Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Podczas gdy Stany Zjednoczone rozważają szczepienie drobiu przeciwko ptasiej grypie, przemysł drobiowy może stanąć na przeszkodzie

Podczas gdy Stany Zjednoczone rozważają szczepienie drobiu przeciwko ptasiej grypie, przemysł drobiowy może stanąć na przeszkodzie

Od zeszłego roku obecna epidemia wysoce zjadliwej grypy ptaków (HPAI) zabija te ptaki Hodowanych jest około 60 milionów kurczaków i indykówWielu epidemiologów i przedstawicieli branży spożywczej uważa, że ​​szczepienie ptaków może być jedynym sposobem na stłumienie kryzysu.

Decydenci federalni odegrają kluczową rolę w tej decyzji dotyczącej szczepień.

Administracja Bidena planuje przetestować szczepionkę przeciw ptasiej grypie i zastanawia się, czy należy szczepić komercyjne stada drobiu, donosi The New York Times. Zgłosiłem w tym tygodniu.

W ostatnich latach opracowano i przetestowano w stadach wiele szczepionek przeciwko różnym szczepom ptasiej grypy. Szczepienia ptaków zostały zatwierdzone w Chinach w 2017 r., Według organizacji zdrowia Gavi, Vaccine Alliance. Szczepionki te wykazały dużą skuteczność, powiedział Rodrigo Gallardo, profesor medycyny drobiu na Uniwersytecie Kalifornijskim w Davis.

„Jeśli chodzi o wykonalność szczepienia i sposób jego wykonania, zostało to już udowodnione” – powiedział Gallardo. – To bardziej problem polityczny.

Ale przemysł brojlerów może być główną grupą stojącą na drodze do przyjęcia szczepień przez przemysł.

Szczepionki HPV nie były szeroko stosowane w Stanach Zjednoczonych ze względu na implikacje szczepień dla międzynarodowego handlu produktami drobiowymi, powiedział Morris Petsky, profesor zdrowia i epidemiologii drobiu na Uniwersytecie Kalifornijskim w Davis.

„Szczepienia, jak wszyscy wiemy z COVID, zapobiegają chorobom, ale same w sobie nie chronią przed infekcją” – powiedział Betzky. „Obawiamy się, że produkt może rozprzestrzeniać wysoce zjadliwą ptasią grypę na całym świecie”.

Prawie 20 proc. zysków branży drobiarskiej pochodzi ze sprzedaży jej produktów za granicą – powiedział profesor epidemiologii, gdzie obowiązują surowsze przepisy dotyczące HPAI, znacznie wyższe niż w przypadku producentów indyków i jaj.

Nasilenie obecnej epidemii – oraz obawy przed jej mutacją i przeskokiem na ludzi – mogą skłonić rynek produktów drobiowych do zajęcia tylnego miejsca. Ale zaszczepienie miliardów drobiu i prawie 300 milionów kur niosek może być zadaniem prawie niewykonalnym.

READ  Osobiste uprzedzenia zniekształcają wspomnienia o Covid-19, co stanowi wyzwanie dla przyszłej polityki pandemicznej

„Musimy zrozumieć, jak nawlec tę igłę i zastanowić się, ile szczepionki możemy wyprodukować” – powiedział Betzky.

Kenneth Anderson, profesor komercyjnego zarządzania stadami niosek na Uniwersytecie Stanowym Karoliny Północnej, powiedział, że przemysł jajeczny, który napotkał znaczne przeszkody w zaopatrzeniu od czasu wybuchu wysoce zjadliwej ptasiej grypy w zeszłym roku, jest bardziej otwarty na pomysł szczepienia ptaków. Powiedział, że możliwość powszechnych szczepień będzie prawdopodobnie zależeć od tego, czy wirus zmutuje.

„W 2015 roku nawet nie myśleliśmy o szczepieniach” – powiedział Anderson. „Przynajmniej tym razem mówimy o tym kredce do oczu”.

Pitesky powiedział, że obecny wybuch HPAI jest historyczny i prawdopodobnie nie pojawi się nigdzie przez kilka lat, ponieważ wirus rozprzestrzenił się na wiele gatunków ptaków i ssaków. Powiedział, że chociaż ryzyko przeniesienia wirusa z drobiu na ludzi jest niskie, może być nieoczekiwane.

„Jedną z obaw jest to, że natura może mieć różne sztuczki w rękawie, a im więcej mamy wirusów, tym bardziej prawdopodobne jest, że wydarzy się coś niekonwencjonalnego” – powiedział Betzky.