Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Poland Tour Level 4: Jono Almeida zdobywa drugie miejsce

“]”,” Filter “:” nextExceptions “:” img, blockquote, div “,” nextContainsExceptions “:” img, blockquote “}}”>

Jono Almeida W ciągu trzech dni odniósł zwycięstwo na drugim poziomie Wycieczka po Polsce, pokonał w czwartek Modeja Mohoricha (Bahrain-Victorius), aby odnieść sukces w awansie do Bougainvillea Resort. Dzięki swojemu zwycięstwu Almeida zapewnił sobie prowadzenie w GC, zdobywając dodatkowe 10 sekund za szóstkę Mohory’ego i obejmując prowadzenie w sumie 0:08.

Zwycięstwo przyszło po tym, jak koledzy z drużyny Almeidy z Desuink-Quick-Step, Romy Cavagna i Mickel Honore, zaatakowali w pobliżu finału, zmuszając ich do pościgu za innymi drużynami.

„To było świetne. Miałem przed sobą kolegę z drużyny, inni musieli zmniejszyć dystans, widziałem, jak został złapany, widziałem kilku atakujących, trochę przyspieszyłem, a potem się zatrzymałem” – powiedział Almeida. „Ktoś poszedł, Mogę podążać, potrafię opanować linię mety.”

Gorączkowa jazda do mety nastąpiła pod koniec 159-kilometrowej fazy przez południową Polskę, która obejmowała trzy skategoryzowane podjazdy i niesklasyfikowane podjazdy. Cechą charakterystyczną tego dnia był push Type 2.

Dzień piąty kolarze uciekli wcześnie, wraz z członkami załogi American Larry Warpass (AG2R-Citroën), a także Edward Dunes (Trek-Sekafredo), Quinton Hermans (Intermarque-Vandy-Cobert), Marco Canola (Casparom i Casprom) Grubama-FDJ ). Ustawienie tempa Desquinink-Quick-Step i ZEA-Team Emirates miały 3-4 minuty przerwy, a tempo wzrosło w drugiej połowie podjazdu.

Z przodu Walter odpycha się i uderza w ostatnią mieszaną wspinaczkę. Ale Peloton zepchnął go 10 km do środka, aby przejść, dramatycznie pchając linię. Kawagna przejechał 3,2 km z kolarzem reprezentacji Polski, a obaj przedłużyli krótką przerwę na boisku. Następnie Honore wskoczył do Cavagna, a dwaj kolarze tuningowi stworzyli lukę na stromym odcinku.

Ta luka zmusiła go do pogoni za innymi drużynami, a ta taktyka pozwoliła Almeidzie zachować stopy na ostatni bieg.

„Wszyscy próbowaliśmy opracować strategię ataku, to działa, więc nie sądzę, żebyśmy to zmienili” – powiedział Almeida.

READ  Praworządność - Parlament Europejski podejmie kroki prawne przeciwko Komisji, jeśli pozostaje w tyle w zakresie praworządności

Almeida ma teraz niewielką przewagę w ostatnich trzech etapach pielęgniarstwa wyścigowego. Biorąc pod uwagę sprinterów ostatniego etapu, inni faworyci GC będą musieli w piątek uderzyć do Almeidy na Peelsco-Piala na 5. etapie górskim lub odpocząć podczas 6. próby czasowej dla Katowic.