Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

polski ok.  Bank podnosi stopy procentowe wraz ze wzrostem cen

polski ok. Bank podnosi stopy procentowe wraz ze wzrostem cen

Regionalne dzisiaj

piątek, 5 listopada 2021, 10:05

Obraz za pośrednictwem ratmaner / Shutterstock.com

Narodowy Bank Polski podniósł w środę stopę referencyjną o 75 punktów bazowych do 1,25%. Jest to drugi z rzędu wzrost kluczowej stopy, ponieważ bank centralny dąży do złagodzenia presji inflacyjnej.

Ten ruch nastąpił po tym, jak szef banku centralnego Adam Glapinsky powiedział na konferencji w zeszłym miesiącu, że nadszedł czas na „dostosowanie monetarne”.

Jednocześnie stopa lombardowa została ustalona na 1,75% z 1%, stopa depozytowa na 0,75% z 0%, a stopa redyskontowa na 1,3% z 0,51%.

Oczekuje się, że inflacja cen konsumpcyjnych w tym kraju wzrośnie w październiku o 6,8%, według wstępnych szacunków, najwyższy odczyt od 2001 r. i znacznie powyżej celu banku centralnego, który wynosi 2,5% plus minus jeden punkt procentowy.

Wsparcie magazynu biznesowego w Budapeszcie

Produkcja prasy godnej tej nazwy to kosztowny biznes. Od 27 lat wydawcy, redaktorzy i reporterzy Budapest Business Journal dokładają wszelkich starań, aby dostarczać Ci udane wiadomości biznesowe, informacje, którym możesz zaufać, które są oparte na faktach, dokładne i dostarczane bez obaw i przychylności.

Organizacje prasowe na całym świecie zmagały się ze znalezieniem modelu biznesowego, który umożliwiłby im dalsze osiąganie sukcesów bez uszczerbku dla ich zdolności do wykonywania. Ostatnio niektórzy eksperymentowali z pomysłem zaangażowania najważniejszych interesariuszy i ich czytelników.

Chcielibyśmy zaoferować taką samą możliwość naszym czytelnikom. Chcielibyśmy zaprosić Cię do pomocy w dostarczaniu wysokiej jakości dziennikarstwa biznesowego, którego potrzebujesz. Kliknij przycisk BBJ Support i możesz wybrać, ile i jak często przesyłać nam swoje wpłaty.

READ  MCE ma na celu wygładzenie wizerunku wśród młodych wielokulturowych klientów