Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Polska zrzuciła Macyj Repos po podjęciu decyzji o przeprowadzce do Spartaka Moskwa

Polski lewy obrońca Maciej Repos nie zagra w finałach Mistrzostw Świata w Katarze, które rozpoczną się w listopadzie, po tym, jak zdecydował się pozostać w Rosji podczas inwazji swojego kraju na Ukrainę.

Poprzedziła decyzję o zakazie udziału w międzynarodowej piłce nożnej, a tym samym turnieju w Katarze od listopada do grudnia.

Po tym, jak dotarła na Bliski Wschód, pokonując w finale Szwecję, Polska nie zdecyduje się teraz na Repos, po jego decyzji o pozostaniu w Rosji.

Rybus przejechał przez Moskwę.  Zdjęcie: PA. Zdjęcia
Rybus przejechał przez Moskwę. Zdjęcie: PA. Zdjęcia

Kontrakt obrońcy z Lokomotiwu Moskwa wygasł pod koniec sezonu, a zamiast opuszczać kraj, podpisał kontrakt ze Spartakiem Moskwa.

Ta decyzja spowodowała, że ​​został odrzucony przez kadrę narodową, a trener Czesław Micniewicz wykluczył powołanie do Kataru.

W oświadczeniu wydanym przez PZPN czytamy: „Trener reprezentacji Polski Czesław Micniewicz rozmawiał z Maciejem Rebusem, który obecnie przebywa w Polsce po zakończeniu zgrupowania kadry w zeszłym tygodniu”.

Trener poinformował zawodnika, że ​​ze względu na jego obecną sytuację w klubie, nie zostanie powołany na wrześniowe zgrupowanie kadry narodowej i nie weźmie pod uwagę drużyny, która pojedzie na mundial w Katarze przy ustalaniu skład zespołu.”

Repo nie będą w Pucharze Świata.  Zdjęcie: naukowe
Repo nie będą w Pucharze Świata. Zdjęcie: naukowe

32-latek zaliczył 66 występów w kadrze narodowej, ale w najbliższym czasie nie doda do tego i może przegapić swoje doświadczenie w Pucharze Świata.

W grupie C zmierzą się z Argentyną, Meksykiem i Arabią Saudyjską, a obrońcy tytułu mogą zmierzyć się z Francją w drugiej rundzie.

Chociaż, jeśli dotrą do fazy pucharowej, będzie to pierwszy raz od 1986 roku, od tego czasu zakwalifikowali się tylko do trzech finałów.

Według polskiego portalu Goal24, decyzja Reposa była trudna, ponieważ jego żona i dwóch synów są Rosjanami i posiada rosyjskie obywatelstwo.

Można powiedzieć, że mimo inwazji na Ukrainę zdecydował się pozostać w Rosji, obawiając się o bezpieczeństwo swojej rodziny, jeśli ją opuści.

Polscy piłkarze świętują zdobycie mistrzostwa świata.  Zdjęcie: naukowe
Polscy piłkarze świętują zdobycie mistrzostwa świata. Zdjęcie: naukowe

Krishoviak, były wypożyczony z West Brom, grał w Krasnodarze, ale zdecydował się wykorzystać decyzję UEFA, by pozwolić piłkarzom opuścić Rosję w środku sezonu i przenieść się do AEK w marcu.