Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Po pionierskich badaniach i terapii światłem niewidomy odzyskuje częściowy wzrok

Mężczyzna we Francji miał częściowe widzenie po raz pierwszy od dziesięcioleci dzięki nadprzyrodzonemu leczeniu.  (Zdjęcie pliku)

Kalia Girrell / UnSplash

Mężczyzna we Francji miał częściowe widzenie po raz pierwszy od dziesięcioleci dzięki nadprzyrodzonemu leczeniu. (Zdjęcie pliku)

Po raz pierwszy na świecie niewidomy we Francji częściowo odzyskał wzrok po pionierskim leczeniu.

58-latka z Bretanii w północnej Francji cierpi na zwyrodnieniową chorobę oczu zwaną barwnikowym zapaleniem siatkówki (RP), która atakuje siatkówkę oka i może prowadzić do całkowitej ślepoty. Stracił wzrok po zdiagnozowaniu choroby prawie 40 lat temu.

Ale przełomowa nowa terapia, która obejmuje rodzaj leczenia zwanego optogenetyką, zmienił to.

Dla mnie Badania Opublikowany w Nature MedicineMężczyzna był w stanie rozpoznać białe linie na przejściu dla pieszych po leczeniu. Za pomocą specjalnych okularów może zidentyfikować otaczające go przedmioty, takie jak talerz, kubek czy telefon, znaleźć mebel i odsłonić przejście.

Czytaj więcej:
* Uraz dysku golfowego, który kosztowałby kobietę oko, „ nie powinien się zdarzyć ”
* Covid-19: Naukowcy ścigają się, aby zbadać warianty w Indiach, gdy liczba przypadków eksploduje
* Covid-19: Śmiertelne przypadki „czarnych grzybów” pogłębiają kryzys w Indiach
* Terapia światłem niebieskim pomaga zredukować „opóźnienia podróży” po operacji i skraca czas pobytu w szpitalu

Przełomowe badania wykazały, że terapia światłem pomogła częściowo przywrócić wzrok u pacjenta we Francji.  (Zdjęcie pliku)

Eric Ward / Unsplash

Przełomowe badania wykazały, że terapia światłem pomogła częściowo przywrócić wzrok u pacjenta we Francji. (Zdjęcie pliku)

„To było zdumiewające, zobaczyć pierwsze przywrócenie niektórych funkcji wzrokowych u niewidomego pacjenta” – powiedział w oświadczeniu dr Bottond Ruska, który był zaangażowany w badania.

Optogenetyka obejmuje modyfikację komórek nerwowych (neuronów), tak aby wysyłały sygnały elektryczne po wystawieniu na działanie światła o określonej długości. Najpierw stosuje się strzykawkę zawierającą światłoczułe białko glonów. Kiedy zderza się ze światłem, do mózgu wysyłane są sygnały elektryczne.

Ponieważ komórki reagują na światło bursztynowe, przez cały czas leczenia pacjent nosił okulary fotostymulujące. Google Apps pomaga konwertować obrazy ze świata rzeczywistego na impulsy światła, które są wyświetlane na siatkówce w czasie rzeczywistym.

READ  Australijskie dostawy szczepionki Pfizer Covid mogą zostać zakłócone w październiku | Wiadomości z Australii

W ciągu około roku wzrok francuskiego pacjenta w jednym z oczu zaczął się poprawiać, gdy w końcu był w stanie rozpoznać i policzyć przedmioty na stole przed nim.

Dla mnie StróżWzrok mężczyzny poprawił się podczas treningu, ale nie wrócił do pełnej sprawności. Nadal nie mógł rozpoznać twarzy. Oczekiwano jednak, że wyniki będą długotrwałe.

Pisali uczeni badanie.

„Leczenie kombinacją wektorów genetycznych i okularów chroniących przed światłem spowodowało poprawę wzroku u tego pacjenta, która prawdopodobnie byłaby bardzo korzystna w życiu codziennym” – piszą autorzy.

„Widzenie pacjenta po raz pierwszy korzystającego z tego doświadczenia przy użyciu optogenetyki do leczenia ślepoty było wyjątkowo satysfakcjonującym doświadczeniem” – powiedział dr Jose Alan Sahel, główny autor badania. komunikat.

Dwóch innych pacjentów rozpoczęło leczenie w Londynie. Stróż wzmiankowany.