Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Polscy protestujący przeciwko szczepionkom skandują Żydzi są odpowiedzialni za pandemię COVID-19

Polscy protestujący przeciwko szczepionkom skandują Żydzi są odpowiedzialni za pandemię COVID-19

WARSZAWA (GTA) – Wielu uczestników wiecu w Glogo w Polsce skandowało, że Żydzi są winni pandemii COVID-19 i zgodzili się, że Żydzi „rządzą światem”.

Około 100 osób wyszło w niedzielę na ulice zachodniej Polski, aby zaprotestować przeciwko szczepieniom i „segregacji sanitarnej” czy restrykcjom wobec osób nieszczepionych.

Jeden z liderów marszu powiedział: „Wiemy, kto stoi za tą całą „pandemią”, zauważając, że uważa, że ​​pandemia jest fałszywa i jest częścią „planu” osłabienia polskiej gospodarki.

„Czy wiesz, kto nienawidzi Polaków? Wiemy, kto tego nienawidzi [us],” on dodał.

Inny protestujący odpowiedział: „Żydzi”.

Inny powiedział, że Żydzi „złożą podanie o nasze domy”, odnosząc się do kontrowersji wokół zwrotu mienia Holokaustu, które prawicowy rząd Polski próbuje ukrócić.

Gdy debata ta szalała w parlamencie i przyciągnęła uwagę amerykańskich prawodawców, polscy nacjonaliści wyszli na ulice. Na początku tego miesiąca członkowie polskiej grupy młodzieżowej zostawili wrak przed ambasadą Izraela w Warszawie.

Inni zburzyli pomniki ofiar masakry z czasów Holokaustu w zeszłym tygodniu, symbolizując kolejną oskarżoną debatę w kraju o tym, czy za okrucieństwa z czasów II wojny światowej należy obwiniać nazistów czy Polaków.

Profesor Michał Belewicz z Polski żydowskiej, który wykłada na Uniwersytecie Warszawskim, potępił protestujących w niedzielę jako antysemitów. Na Twitterze napisał: „Żyjemy w czasach, gdy ci ludzie się nie zaprzeczają”.

Środkowoeuropejskie Biuro Amerykańskiego Komitetu Żydowskiego napisało na Twitterze: “To jest klasyczna forma antysemityzmu. Gdzie są odpowiedzi decydentów?”

W mediach społecznościowych pojawiły się filmy z marszu. Pokazali, że policja nie zareagowała na antysemickie hasła, ale podjęła działania, gdy niektórzy z uczestników zaczęli kopać radiowóz. W rezultacie aresztowano trzech mężczyzn. Dwóch z nich było pod wpływem alkoholu.

READ  W Polsce były prezydent UE Tusk przygotowuje się do powrotu do polityki frontu

Nagrania policyjne z wiecu trafią do biura prokuratora generalnego, który zadecyduje o wszczęciu śledztwa.

W zeszłym tygodniu prawicowa nacjonalistyczna partia Konfederacja, która ma 11 mandatów w niższej izbie polskiego parlamentu, opublikowała na swoich oficjalnych platformach społecznościowych wideo przedstawiające polską modelkę Samuelę Górską, w którym twierdzi, że nie wierzy, że Żydzi należą do Polski.

„Ja też nie chcę Żydów, nie chcę LGBT i nie chcę wielu rzeczy, które są tutaj teraz” – powiedziała. „Tylko Konfederacja […] Gwarantuje normalne życie.

Polskie marki modowe następnie zerwały z Górską więzi i usunęły jej zdjęcia z jej profili w mediach społecznościowych.

Według badań z 2018 roku 85% polskich Żydów uważa, że ​​antysemityzm jest poważnym problemem w Polsce.

Czasy izraelskiego personelu przyczyniły się do powstania tego raportu.

jesteś poważny doceniamy to!

Dlatego codziennie przychodzimy do pracy – aby zapewnić wymagającym czytelnikom, takim jak ty, relacje z Izraela i żydowskiego świata, które koniecznie trzeba przeczytać.

Do tej pory mamy prośbę. W przeciwieństwie do innych serwisów informacyjnych, nie wprowadziliśmy paywalla. Ale ponieważ dziennikarstwo, które prowadzimy, jest kosztowne, zapraszamy czytelników, dla których The Times of Israel stał się ważny, aby pomogli nam wesprzeć naszą pracę, dołączając Społeczność Times of Israel Israel.

Już za 6 USD miesięcznie możesz wesprzeć nasze wysokiej jakości dziennikarstwo, jednocześnie ciesząc się The Times of Israel Darmowe reklamy, a także dostęp do ekskluzywnych treści dostępnych tylko dla członków społeczności Times of Israel.

Dołącz do naszej społeczności

Dołącz do naszej społeczności

Jesteś już członkiem? Zaloguj się, aby przestać to widzieć