Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Polska wzywa Europejską Unię Nadawców do wznowienia rozmów z Ukrainą w sprawie hostingu

Polski nadawca TVP i polskie Ministerstwo Kultury wydały oświadczenie w obronie Ukrainy. Wezwali Europejską Unię Nadawców (EBU) do wznowienia rozmów z Ukrainą i UA:PBC na temat organizacji Eurowizji 2023.

w piątek 16 czerwca, EBU wydała oświadczenie Podkreślając, że nie mogą zorganizować Eurowizji 2023 na Ukrainie. Zamiast tego otwierają dyskusje na temat organizacji konkursu w Wielkiej Brytanii, który jest prowadzony przez BBC. Posunięcie spotkało się z rozczarowaniem UA:PBC, które wydać odpowiedź do oświadczenia EBU wkrótce potem. Teraz wygląda na to, że mają sąsiada po swojej stronie.

Polskie oświadczenie: Popieramy stanowisko UA: PBC

Opublikowany został list podpisany przez trzy polskie osobistości, popierający zorganizowanie przez Ukrainę Eurowizji. Tymi osobistościami są wicepremier i minister kultury Piotr Glinsky, prezes Narodowego Radia TVP Jacek Korsky i członek Rady Dyrektorów TVP Mateusz Matszkowicz.

Oto link do ich wypowiedzi w języku polskim. Przetłumaczona wersja ich oświadczenia będzie następować:

Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego RP oraz Zarząd Telewizji Polskiej żałują, że Europejska Unia Nadawców (EBU) arbitralnie odebrała ukraińskiemu nadawcy publicznemu UA:PBC prawo do organizowania Eurowizji Konkurs Piosenki w 2023 roku, a rozmowy o organizacji wydarzenia rozpoczęły się z B British BBC.

Popieramy stanowisko UA: PBC i władz Ukrainy, które wzywają do negocjacji w sprawie organizacji konkursu z udziałem przedstawicieli zwycięskiego kraju tegorocznej Eurowizji.

Zapewniamy o nieustannym wsparciu Ukraińskiego Radia Publicznego w poszukiwaniu takiego modelu organizacyjnego konkursu Eurowizja 2023 na przyszły rok, który będzie obejmował jak największy udział ukraińskich artystów i producentów oraz słuchaczy z tego kraju .

wsparcie polsko-ukraińskie

Przed ogłoszeniem przez Europejską Unię Nadawców jednym ze wspólnych rozwiązań dla Ukrainy jako gospodarza Eurowizji w przyszłym roku była koprodukcja z sąsiednią Polską. TVP przedstawia swoją nazwę W takich okolicznościach oferowanie pomocy w zakresie hostingu zadań.

W świetle nowej sytuacji nie wiadomo jeszcze, czy wezwanie Polski do wznowienia negocjacji zostanie uwzględnione w propozycji częściowych obowiązków hostingowych. Korsky już wcześniej stwierdził, że Polska „zawsze będzie otwarta na pomoc”. Stwierdził też, że „są zasady, które zobowiązują nas jako spółkę skarbu państwa, spółkę publiczną”.

READ  Zełenski wzywa do „tarczy nieba” po ataku w Odessie

Co sądzisz o polskim oświadczeniu? Dowiedzmy się! Bądź na bieżąco, śledząc nas ESCXTRA na TwitterzeA escxtra na Instagramie i jak my Strona na Facebooku Najnowsze aktualizacje! Pamiętaj też, aby nas śledzić na Spotify Najnowsza muzyka z Twoich ulubionych utworów Eurowizji.