Polska zabezpiecza swoje miejsce w Paryżu 2024 |  Rasa narodowa

Polska zabezpiecza swoje miejsce w Paryżu 2024 | Rasa narodowa

Polska drużyna pod wodzą Niemca Andreasa Dybowskiego zajęła pierwsze miejsce w grupie C Kwalifikator Olimpijski Wyznaczony przez FEI Events w Baborówku (Polska) W ten weekend w pojedynku pomiędzy trzema krajami z Europy Środkowej walczącymi o zakwalifikowanie drużyny do Igrzyska Olimpijskie w Paryżu 2024.

Reprezentacja Polski zapewniła sobie miejsce na Igrzyskach Olimpijskich 2024 po zwycięstwie w Olimpijskim Turnieju Kwalifikacyjnym FEI – Grupa C Baburoko (Polska). Obraz za pośrednictwem FEI.

Biorąc pod uwagę tylko jedną liczbę drużyn w tych eliminacjach, było to rozczarowaniem dla czeskich i węgierskich drużyn, które zajęły odpowiednio drugie i trzecie miejsce po trzech dniach emocjonującej rywalizacji w backcountry pod Poznaniem.

Faworytami weekendowych eliminacji byli Polacy, którzy wygrali na tym samym obiekcie w 2019 roku i zapewnili sobie miejsce na liście startowej Igrzysk Olimpijskich Tokio 2020, zajmując 13. miejsce. Po piątkowym etapie ujeżdżenia Polska siedziała już za kierownicą, prowadząc nad Węgrami prawie 10 punktami w klasyfikacji generalnej. polski lekkoatleta Paweł Warszawski Prowadził z notą 29,7 pkt. na Lucindzie Ex Ani 4. Pomagali mu koledzy z drużyny Jan Kemiński (dziedziniec), Wiktoria Knap (Kwintus 134), ks Małgorzata Korica (Canvalencia), który zajął odpowiednio drugie, czwarte i ósme miejsce.

Dominacja Polaków w biegach przełajowych ugruntowała się w sobotę, kiedy ponownie zajęli pierwsze miejsce, tym razem na 5700-metrowej trasie Marcina Konarskiego, którego optymalny czas wyniósł 10 minut. Kończąc jako ostatni w polskiej drużynie, Warsawocki był pewien, że wszyscy trzej zawodnicy przed nim poszli szeroko i zakończyli z rzutami karnymi 16,4 razy i bez żadnych problemów. Kamiński strzelił rzuty karne tylko 1,2 razy, Corica dołożył 6,4. Knap szczęśliwie zakończyła dzień na swoich punktach ujeżdżeniowych, przekraczając poprzeczkę z jedną sekundą do stracenia na zegarze.

Małgorzata Korycka (POL) & Quintus 134 – Baborowko WKKW – CCIO4* – Eliminacje olimpijskie grupy C. Zdjęcie wykonał FEI.

Podczas gdy Węgry wciąż liczyły na wyprzedzenie Polski na etapie cross-country, przy sporej różnicy między zespołami po ujeżdżeniu, wkrótce okazało się, że ich zespół się rozpada. Tylko Emre Toth ukończył trasę, jadąc czysto na Zypresse 8, ale otrzymując 8 punktów karnych. Noémi Viola Doerfer i Crystal Barney zostały wyeliminowane po upadku – w wyniku błędnego obliczenia kroków między dwoma członkami grupy – a Balázs Kaizinger zdecydował się przejść na emeryturę na kursie z Clover 15.

READ  Warszawa. Mecz pomiędzy Polską a Hiszpanią. Strefa kibica na arenie narodowej. Bilety, godziny otwarcia, zasady

W sobotnim występie Jan Kamiński, który indywidualnie prowadził w tabeli eliminacyjnej, powiedział: „Wiedziałem, że muszę dotrzeć na koniec kraju”.

Podczas niedzielnego Jumping Tour tor stworzony przez projektanta torów Szymona Taranta pomógł drużynie Polski odnieść zwycięstwo. Wszyscy czterej polscy kolarze ukończyli trasę, dodając do sumy punktów swojego zespołu zaledwie 9,2 punktu. Mając płot w ręku i kilka sekund miejsca na zegarze, Jan Kamiński utrzymał pole position, do podium dołączyła trzecia koleżanka z drużyny Malgorzata Corica, a srebrny medal wywalczył rodak Mateusz Kimba. Czechy w klasyfikacji generalnej uplasowały się na drugim miejscu Z notą 1158,8 pkt. wobec 129,9 Polaka Mate Sokdolac (Kwid) i Miroslav Trunda (Trnka Ruf) zajęli miejsca ósme i dziewiąte. Węgry zajęły trzecie miejsce Na poziomie 2117,9 pkt.

Mówiąc o zwycięstwie Polski, Szef Ekipy Andreas Debowski powiedział:

„Było to wynikiem bardzo dobrego ducha zespołu i pracy zespołowej. Pierwszą rzeczą, którą powiedziałem kolarzom, jest to, że potrzebujemy bezpiecznych przejazdów i dobrze byłoby, gdybyśmy mogli zrobić sobie trochę przerwy od rzutów karnych. ” – Andreas Dybowski (Polska)

POL – Kamiński – Korycka – Knap – Warszawski – Baborowko WKKW – CCIO4* – Eliminacje olimpijskie grupy C. Zdjęcie FEI.

Na wydarzenie w Paryżu 2024 dostępnych jest 16 miejsc dla drużyn, w tym jedno zarezerwowane dla gospodarza, Francji. To sprawia, że ​​rywalizacja o pozostałe miejsca jest zacięta, a Polska zajmuje teraz dziewiąte miejsce w drużynie, ponieważ Niemcy (mistrzowie świata 2022 Herning), USA, Nowa Zelandia i Wielka Brytania (mistrzowie Tokio 2020), Irlandia, Szwecja i Szwajcaria mają po siedem takich miejsc szesnaście najwyżej sklasyfikowanych w Mistrzostwach Świata FEI 2022 w Bratone del Fivaro (ITA).

Wyznaczone przez FEI olimpijskie zawody kwalifikacyjne w Millstreet w Irlandii w czerwcu dla grup F&G (Afryka, Bliski Wschód, Azja Południowo-Wschodnia i Oceania) wyłonią jeszcze dwie drużyny spośród najwyżej sklasyfikowanych zawodników, którzy jeszcze się nie zakwalifikowali, podobnie jak FEI Eventing European Mistrzostwa w Pin du Haras we Francji w sierpniu i Igrzyska Panamerykańskie 2023 w Santiago w Chile w październiku. Ostatnią szansą na wygranie pojedynczego dołka dla zespołu w Paryżu 2024 będą zawody FEI Nations Cup Series, które zakończą się jesienią w Boekelo w Holandii.

READ  Wolf Theiss powiększa zespół 27 prawników w Polsce z kancelarii Wardyski i Wspólnicy

Wraz z broniącymi tytułu mistrzami Wielkiej Brytanii i Francji, którzy zdobyli brąz na imprezie w Tokio, Australijczycy – którzy zdobyli srebro – z pewnością będą chcieli znaleźć się na liście. Spośród drużyn, które zajęły miejsca w pierwszej dziesiątce w Japonii, Włochy (siódme) i Chińska Republika Ludowa (dziewiąte) jeszcze się nie zakwalifikowały.

Nie wszystko stracone dla sportowców, których drużyny ostatecznie nie zakwalifikują się do rywalizacji w Château de Versailles w przyszłym roku. Oprócz 16 miejsc drużynowych (48 sportowców) istnieje 17 indywidualnych miejsc kwotowych przydzielonych wielu grupom olimpijskim. Ostateczne miejsca zostaną rozstrzygnięte w 2024 roku i zostaną ogłoszone przez FEI po potwierdzeniu.