Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Polska odnotowuje mniejsze ubóstwo, lepsze warunki dla dzieci

Według polskiej agencji informacyjnej BAP bieda w Polsce zmniejszyła się, a stan dzieci poprawił się.

Według Instytutu Statystycznego odsetek Polaków żyjących poniżej granicy ubóstwa spadł z 18% w 2010 r. do 15% obecnie, a warunki życia dzieci uległy znacznej poprawie.

Raport szacuje, że odsetek dzieci zagrożonych ubóstwem w Polsce wynosi tylko 13% w porównaniu do 2010 roku, czyli o 20% mniej niż średnia UE. Zauważyli, że poprawa stanu dzieci w ostatnich latach jest wynikiem wprowadzenia nowych programów pomocy rodzinie.

Pomimo poprawy warunków mieszkaniowych w ciągu ostatniej dekady, standard mieszkaniowy w Polsce jest niższy niż średnia UE, a 38% Polaków żyje w zatłoczonych warunkach (48% w 2010 r.).

Ponadto raport stwierdza, że ​​8% Polaków mieszka w kwaterach bez łazienek, nieszczelnych dachów i bez odpowiedniego oświetlenia (13% w 2010 r.).

Wesprzyj Budapest Business Journal

Tworzenie czasopisma godnego tej nazwy to kosztowna sprawa. Przez 27 lat wiadomości biznesowe, współpracując z wydawcami, redaktorami i reporterami Budapest Business Journal, dostarczały Ci rzetelnych informacji, prawdy, dokładności, bez obaw i życzliwości.

Firmy prasowe na całym świecie zmagały się ze znalezieniem modelu biznesowego, który pozwalałby im na dalsze doskonalenie się bez uszczerbku dla ich wydajności. Ostatnio niektórzy testowali pomysł zaangażowania swoich najważniejszych partnerów, swoich czytelników.

Chcemy dać taką samą możliwość naszym czytelnikom. Zapraszamy do pomocy w dostarczaniu wysokiej jakości dziennikarstwa biznesowego, którego potrzebujesz. Naciśnij nasz przycisk Support BBJ i możesz wybrać, jak często i jak często przesyłasz nam swoje wpisy.

READ  ASF rozprzestrzenia się na 3 nowe prowincje w Polsce