Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Polski Standard Płatności, operator warszawskiego BLIKA, przejął słowacką spółkę VIAMO

Polski Standard Płatności (PPS), operator system płatności mobilnych BLIK ogłosił w poniedziałek, że przejął VIAMO, usługę płatności P2P z siedzibą w Bratysławie.

Nie ujawniono warunków transakcji, która nadal wymaga zatwierdzenia przez bank centralny Słowacji Národná banka Slovenska (NBS).

Jak poprawić swoje bezpieczeństwo open source?

Wykonaj te trzy kroki i zacznij podążać ścieżką silniejszych praktyk bezpieczeństwa.Pokaż więcej
Wykonaj te trzy kroki i zacznij podążać ścieżką silniejszych praktyk bezpieczeństwa.Pokaż mniej

Dzięki przejęciu VIAMO warszawska firma zamierza rozszerzyć swoją obecność na arenie międzynarodowej.

Dariusz Mazurkiewicz, Head of Polish Payment Standard, operator BLIK mówi: „BLIK jest powszechnie uznawany za kompleksowy system płatności na polskim rynku. Dziś z tego rozwiązania aktywnie korzysta ponad 11,3 miliona klientów, których liczba rośnie z każdym kolejnym kwartałem Zdobyliśmy wiedzę Chcemy ją wykorzystać również do rozwoju poza granicami naszego kraju Dwa lata temu rozpoczęliśmy współpracę z globalnymi dostawcami usług płatniczych Przejęcie słowackiej spółki VIAMO to dla nas kolejny ważny krok, który umacnia naszą pozycję w regionie Dostrzegamy ogromny potencjał na tym rynku, zwłaszcza w kontekście naszych planów działania w całej strefie euro.”

Viamo: Co chcesz wiedzieć

z siedzibą w Bratysławie, Viamo Płatności P2P są oferowane od 2013 roku w całym kraju. Słowacka firma oferuje usługi płatności biznesowych wspierane kodami QR i linkami do płatności. Firma jest również dostawcą bramek płatniczych poprzez VIAMO PayGate.

Obecnie firma współpracuje z dwoma bankami – Tatra banka (członek grupy RBI) i VÚB (członek grupy Intesa Sanpaolo) – i ma blisko 300 tys. aktywnych użytkowników.

Lubo Požgay, dyrektor generalny VIAMO, mówi: „Ciągle rozwijamy się i tworzymy partnerstwa, które przyciągną coraz więcej użytkowników do naszych usług. Już prawie 300 000 osób korzysta z naszych aplikacji i usług. Jednak chcemy osiągnąć więcej i zwiększyć skalę naszych działań, dlatego nie mamy Nie ma wątpliwości, że unikalne i skuteczne kompetencje BLIKA, zwłaszcza w zakresie e-commerce i wsparcia kapitałowego, znacznie uatrakcyjnią ofertę VIAMO na rynku słowackim i pozwolą na ekspansję na inne strefy euro Co więcej, właśnie pozyskaliśmy wiarygodnego partnera, który dzięki odpowiedniej wiedzy i zrozumieniu specyfiki naszej działalności pomoże nam iść naprzód.”

READ  Polska planuje obniżyć VAT, aby zrównoważyć inflację

Polski standard płatności: co musisz wiedzieć

Polski Standard Płatności (PPS) to spółka stworzona przez sześć największych polskich banków – Alior Bank, Bank Millennium, Bank Zachodni WBK, mBank, ING Bank i PKO Bank Polski.

PPS zapewnia klientom usługę płatności mobilnych – Blake.

Rozwiązanie płatnicze umożliwia klientom dokonywanie płatności e-commerce i detalicznych, wypłacanie gotówki z bankomatów oraz wysyłanie przekazów pieniężnych do innych klientów korzystających z systemu.

Jak zakres cyberbezpieczeństwa Intigriti podbił świat?

Śledź nasz wywiad z Paulem Downem, szefem sprzedaży w Intigriti.

Śledź nasz wywiad z Paulem Downem, szefem sprzedaży w Intigriti. Pokaż mniej