Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Polska telewizja państwowa podżega do kampanii nienawiści wobec brukselskiego dziennikarza – EURACTIV.com

Polski Kanał Państwowy TVP Prowadził kampanię dezinformacyjną, w wyniku której grożono śmiercią Dorocie Pawełk, znanej i szanowanej brukselskiej dziennikarce, pracującej dla polsatpierwszy w Polsce kanał prywatny, powszechnie uważany za najbardziej bezstronny.

Paulk, który pracował jako reporter w Brukseli polsat Od 2008 r. relacjonuje przedszczytowe posiedzenie EPP w czwartek (20 października), podczas którego doszło do incydentu, który doprowadził do ataku na nią przez państwowe media i opinię publiczną.

Na podstawie doniesień prasowych w Polsce, gdzie w niedzielę rozwijała się kampania nienawiści, EURACTIV odtworzył wydarzenia w następujący sposób.

Bawolek powstał na zlecenie polsat Aby nagrać wywiad z Donaldem Tuskiem, liderem Platformy Obywatelskiej (PO), na temat „afery szpiegowskiej/korupcyjnej” w Polsce – starej historii z 2014 roku, w której upadł rząd Poczty. Jest nadal używany przez obecny rząd Prawa i Sprawiedliwości w walce z Tuskiem.

Powell zaaranżował indywidualną rozmowę z Tuskiem za pośrednictwem swojego doradcy Bowiego Grau i, jak ustaliliśmy, udał się na szczyt EPP, gdzie spodziewałem się, że Tusk zostanie przesłuchany na żywo po spotkaniu.

Kiedy Tusk przyszedł udzielić wywiadu, na polityków czekało wielu dziennikarzy i kamerzystów, zwłaszcza wielu włoskich dziennikarzy czekało na Silvio Berlusconiego. Kiedy Tusk przyszedł porozmawiać z Powellem, inni reporterzy i fotografowie podeszli i próbowali zadać mu pytania.

Powell wyjaśnił, że rozmowa odbyła się na wyłączność między dwiema osobami. Wszyscy zagraniczni fotografowie i dziennikarze zgodzili się na to i odeszli, z wyjątkiem fotografa, który wydawał się być na misji TVP Ale bez logo stacji na urządzeniu czy mikrofonie.

Paulk powtórzył mu po polsku, że wywiad był tylko dla Pulsat TV Poprosiłem go, żeby przestał nagrywać. Kontynuując, Tusk zastanawiał się, czy z nim porozmawia TVP, Odpowiedział: „Nie”.

TVP Następnie wyemitował klip z ważnymi fragmentami zredagowanymi, w tym jednym, w którym Powell łaskawie wyjaśnił, że wywiad był ekskluzywny, wcześniej zaaranżowany. Zamiast tego ujawnili, że Tusk mówi „nie” na wywiad.

READ  Polska wyprzedza FA dziewczyny w obręczy 36-35 | Liceum

Następnie państwowe media oskarżyły Powella o to, że odmówił swoim reporterom zadawania pytań Tuskowi na temat skandalu i wyemitowania go w wiadomościach w godzinach największej oglądalności w czwartek wieczorem.

Później Powellk została zalana wiadomościami szerzącymi nienawiść na Twitterze i Facebooku, gdzie ludzie mówili, że nie jest dziennikarką, ale orędowniczką Tuska, a inni, że jest z nim w związku.

Inne komentarze nazywały ją „rosyjską dziwką” i „niemiecką dziwką” i mówiły, że jej głowę „powinna być ogolona jak w Oświęcimiu” i że powinna zostać „powieszona”.

Powelk użył Twittera, by wyjaśnić, że nie próbowała chronić polityka. Umówiono się jednak na spotkanie z nią jako na wyłączność i fotografa, który wyszedł z nim pracować TVPPróbowała ukraść jej pracę, chociaż jej tożsamość nie została zidentyfikowana.

W piątek znany dziennikarz TVP i szef Polskiej Agencji Informacyjnej Jarosław Olichowski zarzucił Pawłkowi, że nie pozwala”TVP Dziennikarze zadają Tuskowi pytania”.

Odpowiedziała, że ​​w TVP nie ma dziennikarzy, tylko niezidentyfikowany fotograf, a Tusk powiedział mu, że nie będzie rozmawiał TVP.

Po tym, jak powiedziała, że ​​nie zgadza się na filmowanie, TVP Zaczęła zaciemniać swój wizerunek, a historia była numerem jeden na ich portalu i kanale w ciągu weekendu. W piątek TVP wykorzystała zmanipulowany klip cztery razy w trzyminutowej relacji.

Powelk powiedziała, że ​​jest również wdzięczna za wsparcie od kolegów i Międzynarodowego Stowarzyszenia Prasowego API/IPA z siedzibą w Brukseli.

Niezależni polscy dziennikarze powiedzieli EURACTIV, że rozmowa Paulka z Tuskiem była bardzo trudna. Oni też to potwierdzili TVP Była rzecznikiem rządzącej partii Prawo i Sprawiedliwość i nie stosują się do nich standardy medialne.

READ  TripAdvisor przeprasza za pozostałą recenzję Muzeum Auschwitz w Polsce

[Edited by Alice Taylor]