Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Polska zajmuje pierwsze miejsce, a Grecja zajmuje trzecie miejsce, ale DQ stanowią podium mieszane na Mistrzostwach Europy

Polska zajmuje pierwsze miejsce, a Grecja zajmuje trzecie miejsce, ale DQ stanowią podium mieszane na Mistrzostwach Europy

Mistrzostwa Europy 2024

Sztafeta mieszana 4×100 m stylem zmiennym – finał

 • Rekord świata: 3:37,58 – Wielka Brytania (2021)
 • Rekord Europy: 3:37,58 – Wielka Brytania (2021)
 • Rekord mistrzostw: 3:38,82 – Wielka Brytania (2021)

ostatni:

 1. Izrael – 3:45,74
 2. Niemcy – 3:48,12
 3. Węgry – 3:48,79
 4. Szwecja – 3:49,93
 5. Dania – 3:50,99
 6. Irlandia – 3:51,06
 7. Polska – DQ
 8. Grecja – DQ

Dwie dyskwalifikacje u niektórych wywołały wzruszenie, u innych radość, a sztafeta mieszana dostarczyła emocji na zakończenie drugiego wieczoru Mistrzostw Europy w Serbii.

Po dotarciu odpowiednio do pierwszego i trzeciego miejsca, Polska i Grecja zostały zdyskwalifikowane po kilku chwilach oceniania upałów. Grecja, która zajęła trzecie miejsce, była pierwszą drużyną, która została ogłoszona jako wyeliminowana, a na arenie rozległy się wiwaty, gdy Niemcy świętowali swoje miejsce na podium, pierwotnie zajmując czwarte miejsce.

Zaledwie chwilę później ogłoszono, że Polska również została wyeliminowana, w powietrzu wznosiły się kolejne okrzyki i uroczystości. Niemcy po raz kolejny świętowały z Węgrami, tym razem obydwoje awansowali w końcowej klasyfikacji. Finał dla Polski zapewniłby im pierwszy medal turnieju, gdyby nie zostali zdyskwalifikowani.

W klasycznym, mieszanym stylu sam wyścig nie był pozbawiony dramatyzmu. Największy z nich miał miejsce podczas meczu motylkowego, w którym Polska i Izrael wyprzedziły Grecję. W Grecji w nodze motyla pływała samica (Georgia damasioti), podczas gdy w Polsce i Izraelu w nodze motyla pływały samce. Były też inne podania, ponieważ komendy były inne, ale to było jedno z najbardziej godnych uwagi podań, które sięgało około 15 metrów w motylkową nogę.

READ  Bangladesz jest zgrupowany z Koreą, Polską i Malezją