Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Polski Standard Płatności, operator warszawskiego BLIKA, przejął słowacką spółkę VIAMO

Polski Standard Płatności, operator warszawskiego BLIKA, przejął słowacką spółkę VIAMO

Polski Standard Płatności (PPS), operator system płatności mobilnych BLIK ogłosił w poniedziałek, że przejął VIAMO, usługę płatności P2P z siedzibą w Bratysławie.

Nie ujawniono warunków transakcji, która nadal wymaga zatwierdzenia przez bank centralny Słowacji Národná banka Slovenska (NBS).

Jak poprawić swoje bezpieczeństwo open source?

Wykonaj te trzy kroki i zacznij podążać ścieżką silniejszych praktyk bezpieczeństwa.Pokaż więcej
Wykonaj te trzy kroki i zacznij podążać ścieżką silniejszych praktyk bezpieczeństwa.Pokaż mniej

Dzięki przejęciu VIAMO warszawska firma zamierza rozszerzyć swoją obecność na arenie międzynarodowej.

Dariusz Mazurkiewicz, Head of Polish Payment Standard, operator BLIK mówi: „BLIK jest powszechnie uznawany za kompleksowy system płatności na polskim rynku. Dziś z tego rozwiązania aktywnie korzysta ponad 11,3 miliona klientów, których liczba rośnie z każdym kolejnym kwartałem Zdobyliśmy wiedzę Chcemy ją wykorzystać również do rozwoju poza granicami naszego kraju Dwa lata temu rozpoczęliśmy współpracę z globalnymi dostawcami usług płatniczych Przejęcie słowackiej spółki VIAMO to dla nas kolejny ważny krok, który umacnia naszą pozycję w regionie Dostrzegamy ogromny potencjał na tym rynku, zwłaszcza w kontekście naszych planów działania w całej strefie euro.”

Viamo: Co chcesz wiedzieć

z siedzibą w Bratysławie, Viamo Płatności P2P są oferowane od 2013 roku w całym kraju. Słowacka firma oferuje usługi płatności biznesowych wspierane kodami QR i linkami do płatności. Firma jest również dostawcą bramek płatniczych poprzez VIAMO PayGate.

Obecnie firma współpracuje z dwoma bankami – Tatra banka (członek grupy RBI) i VÚB (członek grupy Intesa Sanpaolo) – i ma blisko 300 tys. aktywnych użytkowników.

Lubo Požgay, dyrektor generalny VIAMO, mówi: „Ciągle rozwijamy się i tworzymy partnerstwa, które przyciągną coraz więcej użytkowników do naszych usług. Już prawie 300 000 osób korzysta z naszych aplikacji i usług. Jednak chcemy osiągnąć więcej i zwiększyć skalę naszych działań, dlatego nie mamy Nie ma wątpliwości, że unikalne i skuteczne kompetencje BLIKA, zwłaszcza w zakresie e-commerce i wsparcia kapitałowego, znacznie uatrakcyjnią ofertę VIAMO na rynku słowackim i pozwolą na ekspansję na inne strefy euro Co więcej, właśnie pozyskaliśmy wiarygodnego partnera, który dzięki odpowiedniej wiedzy i zrozumieniu specyfiki naszej działalności pomoże nam iść naprzód.”

READ  Polska: Ambitny projekt dla PKP IC

Polski standard płatności: co musisz wiedzieć

Polski Standard Płatności (PPS) to spółka stworzona przez sześć największych polskich banków – Alior Bank, Bank Millennium, Bank Zachodni WBK, mBank, ING Bank i PKO Bank Polski.

PPS zapewnia klientom usługę płatności mobilnych – Blake.

Rozwiązanie płatnicze umożliwia klientom dokonywanie płatności e-commerce i detalicznych, wypłacanie gotówki z bankomatów oraz wysyłanie przekazów pieniężnych do innych klientów korzystających z systemu.

Jak zakres cyberbezpieczeństwa Intigriti podbił świat?

Śledź nasz wywiad z Paulem Downem, szefem sprzedaży w Intigriti.

Śledź nasz wywiad z Paulem Downem, szefem sprzedaży w Intigriti. Pokaż mniej