Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Polska odmawia zniesienia zakazu uzbrojonych strażników na izraelskie wycieczki szkolne

Polska zabroniła izraelskim grupom szkolnym korzystania z uzbrojonych strażników podczas wizyt w kraju, w tym w byłych nazistowskich obozach koncentracyjnych.

„Jesteśmy gotowi na przyjęcie izraelskich lotów w Polsce, jeśli nie będą towarzyszyć im uzbrojeni ochroniarze” – powiedział rzecznik palestyńskiego MSZ Lukas Jasina, cytowany przez Palestyńską Agencję Informacyjną.

Jasina przemawiała po tym, jak ambasador Izraela Jakow Liwni powiedział w zeszłym tygodniu, że wizyty w izraelskich szkołach są zabronione „z powodu decyzji podjętych przez polskie MSZ”.

Chodzi o wizyty organizowane przez izraelskie Ministerstwo Edukacji dla uczniów szkół średnich, które zostały zawieszone od czerwca.

W rozmowie z regionalną rozgłośnią radiową w Lublinie, we wschodniej Polsce, Jasina powiedziała, że ​​dla izraelskich uczniów podczas wizyt we Francji i Niemczech nie ma uzbrojonych strażników, co może stwarzać wrażenie, że w Polsce są bardziej bezbronni niż w tamtych krajach.

Słyszysz teraz „sparaliżowany naród”

Zbliżają się izraelskie wybory jeszcze raz Tym razem 1 listopada. Jak system wyborczy stał się tak dysfunkcyjny i co może rozwiązać powracający impas?

The Times of Israel z dumą prezentuje nową, limitowaną edycję serii podcastów, Sparaliżowane państwo: jak naprawić dysfunkcyjny system wyborczy Izraela. Nasi analitycy polityczni i korespondenci zwracają się Twoje pytania O gorących kwestiach, przed którymi stoją dziś izraelscy wyborcy.

Dostępne tylko dla członków społeczności ToI.

Posłuchaj zwiastuna

Posłuchaj zwiastuna

Jesteś już członkiem? Zaloguj się, aby przestać to widzieć

Jesteś profesjonalnym czytelnikiem

Dlatego założyliśmy The Times of Israel dziesięć lat temu – aby zapewnić wymagającym czytelnikom, takim jak ty, relacje o Izraelu i świecie żydowskim, które trzeba przeczytać.

Jak dotąd mamy prośbę. W przeciwieństwie do innych serwisów informacyjnych, nie wprowadziliśmy paywalla. Ale ponieważ dziennikarstwo, które prowadzimy, jest kosztowne, zapraszamy czytelników, dla których The Times of Israel stał się ważny, aby pomogli nam wesprzeć naszą pracę, dołączając Czasy Izraela Towarzystwa.

READ  Polska podnosi stopy o kolejne 50 punktów bazowych | Pstryknąć

Już za 6 USD miesięcznie możesz wesprzeć nasze wysokiej jakości dziennikarstwo, jednocześnie ciesząc się The Times of Israel Darmowe reklamya także dostęp EKSKLUZYWNA TREŚĆ Dostępne tylko dla członków społeczności Times of Israel.

Dziękuję Ci,
David Horowitz, założyciel i redaktor The Times of Israel

Dołącz do naszej społeczności

Dołącz do naszej społeczności

Jesteś już członkiem? Zaloguj się, aby przestać to widzieć