Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Policja turystyczna ukarała grzywną w wysokości 2300 USD za niegrzeczne zachowanie na Fraser Island

Turysta (na zdjęciu) zapłacił grzywnę w wysokości 2300 dolarów za karmienie ciastek dingo na Fraser Island. Foto/Queensland Departament Środowiska i Nauki

Turysta nauczył się bardzo kosztownej lekcji po ukaraniu grzywną za karmienie ciastka dingo.

23-letni Australijczyk czekał w kolejce na prom na wyspie Cagaree (Fraser Island), 250 kilometrów na północ od Brisbane, kiedy przechodzień sfilmował go bezczelnie karmiącego dzikiego psa – znanego jako Wongari w miejscowej ludności Aborygenów. Dialekt.

Incydent miał miejsce w kwietniu, ale po dochodzeniu przeprowadzonym przez Departament Środowiska i Nauki Queensland (DES), mężczyzna został ukarany grzywną w wysokości 2300 dolarów w tym tygodniu.

„Członek społeczeństwa powiedział strażnikom, że mężczyzna był przed parkingiem, gdy czekał na prom w Hawk Point w kwietniu”, powiedział w oświadczeniu dyrektor ds. Zgodności DES Mike DeVerry.

Osoba ta powiedziała, że ​​mężczyzna „niegrzecznie” karmił Wongari, a biorąc pod uwagę jego miejsce na początku kolejki, kilka osób było świadkami ich zniewagi.

„Na szczęście publiczność mogła zrobić zdjęcia mężczyźnie, gdy karmił wongari, i dostarczyli je strażnikom”.

DeVere powiedział po wywiadach, że mężczyzna „przyznał się do karmienia dingo”.

Turysta (na zdjęciu) zapłacił grzywnę w wysokości 2300 dolarów za karmienie ciastek dingo na Fraser Island.  Foto/Queensland Departament Środowiska i Nauki
Turysta (na zdjęciu) zapłacił grzywnę w wysokości 2300 dolarów za karmienie ciastek dingo na Fraser Island. Foto/Queensland Departament Środowiska i Nauki

„Mężczyzna powiedział funkcjonariuszom ds. zgodności, że rzucał ciasteczka w piasek w Wongari, kiedy sprzątał swój samochód”.

Chociaż jest to ogromna grzywna, nie jest to maksymalna kwota, jaką można nakarmić dingo. Sąd może obciążyć za ten czyn do 11 500 USD.

Dingo jest częścią środowiska wyspy i jest prawnie chroniony. Oni też tworzą Niebezpieczeństwo dla gości na wyspie – A karmienie ich może zaszkodzić zarówno dingo, jak i turystom.

DeVere powiedział, że każdego roku wyspę odwiedza około 400 000 osób, a niewielki procent tych odwiedzających ignoruje Salamę, Wongari i innych mieszkańców lub gości.

Powiedział, że sankcje mają na celu zapewnienie bezpieczeństwa ludziom i zwierzętom.

READ  Naukowcy opracowali nowy wariant Covid z 80% wskaźnikiem zabijania u myszy

„Karmienie Wongari może ich przyzwyczaić i zbliżyć się do ludzi w poszukiwaniu jedzenia, co może narazić ludzi i Wongari na ryzyko” – powiedział.

To już drugi raz w tym roku, kiedy osoba została ukarana grzywną za karmienie dingo podczas oczekiwania na prom w Hook Point.

Mężczyzna z Brisbane został sfilmowany przez członka publiczności karmiącego szczeniaka Wongari i został ukarany grzywną w wysokości 2 205 USD.

„Przyjmujemy podejście zerowej tolerancji do celowego karmienia wongari, ponieważ ludzie karmiący lub ingerujący w wongari narażają siebie i innych na ryzyko” – powiedział wówczas Adam Northam, pełniący obowiązki dyrektora ds. zgodności.

Według DES, Queensland Parks and Wildlife Service ma prawny obowiązek utrzymania tych populacji w parkach narodowych i obszarach chronionych, mimo że dingo jest uznanym szkodnikiem poza tymi obszarami.

Strategia ochrony dingo i zarządzania ryzykiem dla Fraser Island wykorzystuje odstraszające ogrodzenia dla dingo, kampanie wdrożeniowe (grzywny) i edukacyjne, aby chronić ludzi i pomagać dingo w utrzymaniu normalnego stylu życia.

Aby psy były bezpieczne, DES gorąco zachęca odwiedzających, aby trzymali się blisko dzieci, nie chodzili sami, ale w grupach i nie biegali.

„Karmienie w celu zapewnienia pożywienia dingo lub celowe przyciąganie lub przeszkadzanie dingo w dowolnym miejscu na Fraser Island, zarówno na terenie publicznym, jak i prywatnym, jest przestępstwem. Stosowane są kary.” Przewodnik bezpieczeństwa czyta.