Polska i ROC awansują do ćwierćfinału jako zwycięzcy puli

Polska pokonała w niedzielę grupę B, aby pokonać Kanadę 3:0 w meczu otwarcia, a ROC pokonał Tunezję 3:0 w piątym dniu rundy otwarcia Igrzysk Olimpijskich Tokio 2020.

Bordeaux Curaao i Wilfriedo Lyon zdobyli odpowiednio 17 i 16 punktów, prowadząc Polskę do zwycięstwa 4:0 nad Kanadą 3:0 (25-15, 25-21, 25-16).

Dwóch polskich strzelców pokazało swoje umiejętności na różnych stanowiskach, przy czym Kurek zdobył pięć z 13 polskich tomów, a Lyon pięć z siedmiu asów w meczu. Corey i Lyon zdali sobie sprawę ze swojej obecności w pierwszym secie i połączyli 11 punktów w zwycięstwie polskiego seta.

Kanada zbliżyła się do drugiego seta, ale nie zdołała zakończyć meczu z kontuzji, tylko Nicholas Hawke lepiej poradził sobie z polskimi obrońcami. Polscy obrońcy zaznaczyli następnie Hoke’a w ataku i ustąpili przeciwnikom, nie zdobywając gola w trzecim secie.

„Oczywiście byłoby miło, gdybyś był na dobrej drodze do wygrania ćwierćfinałów, ale to już przeszłość. Musimy skupić się na ćwierćfinałach, ponieważ to będzie zupełnie inna gra. Chcemy wszystko ulepszyć, aby dostać się do ostatnie cztery miejsca” – Kubiak nie zawiódł ich obrony.

Po tym, jak ich tempo zwycięstwa zostało przełamane przez Francję, ROC odpowiedział zdecydowaną postawą, aby zakończyć mecz pierwszej rundy zwycięstwem, a ich bramkowe zwycięstwo zwycięstwem 3-0 (25-20, 25-22, 25-16) nad Tunezja.

Senior z Londynu 2012 Maxim Michajłow zaliczył swój mecz A przeciwko Tunezyjczykom, ponieważ naliczył 12 ataków, dwa tomy i jednego asa. Michajłow otrzymał wsparcie Dmitrija Wołkowa. Wasim Ben Tara i Ismail Molla zakończyli z odpowiednio 14 i 11 punktami.

Dzięki niewielkiej różnicy w wolumenie i marżach serwisowych, ROC wykorzystał dobrą grę serwisową i zarządzanie obrotem.

„Staraliśmy się być pilni w tym meczu, ponieważ od teraz będziemy silnymi konkurentami do rywalizacji z rzędu, więc musimy stworzyć własne możliwości w grze i je zdobyć” – powiedział Michajłow.

READ  Polska widzi nowe wyzwania w odpowiedzi na uchodźców na Ukrainie - EURACTIV.com

„Nigdy nie będziemy w pełni usatysfakcjonowani naszą grą. Nawet jeśli zawsze gramy na maksa w tym meczu, nadal musimy pomyśleć o niektórych ulepszeniach, które musimy wprowadzić przeciwko trudnym przeciwnikom. Ale postaramy się grać lepiej”.

W pozostałych meczach Włochy i Brazylia zakończyły pierwszą rundę zwycięstwami. Podczas gdy zwycięstwo Brazylii w pięciu setach w puli A gwarantowało drugie miejsce, Włochy zdobyły w sumie 11 punktów.

Włochy pokonały Wenezuelę trzema punktami, ale ta ostatnia w dwóch kolejnych setach poddała się europejskiej drużynie 3:0 (25-22, 25-15, 25-17).

Osmani Juandorena zbiera 14 skrzeli, dwa tomy i talię i dobrze sobie radzi z Włochami. Matteo Piano dodał 11 punktów z sześciu zwycięstw i pięciu nurków.

EP_Tokyo_Volleyball_ITA-VEN_0118A

Ofensywa Wenezueli skupiła się na lewej stronie i środku, gdzie Wilner Rivas i Edson Valencia zdobyli odpowiednio osiem i siedem punktów.

W grze, która doprowadziłaby do upadku kasyna, gdyby na aryjskiej arenie byli widzowie, Brazylia spotkała się z Francją przez ponad 2 godziny, aby przypieczętować umowę 3-2 (25-22, 37-39, 25-17,) . 21-25, 20-18) Sukces.

Starcie dwóch potężnych drużyn trwało do 2:38, obecnie najdłuższego meczu w historii olimpijskiej. Poprzedni mecz pomiędzy Iranem a Polską w meczu otwarcia Tokio 2020 był 2:34.

Każda drużyna na przemian kontrolowała wojnę prowadząc do szybkich zmian w pierwszych czterech setach, a zwycięstwo Francji 39-37 w drugim secie było punktem kulminacyjnym.

Dzięki ścisłej wymianie dwustronnych ataków zestaw wymagał długiego przedłużenia, zanim Francja mogła go zamknąć. Set trwał 51 minut, najdłużej w historii Igrzysk Olimpijskich. Poprzedni trwał 41 minut w pięciosetowym meczu pomiędzy Atenami 2004 Serbią a Czarnogórą i Grecją.

W piątym secie nastąpiło kolejne przedłużenie seta, ponieważ obie strony odmówiły rezygnacji z ciasnych wymian w atakach. Jednak kolejne zwycięstwa Yoandy’ego Leala zamknęły koniec drutu z 20-18 na korzyść Brazylii.

– Francuski rozgrywający (Benjamin Tonioti) jest bardzo dobry. Dobrze przestudiowali nasz zespół i zmienili wiele taktyk podczas meczu – powiedział brazylijski pomocnik Lucas Satcomp.

READ  Polska vs Albania Prognozy meczowe i typy bukmacherskie

– Ten mecz był trudny. Potrzebujemy co najmniej dwóch setów, aby zająć drugie lub trzecie miejsce w rankingu. Wiemy, że to dobra drużyna defensywna i będzie nam ciężko stawić im czoła. Ale cieszę się, że odnieśliśmy to zwycięstwo.

Japonia awansowała do ćwierćfinału po tym, jak spadła z rywalem z Azji, Iranem, w napiętej piątki. Krajowa drużyna zanotowała zwycięstwo 3-2 (25-21, 20-25, 29-31, 25-22, 15-13) i poprawiła swój rekord do 3-2, zajmując trzecie miejsce w puli A.

Masahiro Sekita ciężko pracował, kierując swoich strzelców, aby znaleźć odpowiednie miejsca do pokonania silnej obrony przeciwników, ale japoński rozgrywający Yuji Nishita zdołał zdobyć swoje 30 punktów.

„Chcieliśmy zdobyć naszych pomocników i recepcję, abyśmy mieli większe szanse na zdobycie wyniku. Jest w tym dobra koncentracja. Cieszę się, że wygrałem ten mecz, ale myślę, że mogłem zrobić więcej. muszą być widzami w tym miejscu, ponieważ chcemy grać dla ludzi. Chcę tego „- powiedział Setter Sekita.

Yuki Ishikawa i Ran Takahashi poprawili japoński atak odpowiednio o 20 i 19 punktów, podczas gdy Meesam Salehi zdobył 26 punktów dla Iranu.

„Nie zagrałem na 100%, ale musiałem się zmusić do gry, ponieważ to właściwe miejsce i czas, aby mocno naciskać. Czułem się bardzo zmęczony po tym ciężkim meczu.

W finale dnia Argentyna wygrała po raz trzeci i pokonała Stany Zjednoczone w równych setach (25-21, 25-23, 25-23).

Seter argentyński Luciano de Seco rozpoczął swoją ofensywę od ataku na kluczowych strzelców Bruno Limę i Fagundo Conte potężnymi wahaniami linii ofensywnych i serwisowych.

IZN_2020_M_ARG_USA_035

Mimo, że Argentyna w pierwszym secie spokojnie zakończyła mecz, Limie udało się uciec przed atakiem na drugim miejscu, a Martin Ramos z niewielką dwupunktową przewagą z bloku. Argentyna grała agresywnie w końcowej fazie trzeciego seta i wykorzystała porażkę serwisową USA do obrony seta i meczu.

READ  Polska szuka schronienia u białoruskiego sprintera i poszukuje dyplomatycznego złota

Conte i Lima prowadzili Argentynę z odpowiednio 16 i 15 punktami, podczas gdy Tori Defalco i Matt Anderson prowadzili w ataku w USA z odpowiednio 13 i 11 punktami.

– Bardzo się cieszę z tego zespołu, ponieważ w mecz wkładamy całą naszą energię. Bardzo ciężko przygotowaliśmy się do tego meczu i dobrze zareagowaliśmy na najważniejsze momenty – powiedział Lima.

Tymczasem Kanada i Francja awansowały do ​​ćwierćfinału, zajmując czwarte miejsce w rundzie otwierającej.