Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Polio w ściekach Nowego Jorku wskazuje na rozprzestrzenianie się wirusa

Wirus polio został znaleziony w ściekach Nowego Jorku, poinformowali w piątek urzędnicy służby zdrowia (czasu lokalnego), co jest kolejnym znakiem, że choroba, która nie pojawiła się w Stanach Zjednoczonych od dekady, powoli rozprzestrzenia się wśród nieszczepionych osób.

Miejskie władze zdrowia, stan Nowy Jork i rząd federalny stwierdziły, że obecność wirusa polio w miejskich ściekach wskazuje, że wirus może rozprzestrzeniać się lokalnie.

Władze wezwały rodziców do zaszczepienia dzieci przeciwko potencjalnie śmiertelnej chorobie.

Przeczytaj więcej: Dzieciom z Londynu podano dawkę przypominającą polio po odkryciu kolejnych wirusów

„Zagrożenie dla nowojorczyków jest realne, ale obrona jest bardzo prosta – zdobądź szczepionkę przeciwko polio” – powiedział komisarz ds. zdrowia miasta Nowy Jork, dr Ashwin Vasan. „Wraz z rozprzestrzenianiem się polio w naszych społecznościach, nie ma nic ważniejszego niż szczepienie naszych dzieci, aby chronić je przed tym wirusem, a jeśli jesteś osobą dorosłą, która nie jest zaszczepiona lub została zaszczepiona niecałkowicie, wybierz szczepienie teraz. jest całkowicie do uniknięcia i powinno być Jego ponowne pojawienie się jest wezwaniem do działania dla nas wszystkich.”

Dr Jose R. Romero, dyrektor Centrum Kontroli Chorób i Prewencji Narodowego Centrum Chorób Szczepień i Chorób Układu Oddechowego: Wiemy, że polio rozprzestrzenia się po cichu i prawdopodobnie jest znacznie więcej osób, które mają polio i uwalniają wirusa w tych społecznościach. Jest to również pilne i inspirujące przypomnienie o znaczeniu szczepień”.

Miasto Nowy Jork jest zmuszone do konfrontacji z polio, gdy urzędnicy ds. zdrowia w mieście starają się zaszczepić zagrożonych mieszkańców przeciwko ospie małpiej i dostosować się do zmieniających się wytycznych Covid.

„Mamy do czynienia z trifectą” – powiedział w piątek burmistrz Eric Adams w CNN. „Covid wciąż tu jest dużo. Polio, wykryliśmy polio w naszych ściekach, wciąż mamy do czynienia z kryzysem ospy małpiej. Ale zespół jest tam.

READ  IV ketamina: potencjalna droga do poprawy w ciężkiej depresji

Ogłoszenie o odkryciu wirusa polio w Nowym Jorku nastąpiło wkrótce po tym, jak brytyjskie władze zdrowotne ogłosiły, że znalazły dowody na rozprzestrzenianie się wirusa w Londynie, ale nie znalazły żadnych przypadków u ludzi. Dzieci w wieku od 1 do 9 lat w Londynie kwalifikowały się w środę do dawek przypominających szczepionki przeciwko polio.

Rodzice i dzieci w 1953 czekają na szczepionkę przeciwko polio.

W Nowym Jorku osoba została sparaliżowana kilka tygodni temu przez polio w Rockland County, na północ od miasta. Próbki ścieków zebrane w czerwcu zarówno w Rockland, jak i w sąsiednim hrabstwie Orange, zawierały wirusa.

Urzędnicy CDC powiedzieli, że wirus zidentyfikowany w próbkach ścieków pobranych w Nowym Jorku nie zawierał wystarczającej ilości materiału genetycznego, aby ustalić, czy jest związany z pacjentem z Rockland County.

Większość osób zarażonych polio nie wykazuje żadnych objawów, ale nadal mogą przenosić wirusa na inne osoby przez kilka dni lub tygodni. Szczepienia zapewniają potężną ochronę, a władze wezwały osoby, które nie zostały zaszczepione, do natychmiastowego zgłoszenia się do szczepienia.

Urzędnicy powiedzieli, że w oparciu o wcześniejsze epidemie możliwe jest, że setki osób w stanie miało polio i nie wie o tym.

Polio było kiedyś jedną z najbardziej przerażających chorób w kraju, z corocznymi wybuchami epidemii powodującymi tysiące przypadków paraliżu. Choroba dotyka głównie dzieci.

Szczepionki stały się dostępne od 1955 roku, a krajowa kampania szczepień zmniejszyła roczną liczbę zachorowań w Stanach Zjednoczonych do mniej niż 100 w latach 60. i mniej niż 10 w latach 70., według Centers for Disease Control and Prevention.

Niewielki odsetek osób zarażonych polio cierpi na paraliż. Choroba jest śmiertelna dla 5-10% sparaliżowanych osób.

Wszystkie dzieci w wieku szkolnym w Nowym Jorku muszą otrzymać szczepionkę przeciwko polio, ale hrabstwa Rockland i Orange są znane jako ośrodki odporności na szczepionki.

READ  Narzędzie AI dokładnie przewiduje odrost guza u pacjentów z rakiem | rak

Zgodnie z najnowszymi danymi dotyczącymi szczepień dziecięcych z Centrum Kontroli i Prewencji Chorób (CDC), około 93% 2-latków otrzymało co najmniej trzy dawki szczepionki przeciwko polio. Ale wskaźnik ten wynosi tylko 80% w stanie Nowy Jork i jest znacznie niższy w okolicy, w której zgłoszono przypadek polio – tylko 60% w hrabstwie Rockland i 59% w hrabstwie Orange, według danych stanowych.

Podczas gdy urzędnicy służby zdrowia na całym świecie wzywają osoby niezaszczepiające się do natychmiastowego zaszczepienia, dr William Schaffner, ekspert ds. chorób zakaźnych z Vanderbilt University, powiedział, że obecnie nie ma dowodów na to, że potrzebna jest kampania przypominająca, taka jak kampania w Londynie w Nowym Jorku lub gdziekolwiek indziej Kolejny w mieście. Zjednoczone państwo.

„Szczepionka przeciwko polio podana w dzieciństwie powinna mieć dość długotrwałą ochronę” – powiedział.