Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Polska pokonała Słowację i awansowała do wielkiej sceny – Lin

Podczas gdy Gruzja, Francja, Niemcy, Rumunia, Ukraina i Malta osiągnęły zgodnie z oczekiwaniami postępy w eliminacjach do Mistrzostw Europy w piłce wodnej mężczyzn do lat 17, Polska wywołała niepokój, pokonując w ostatniej tercji Słowację 4:0 i odpadając. podczas.

Polska wywołała w ten weekend największe zamieszanie: po przegranych wszystkich czterech meczach dwa lata temu, teraz może przygotować się do gry na dużej scenie, ponieważ pokonała Słowację, Wielką Brytanię i Łotwę i awansowała z grupy D, za gospodarzami Maltą.

W decydującym meczu reprezentacja Polski spóźniła się z reprezentacją Słowacji. Słowacy wyszli na prowadzenie 4:1 w osiem minut, ale ich rywale utrzymali się i odrobili straty 5:4, jednak Słowacja objęła prowadzenie 6:4 w ostatniej kwarcie. Polacy jednak przyspieszyli i dzięki burzliwemu prowadzeniu 0:4 w ostatnich ośmiu minutach zapewnili sobie miejsce w turnieju. Zagrali też świetny mecz z Maltą, gospodarze wygrali 15:13 i awansowali na pierwsze miejsce.

Pozostałym trzem grupom zabrakło podobnych dramatycznych momentów, gdyż dwie najlepsze drużyny z grupy B, Niemcy i Francja oraz z grupy C, Rumunia i Ukraina, cieszyły się płynną passą, odnosząc oczekiwane zwycięstwa. Grupa A miała tylko jedną drużynę kwalifikacyjną, Georgia, która również odniosła imponujące trzy zwycięstwa. Gospodarz turnieju, Turki, wycofał się z gry w tym turnieju (tak jak planowano, zanim kraj nawiedziły niszczycielskie trzęsienia ziemi).

Losowanie turnieju odbędzie się 1 kwietnia w Sabadell, miejscu finałowej czwórki Ligi Mistrzów UEFA Kobiet – turniej rozpocznie się 8 sierpnia. Ponieważ LEN otrzymało 17 zgłoszeń w konkursie kobiet, nie ma potrzeby kwalifikacji.Wszystkie drużyny zagrają w turnieju, który również odbędzie się w Manisa, w dniach 29 lipca – 5 sierpnia. Losowanie tego wydarzenia również odbędzie się w Sabadell.

Mistrzostwa Europy w piłce wodnej mężczyzn do lat 17, kwalifikacje — ranking końcowy

Grupa A (Tbilisi, Gruzja)

1- Gruzja 9, 2. Litwa 6, 3. Cypr 3, 4. Czechy 0

READ  FMU World Famous Poland Philharmonic czwartek | Wiadomości lokalne

Grupa B (Maribor, Slough)

1 – Francja 12, 2. Niemcy 9, 3. Bułgaria 6, 4. Słowenia 3I 5. Austria 0

Grupa C (Targu Mures, ROU)

1 – Rumunia 12, 2 – Ukraina 9, 3. Mołdawia 6, 4. Irlandia 3, 5. Szwajcaria 0

Grupa D (Al Jazeera, MLT)

1 – Malta 12, 2 – Polska 9, 3. Słowacja 6, 4. Wielka Brytania 3, 5. Łotwa 0

Wyniki, statystyki i więcej: https://len-ws.microplustimingservices.com/lenu17wpc2023/index_web.php?cal=1

Zespoły już zakwalifikowane (1-8y W 2021 r.): Serbia, Grecja, Węgry, Hiszpania, Czarnogóra, Chorwacja, Holandia, Włochy. Gospodarz: Turcja.