Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Polska branża turystyczna pomaga ukraińskim uchodźcom

Większe firmy turystyczne również połączyły wysiłki, aby zapewnić uchodźcom udogodnienia i usługi. Airbnb, we współpracy z organizacją non-profit Airbnb.org, współpracuje z gospodarzami, aby zapewnić bezpłatne tymczasowe zakwaterowanie nawet 100 000 uchodźców uciekających z Ukrainy do sąsiednich krajów, takich jak Polska, Węgry i Rumunia.

Tysiące ludzi na całym świecie Zarezerwowałem i zapłaciłem za Airbnbs na Ukrainie, nie planując tam podróżować, aby wysłać pieniądze do ukraińskich właścicieli domów. Firma podała, że ​​między 2 a 3 marca na Ukrainie zarezerwowano ponad 61 000 noclegów, z czego 34 000 przez osoby ze Stanów Zjednoczonych.

43-letnia Paige Holden, projektantka wnętrz z Los Angeles, początkowo była sceptycznie nastawiona do tej inicjatywy, obawiając się, że jeśli zarezerwuje nieruchomość na Airbnb, gospodarze nie będą mieli dostępu do funduszy. Ale po skontaktowaniu się z niektórymi z nich i zobaczeniu ich desperacji, natychmiast zarezerwowała mieszkanie w posiadłości w Kijowie, wysyłając 4700 dolarów pięcioosobowej rodzinie.

„Po tym, jak wysłałem zapytanie, kobieta z Kijowa przysłała mi zdjęcie trójki swoich małych dzieci, skulonych w zimnej, ciemnej piwnicy pełnej innych zmartwionych rodzin” – powiedziała pani Holden.

„Trzeba pamiętać, że z dnia na dzień ci ludzie stracili wszystko, swoje domy i dochody, i nie zostało im nic innego, jak walczyć o swoje życie” – powiedziała.

Przez ostatni tydzień Benjamin Wagner, 27-letni przewodnik i student historii mieszkający w Berlinie, przewoził uchodźców z głównego dworca kolejowego w tym mieście do rodzin w całym mieście, wolontariat za pośrednictwem grupy WhatsApp.

„W tej chwili nie ma znaczenia, skąd pochodzisz, co robisz i gdzie pracujesz” – powiedział Wagner. „Wszyscy mamy jeden wspólny obowiązek pomagania naszym ukraińskim braciom i siostrom. Ten kryzys humanitarny dotyka nas wszystkich, a jutro możemy być na ich miejscu.”