wzrosły o 40%. Dla naszej firmy łączna ilość sprzedanych jabłek, zarówno na eksport, jak i na popyt krajowy, była o 30 proc. wyższa niż we wrześniu 2020 r. Zbliża się grudzień, który zwykle jest najbardziej stabilnym miesiącem sezonu W tym okresie co roku sprzedajemy podobne ilości.”

Jednak ceny polskich jabłek są bardzo niskie, a branża nie jest z tej sytuacji zadowolona – tłumaczy Lewandowska. „Ceny w tym sezonie są bardzo niskie. Polskie jabłka są obecnie najtańsze w Europie. Mamy to wytłumaczyć producentom, bo w naszej branży panuje ogólne niezadowolenie z sezonu. Ceny materiałów fitosanitarnych, energii elektrycznej i kosztów pracy Jeśli obecna sytuacja utrzyma się przez dłuższy czas, doprowadzi to do bankructwa wielu gospodarstw. Krótko mówiąc, obecne ceny jabłek nie mogą zagwarantować rentowności w biznesie.”

Znacznie większe zainteresowanie polskimi jabłkami wykazywały w tym roku rynki azjatyckie, co można tłumaczyć obecnymi cenami. Jeśli chodzi o popyt, zauważyliśmy wyższy popyt na rynkach dalekiego zasięgu, takich jak Indie i Wietnam, w porównaniu z ubiegłym rokiem. Powód jest prosty, Polska ma obecnie niższe ceny niż w 2020 roku, więc nasze produkty są ciekawsze na tych azjatyckich rynkach. Pod względem logistycznym były pewne problemy, ale nic istotnego. Było więcej problemów z opakowaniem produktu. W okresie wrzesień-październik trudno było o materiały do ​​pakowania – podsumowuje Lewandowska.

READ  Zidentyfikowano prawdopodobną bazę 2. Polskiego Dywizjonu F-35 - Breaking Defense Breaking Defense

po więcej informacji:
Emilia Lewandowska
SP.zoo.zestaw owoców
tel: +48 603303488
Email: [email protected]
www.fruitgroup.pl