Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Pojawił się nowy film przedstawiający byłego prezydenta Chin Hu Jintao eskortowanego z Kongresu Partii

Pojawiły się nowe zrzuty ekranu z poprzednich momentów Zabierz byłego prezydenta Chin Hu Jintao za granicę Ze spotkania Kongresu Komunistycznej Partii Chin pod koniec tygodnia.

Po incydencie nastąpił szał spekulacji, a krytycy skupili się na jego znaczeniu.

Stało się to dzień przed przyznaniem prezydentowi Xi Jinpingowi trzeciej pięcioletniej kadencji jako szefa partii, co umocniło jego dominującą pozycję.

Odejście Hu nie było dobrowolne i istniały teorie, że Shi napinał swoje moce. Oficjalna agencja informacyjna Xinhua poinformowała, że ​​Hu Jintao jest w złym stanie zdrowia i potrzebuje odpoczynku.

Czytaj więcej:
* Prezydent Chin usuwa groźby i przejmuje stałe siły
* Obraz, który pokazuje okrucieństwo dążenia Xi Jinpinga do władzy absolutnej
* Chiński przywódca Xi Jinping wierzy w trzeci historyczny okres u władzy

Nowy materiał filmowy, nagrany przez singapurską News Asia, pokazuje chwile przed usunięciem Hu ze spotkania.

Prezydent Chin Xi Jinping wygląda na lewą, gdy były prezydent Chin Hu Jintao otrzymuje pomoc w opuszczeniu sali podczas ceremonii zamknięcia 20. Kongresu Narodowego rządzącej Komunistycznej Partii Chin 22 października 2022 r.

Ng Han Gwan / AFP

Prezydent Chin Xi Jinping wygląda na lewą, gdy były prezydent Chin Hu Jintao otrzymuje pomoc w opuszczeniu sali podczas ceremonii zamknięcia 20. Kongresu Narodowego rządzącej Komunistycznej Partii Chin 22 października 2022 r.

Nagranie zaczyna się od ustępującego członka Biura Politycznego Li Zhanchu, który wyjmuje z rąk Hu kilka dokumentów, układa je i umieszcza z powrotem na stole, pochylając się do Hu i rozmawiając z nim. Wtedy Lee odsunął od niego papiery.

Po drugiej stronie Hu, Xi Jinping wydaje się wydawać polecenia innemu mężczyźnie, a potem rozmawia z Hu, być może próbując przekonać go do odejścia.

BBC podało, że pojawiły się spekulacje, że odejście Hu Jintao było zamierzonym politycznym dramatem.

BBC powiedział, że chociaż nowy materiał filmowy nie obalił oficjalnej opinii, że jest chory, sugeruje również, że wcześniej zajmował się dokumentem, który mógł odegrać pewną rolę.

Nikki powiedziała, że ​​nowy materiał podsycił spekulacje, że mógł wywołać niektóre dokumenty.

READ  Podobno ciała australijskich obozowiczów Russella Hilla i Carol Clay zostały poddane kremacji