Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Polski konkurs wokalny stwierdził, że „bardzo zaskakujące” jest otrzymywanie skarg na użycie przez program czarnej twarzy

Polski konkurs wokalny stwierdził, że „bardzo zaskakujące” jest otrzymywanie skarg na użycie przez program czarnej twarzy

Polski konkurs śpiewu powiedział, że był zaskoczony otrzymywanymi skargami na użycie przez program czarnej twarzy.

Hiszpański serial telewizyjny Twoja twarz wygląda znajomo Ma prawie 50 formatów na całym świecie i obserwuje, jak zawodnicy celebrytów wcielają się w muzyków w programach telewizyjnych.

Oprócz prób naśladowania głosu piosenkarza, uczestnicy podejmują również działania, aby wyglądać jak gwiazdy, które próbują naśladować.

Polska wersja reality show wywołała krytykę po tym, jak biali performerzy podszywają się pod czarnych artystów, takich jak Bill Withers, nosząc protezy i malując twarz z czarną twarzą.

Blackface to rasistowska praktyka, w której osoby inne niż czarnoskóre malują swoją skórę na ciemniejszy kolor, aby przypominać czarną osobę. Performance utrwala negatywne i redukcjonistyczne stereotypy.

Odnosząc się do niechęci do używania przez zawodników czarnej twarzy, ekipa prowadząca program napisała na oficjalnym Instagramie: „Drodzy widzowie, jesteśmy bardzo zaskoczeni liczbą negatywnych komentarzy związanych z programem telewizyjnym„ Your Face Sounds is known ”.

Następnie podkreślił, że uczestnicy „starają się być jak najbliżej oryginału”, a celem uczestników konkursu jest „jak najdokładniejsze przedstawienie oryginalnego spektaklu, przy jednoczesnym uhonorowaniu oryginalnego artysty”.

W długiej wypowiedzi można zauważyć, że wiele popularnych polskich celebrytów wcieliło się w czarnych piosenkarzy podczas występów w programie, w tym Kasia Skrzynecka jako Tina Turner, Agnieszka Włodarczyk jako Michael Jackson, Mariusz Totoszko jako Stevie Wonder i Natalia Szroeder jako Whitney Houston, Kacper Kuszewski jako Missy Elliott i Aleksandra Szwed jako Beyonce.

Jednak oświadczenie programu telewizyjnego nie miało wpływu na użytkowników mediów społecznościowych.

Jeden z krytyków napisał: „Niewiedza to jedno słowo. Nie mogę uwierzyć, że w 2021 roku nadal mamy do czynienia z czarną twarzą. [sic] Ignorancja i nierozpoznanie problemu jest niesamowite ”.

„Lol, jeszcze nie przeprosiłeś”. Inna osoba dodała: „Nie obchodzi nas zamiar, chodzi o wpływy i jasno pokazuje, że wszyscy jesteście nieświadomi i nieświadomi pojawienia się tych rasistowskich trendów”.

READ  KSW planuje 12 wydarzeń w 2022 roku, dodaje wyłącznego partnera nadawczego

W czerwcu ubiegłego roku brytyjski serial komediowy Trochę Wielkiej Brytanii Został usunięty z BBC iPlayer i Britbox w związku z obawami dotyczącymi używania czarnej twarzy i rasowego humoru.

Czytaj więcej:

Rzecznik BBC powiedział w oświadczeniu: „W BBC iPlayer dostępnych jest wiele programów historycznych, które regularnie przeglądamy. Czasy się zmieniły od tego czasu. Trochę Wielkiej Brytanii Został wyemitowany po raz pierwszy, więc obecnie nie jest dostępny w BBC iPlayer ”.

Schemat programu, w którym wystąpili David Williams i Matt Lucas, został usunięty po usunięciu go z Netflix UK w poprzednim tygodniu.