Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Polska rozważa podjęcie drastycznych środków, aby poradzić sobie z „eksplozją” COVID

Kobieta w masce ochronnej spaceruje przed centrum handlowym Slot Tarsi w centrum miasta, gdy rząd łagodzi kontrolę nad wirusem koronowym (Govit-19), Warszawa, 4 maja 2021 r.

WARSZAWA, 20 października (Reuters) – Polska stoi w obliczu wybuchu przypadków Govt-19, które wymagają drastycznych działań. Po raz pierwszy od maja codziennie odnotowuje się ponad 5000 nowych infekcji, poinformował w środę minister zdrowia.

Europa Środkowa była nękana w ostatnich dniach przez gwałtowny wzrost przypadków COVID-19, budząc obawy, że niższe wskaźniki szczepień niż w zachodniej części kontynentu mogą sprzyjać nowej epidemii szkód.

Około 61% dorosłych Polaków jest w pełni zaszczepionych, mniej niż średnia UE wynosząca 74%.

Polska planuje w ciągu najbliższych kilku tygodni zaoferować wszystkim dorosłym dawki przypominające szczepionki na koronawirusa – powiedział premier Mathews Moraviki.

„Gdyby ludzie w wieku powyżej 18 lat otrzymali ostatnią dawkę co najmniej sześć miesięcy temu, mogliby otrzymać kolejną dawkę” – powiedział w poście na Facebooku.

Wcześniej minister zdrowia Adam Nidzeilsky ostrzegał, że od dwóch dni Polskę nękają „epidemie”. „Mamy wzrost o 85% i 100% z tygodnia na tydzień” – powiedział Nietzsche na konferencji prasowej.

Powiedział, że codzienne przypadki mogą wynieść „ponad 5000” w przyszłym tygodniu.

„Chcielibyśmy zauważyć, że jeśli ten trend utrzyma się przez kilka dni, być może będziemy musieli podjąć drastyczne środki” – powiedział Nietzsche, dodając, że obecnie nie ma dyskusji na temat nałożenia kolejnego lokautu na rząd.

Zapytany, co rozumie przez „drastyczne” środki, Nietzsche powiedział, że obejmowałoby to bardziej rygorystyczne egzekwowanie istniejących przepisów dotyczących noszenia masek wewnątrz i zachowania dystansu społecznego.

Program szczepień w Polsce znacznie spadł w ostatnich miesiącach, co doprowadziło do uświadomienia sobie, że niewielka liczba osób może nadal ignorować pewne ograniczenia.

Nidzeilsky powiedział, że te dwa fakty przyczyniły się do powstania, ponieważ nalegał na szczepienie Polaków i przestrzeganie zasad, na przykład przez noszenie masek w zamkniętych pomieszczeniach.

READ  Linnet decyduje o zwycięstwie Polski nad Kazachstanem w Brisbane

Kraj, w którym mieszka około 38 milionów ludzi, zgłosił w środę 5559 nowych infekcji koronawirusem i 75 zgonów.

Kiedy liczba epidemii była niższa niż szczyt trzeciej fali zeszłej wiosny, codziennie liczba nowych zachorowań przekraczała 35 000, pchając opiekę zdrowotną na margines, ponad dwukrotnie więcej niż ogłoszono tydzień temu.

Od wybuchu epidemii w Polsce zgłoszono łącznie 2 950 616 przypadków Govt-19 i 76 254 zgonów.

Raport Alana Charlischa, Pawła Florkiewicza i Anny Vladorsak-Chemchuk; Montaż przez Filippę Fletcher i Marka Heinrich

Nasze standardy: Zasady Fundacji Thomson Reuters.