Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Pod presją Ian Foster upiera się, że odejście z pracy All Blacks nie jest na moim radarze

Trener pod presją Ian Foster mówi, że skupia się wyłącznie na wygrywaniu w RPA, a nie na słabej naturze jego pozycji, gdy All Blacks odpadną na wolności.

Foster rozmawiał z mediami na Wellington’s Sky Stadium podczas drugiego dnia obozu przed rugby i zadawał pytania o swoją przyszłość po tym, jak przeżył topór w zmianie treningu po przegranej 2-1 lipca serii z Irlandią. .

Podczas gdy wielu krytyków uważa, że ​​na szczycie potrzebna jest zmiana, nowozelandzkie rugby Zamiast tego postanowił zwolnić swoich asystentów, Johna Plumtree i Brada Moore – nazwać Przyszło to wielkim kosztembiorąc pod uwagę płatności dokonane wcześniej w celu zwolnienia Mooara z jego kontraktu w Walii oraz fakt, że sztab szkoleniowy został ponownie podpisany dopiero niedawno do 2023 r.

Ian Foster pozostaje na czele zespołu

Ella Bates Hermanns/Personel

Ian Foster pozostaje odpowiedzialny za zespół All Blacks, podczas gdy Joe Schmidt kontynuuje swoją rolę w niepełnym wymiarze godzin jako selekcjoner i doradca.

Utrzymanie Bustera może, ale nie musi odzwierciedlać braku realnych alternatyw, ponieważ spadkobierca Scott Robertson jest uważany za niedostępny, a pełniący obowiązki prezydenta Joe Schmidt również wydaje się niechętny do rozszerzania swojej roli poza obecną pracę w niepełnym wymiarze godzin jako zbieracza i trenera „mentora”. ” Pielęgnować.

Był głównym trenerem Surowy i wyzywający w swoim medialnym wyglądzie Co nastąpiło po niesławnej, odwołanej konferencji prasowej w Wellington w niedzielę po trzeciej porażce testowej z Irlandią. Była to pierwsza porażka u siebie All Blacks od czasu przegranego 2:0 Francji w 1994 roku i była to czwarta porażka w ostatnich pięciu testach dla Nowozelandczyków.

Pojawił się w zeszły piątek w Oakland po ogłoszeniu zespołu, a następnie pojawił się w przyjaznym „Awarii” Sky, aby porozmawiać między innymi o zmianie treningu.

Zapytany, czy jego pozycja była nie do utrzymania z powodu słabego występu w turnieju rugby, który zaczyna się testami z rzędu z mistrzem świata Springboksem w RPA, Foster powiedział: „To nie jest coś, o czym myślę. najlepiej jak potrafię w mojej lidze.” .

MONIQUE FORD / RZECZY

Były trener napastników Crusader w rozmowach ze Scottem Robertsonem przed podjęciem zadania All Blacks.

Śledztwo było kontynuowane. Zapytano go: czy myśli o rezygnacji, jeśli porażki będą się utrzymywać?

Odpowiedział: „Tak jak powiedziałem, nie myślę o tym”. „Moim zadaniem jest podekscytowanie się wyjazdem zespołu do RPA”.

Czy kluczem do tego, by nie wpadać w panikę w takiej sytuacji?

„Nie wpadamy w panikę. Nie jestem pewien co do reszty ludzi.”

Foster opowiedział, jak trudno było prowadzić trudne rozmowy z Plumetre i Moir, którzy byli Wybrani przez niego jako główni bohaterowie w zespole trenerskim W tym czasie nalegał na „wszystkie kwadraty”.

Pomimo tego, jak potoczyły się sprawy w ciągu ostatnich dwóch lat jego istnienia, niektórzy mogą sprzeciwiać się jego oprawieniu ich spuścizny. All Blacks wygrali tylko połowę egzaminów w skróconym Covid 2020 roku i ponieśli trzy porażki w 2021 roku – najwięcej od czasu, gdy czwórka przegrała w 2009 roku.

„Och, okropne, nie ma na to innego słowa”, powiedział o wezwaniu do duetu. „[They’re] Dobrzy ludzie, ale moją rolą jest robienie tego, co uważam za najlepsze dla zespołu i stawianie zespołu na pierwszym miejscu, a czasami dzieje się to kosztem jednostki.

Trener oblężonych All Blacks Ian Foster:

Hagen Hopkins / Getty Images

Trener Beleaguered All Blacks Ian Foster: „Nie wpadamy w panikę. Nie jestem pewien co do reszty ludzi.

„Nie sądzę, żeby to był wielki osąd dla nich jako trenerów. Musimy tylko coś zmienić”.

Zapytany, dlaczego asystenci zostali zatrzymani po przeglądzie na koniec roku 2021, który miał ujawnić pewne obawy dotyczące ich skuteczności, Foster odrzucił roszczenie.

„To może być bardziej czat medialny i spekulacje niż fakty” – powiedział. „Zawsze recenzujemy poważnie i zawsze robimy poważne recenzje, zwłaszcza gdy mamy rok taki jak ten, który mieliśmy.

„Byliśmy w trasie przez trzy i pół miesiąca, zamknięci w hotelach… więc moja ocena była trochę inna i wszyscy wyjechali z jakąś ważną pracą. Trzymam się tej decyzji i popieram ta decyzja.”

Foster zaprzeczył, że trener Blues, Leon MacDonald, będzie kolejnym członkiem zespołu trenerskiego – „Jesteśmy szczęśliwi, gdzie jesteśmy teraz” – powiedział – i powtórzył, że zmiana dotycząca wprowadzenia Jasona Ryana była wspólną decyzją z zarządem. Powiedział też, że nie ma żadnych żądań dotyczących kolejnych dwóch meczów w RPA.

„Nie chcę, żeby mówili mi, co chcemy zrobić” – dodał. „Chcemy dobrze grać. Przy wszystkich emocjach, gdy przegrywasz serię, łatwo jest ludziom podrapać się i podziurawić, ja to wszystko rozumiem i akceptuję.

„Ale to nie zmienia naszej pracy, którą jest sprawienie, by grupa grała dobrze”.

Czy cokolwiek mniej niż bliźniacze zwycięstwa w RPA to porażka?

„Idziemy na turniej rugby, aby spróbować wygrać. All Blacks nie chcą iść i [lose]. Stoimy przed wyzwaniem, z którym nigdy wcześniej się nie spotkałam. Myślę, że to do 10 mężczyzn, którzy nigdy nie byli w RPA. To wyjątkowa sytuacja dla tej grupy, ale wow, co za wspaniała okazja dla nas.”

READ  Mistrzostwa Sześciu Narodów: Anglia przegrywa z Irlandią po czerwonej kartce w drugiej minucie