Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Polish Canadian Business Association (CPBA) informuje o wynikach corocznych spotkań i przedstawia aktualne informacje o działaniach na jesień 2021 r.

Polish Canadian Business Association (CPBA) informuje o wynikach corocznych spotkań i przedstawia aktualne informacje o działaniach na jesień 2021 r.

Logo

Mississauga, Ontario, Kanada, 24 grudnia 2021 r. /EINPresswire.com/ – Polish Canadian Business Association („CPBA” lub „Stowarzyszenie”) ma przyjemność przedstawić aktualne informacje na temat działań na kwartał jesienny 2021 r.

Zatwierdzono zmianę nazwy Stowarzyszenia z Polcham Canada na Polish Canadian Business Association:
Na Walnym Zgromadzeniu 2021 członkowie jednogłośnie przegłosowali zmianę nazwy naszej organizacji na Polish Canadian Business Association, w tym przeprojektowanie naszego logo. Nazwa lepiej odzwierciedla to, kim jesteśmy i co robimy w przyszłości.

Wyniki dorocznego spotkania:
Członkowie głosowali również nad nowym regulaminem stowarzyszenia. Celem było wzmocnienie kwestii ładu korporacyjnego i zapewnienie odpowiedniej podstawy dla oczekiwanego wzrostu w nadchodzących latach.

Zgromadzenie dokonało również ponownego wyboru dwóch członków Zarządu na okres 3 lat. Członkami Zarządu na nadchodzący rok są:

Catherine Boyce Dyrektor ds. Inicjatyw Biznesowych, BMO Bank of Montreal
Tom Doddick, dyrektor zarządzający, Altitude Investments Inc.
John Grayson, Prezes Zarządu Wawel Villa Inc.
Marek Jokzes, Dyrektor, P&W Intermodal (TFI International)
Patricia Cajda Partner, MNP LLP
Anna Litwinsky, wiceprezes regionalny, BMO Bank of Montreal
Eric Szostak, prezes Quinsam Capital Corporation
Bogdan Szypalski, Wiceprezes Hugh Wood Canada Ltd.

Oddział Maszyn Komunalnych w Brunner został członkiem i sponsorem naszego stowarzyszenia:
Witamy w gronie członków Zakładu Maszyn Komunalnych Pronaru („Pronar”) i dziękujemy za patronat. Pronar to wiodący producent nowoczesnego sprzętu dla rolnictwa, usług komunalnych i transportowych z blisko 50% udziałem w polskim rynku. Pronar to także jeden z czołowych światowych producentów felg do maszyn rolniczych w rolnictwie, leśnictwie, gospodarce komunalnej, transporcie i budownictwie.

Podczas uroczystych obchodów 590. Kongresu Polski Prezydent Brunner Sergius Martiniuk odebrał Nagrodę Gospodarczą Prezydenta RP. To prestiżowe wyróżnienie wręczane jest Panu Martyniukowi bezpośrednio przez Prezydenta RP Andrzeja Dudę, aby uhonorować firmy i osoby, które wniosły znaczący wkład w gospodarkę i wizerunek Polski za granicą. Mówiąc o Brunner, Prezydent RP powiedział: „Cieszę się, że mamy firmę o tak dużym potencjale”. Z niecierpliwością czekamy na pomoc w rozszerzeniu działalności Pronaru w Kanadzie.

READ  Majchrzak nokautuje drugie nasionko Musetti z Tata Open, Vesely kłania się

Inicjatywy wspierające firmy w Doing Business w Kanadzie:
Naszą wizją jest bycie wybitną organizacją wzmacniającą relacje między kanadyjskimi i polskimi biznesami. Powołaliśmy komisję Doing Business in Canada, w której pomagamy polskim i europejskim firmom wejść na dynamiczny i innowacyjny rynek kanadyjski. Wykorzystując zbiorowe doświadczenie naszego stale rosnącego członkostwa, łączymy firmy z naszymi członkami, tworzymy wzajemnie korzystne możliwości biznesowe i rozwijamy udane relacje. Niektóre z przyszłych inicjatyw komisji to:
• usprawnienia i uproszczenie naszego procesu komunikacji biznesowej w celu zwiększenia wartości naszego członkostwa;
• Stworzenie biblioteki cyfrowej mającej na celu edukację podmiotów zagranicznych do wejścia na rynek modelowy. Biblioteka powinna zawierać publikacje i podcasty, a także dostęp do materiałów szkoleniowych dostarczanych przez naszych członków i sponsorów;
• Poszerzenie naszej profesjonalnej sieci, aby stać się „one-stop shop” dla podmiotów zagranicznych poszukujących pomocy w wejściu na rynek;
• Rozwijać partnerstwa i powiązania z firmami lokalnymi i zagranicznymi oraz organizacjami rządowymi i pozarządowymi w Kanadzie i za granicą w celu podniesienia poziomu usług i pomocy, które mogą być świadczone przez stowarzyszenie.

Udane coroczne wydarzenie świąteczne sieci:
Dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w corocznym wydarzeniu Christmas Network w Mississauga Art Gallery w dniu 24 listopada 2021 r. Mieliśmy przyjemność gościć następujące osobistości: panią Bonnie Crombie, burmistrz Mississauga; Pani Natalia Kosendova, MPP Centrum Mississauga; oraz Pana Michała Pszczółkowskiego, Zastępcę Konsula ds. Gospodarczych RP w Toronto. W spotkaniu wzięli również udział członkowie misji gospodarczej „Wysoka Jakość w Vital Europe” z Polski.

Wsparcie północnoamerykańskiej kampanii promocyjnej „Wysoka jakość w BioEurope”:
CPBA jest dumnym zwolennikiem kampanii informacyjno-promocyjnej „High Quality BioEurope” prowadzonej przez Polskie Stowarzyszenie Przetwórców i Producentów Produktów Środowiskowych „Polska Ekologia”. Kampania ma na celu zwiększenie świadomości na temat wysokiej jakości produktów ekologicznych UE w Ameryce Północnej.

25 listopada przedstawiciele CPBA wzięli udział w wysokiej jakości oficjalnym wydarzeniu promocyjnym BioEurope, które odbyło się w Toronto podczas pięciodniowej delegacji handlowej z Polski. W wydarzeniu wzięło również udział wielu znamienitych gości reprezentujących Departament Rolnictwa, Żywności i Spraw Wiejskich Ontario, Kanadyjską Federację Niezależnych Sprzedawców Spożywczych, a także wielu kanadyjskich importerów, dystrybutorów i detalistów żywności. Impreza odbyła się w Westin Harbour Castle Hotel pod honorowym patronatem Konsula Generalnego RP w Toronto Pani Magdaleny Pszczółkowskiej. Stowarzyszenie oczekuje na przyszłą współpracę w 2022 i 2023 roku, kiedy program „Vital Europe High Quality” ma być kontynuowany. wizyta www.bio-europe.eu Więcej szczegółów na temat programu.

READ  ScottishPower wybuduje wart 150 mln funtów zieloną elektrownię wodorową w porcie Felixstowe | Moc wodoru

Dziękuję sponsorom:
Polish Canadian Business Association nie może funkcjonować bez hojnego wsparcia wszystkich naszych sponsorów korporacyjnych.
Stale wyróżniamy tych sponsorów na naszych wydarzeniach, stronie internetowej i platformach społecznościowych.
Dziękujemy za sponsoring w 2021 r., jak podano tutaj:

Sponsorzy platynowi
BMO Bank w Montrealu
MNP LLP
Peterson McVicar LLP
Ograniczone pakowanie mięsa St. Helens

złoci pasterze
Aican Graphics Inc.
Cyklon MFG Inc.
Lekarz. Michael Surcont
Katika Integrated Communications Company
KMB Prawo LLC
PMA Kanada Inc.

srebrni sponsorzy
Bogdan Sizibalsky, wiceprezes Hugh Wood Canada Limited.
Pronar . Zakład Maszyn Komunalnych
Zabeel Consulting
Zdjęcia rzeki Trinity.

Brązowi Pasterze
Altitude Investments Inc.
Połączenie Ancastera
Galeria Sztuki w Mississauga
Centrum Kultury Polskiej im. Jana Pawła II
Coinsam Capital Company
P&W Intermodalne
Wawel Villa Sp.

O Polskim Kanadyjskim Stowarzyszeniu Biznesu

Polish Canadian Business Association jest organizacją non-profit z siedzibą w Mississauga, Ontario, Kanada. Naszą wizją jest bycie wybitną organizacją wzmacniającą relacje między kanadyjskimi i polskimi biznesami.

Rozwijamy silne relacje biznesowe i osobiste, świadczymy usługi globalnym polskim firmom i zapewniamy możliwości kariery dla społeczności polsko-kanadyjskiej. Cenimy kanadyjski i polski biznes, uczciwość, różnorodność, inkluzję, przedsiębiorczość i profesjonalizm.

Eric Szostak
Polsko Kanadyjskie Stowarzyszenie Biznesu
+19053307948
[email protected]
Odwiedź nas w mediach społecznościowych:
LinkedIn