Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Pływające farmy wiatrowe mogą być hostowane w pobliżu Kornwalii i Walii, mówi własność Crown | przemysł energetyczny

Pływające farmy wiatrowe mogłyby zostać zbudowane u wybrzeży Kornwalii i Pembrokeshire po tym, jak zarządca nieruchomości królowej zidentyfikował szereg miejsc na Morzu Celtyckim, które mogłyby je gościć.

Crown Estate, który generuje pieniądze dla skarbu państwa i rodziny królewskiej, opublikował pięć „obszarów badawczych”, które będą ograniczone do działek, na których będzie wytwarzana energia wiatrowa.

Po uzgodnieniu obszarów rozwoju projektu, zostaną one zaoferowane firmom w ramach procedury przetargowej, której rozpoczęcie planowane jest na połowę 2023 roku.

Właściciel Korony ma nadzieję, że do 2035 r. te obszary dostarczą 4 gigawaty pływającej morskiej energii wiatrowej, aby zasilić prawie 4 miliony domów.

Miejsca na Morzu Celtyckim zidentyfikowane jako możliwości dla pływających farm wiatrowych

Morskie farmy wiatrowe są zwykle budowane na dnie morskim w pobliżu brzegu. Konstrukcje, które mogą znajdować się na Morzu Celtyckim, umożliwiają instalację turbin na pływających betonowych i stalowych platformach, które są zakotwiczone do dna morskiego za pomocą kotwic lub elastycznych kabli i znajdują się tuż nad lub pod linią wody.

Innowacja oznacza, że ​​można je znaleźć na głębszych wodach, co powoduje mniejszy sprzeciw lokalnych mieszkańców i firm na lądzie, które nienawidzą turbin wiatrowych ze względów estetycznych. Oznacza to również, że struktury czerpią korzyści z silnych wiatrów i rzadziej powodują konflikty z flotami rybackimi lub zakłócają obszary gniazdowania ptaków i bazy morskie.

Właściciel korony powiedział, że zidentyfikował obszary badań, analizując różne czynniki, w tym „trasy żeglugowe, działalność połowową i wrażliwość środowiskową”. Powiedziała, że ​​farmy wiatrowe nie będą widoczne z ziemi, z wyjątkiem jednej możliwej lokalizacji na północ od wysp Scilly.

Na spotkaniu z zainteresowanymi stronami na początku tego roku pojawiły się obawy, czy pływające farmy wiatrowe spowodują problemy z narzędziami połowowymi na statkach poławiających kraby i homary w okolicy. Pojawiły się również wezwania do rozszerzenia stref buforowych między pobliskimi farmami i łodziami.

READ  COVID-19: Wielka Brytania odnotowuje 30 597 nowych przypadków i 201 zgonów – z ponad 8000 pacjentów z koronawirusem w szpitalach | Wiadomości z Wielkiej Brytanii

Zainteresowane strony powiedziały, że farmy wiatrowe mogą również współpracować z planami wychwytywania i składowania dwutlenku węgla lub koordynować działania z projektami okablowania telekomunikacyjnego.

W zeszłym miesiącu właściciel Korony powiedział: Rekordowa aukcja działek pod morskie farmy wiatrowe Podniósł wartość swojej działalności offshore o 22% w stosunku do ubiegłego roku do 5 miliardów funtów.

Oprócz ambicji związanych z Morzem Celtyckim, osiedle przyznało licencje sześciu przybrzeżnym farmom wiatrowym u wybrzeży Anglii i Walii, które mogą wygenerować do 9 miliardów funtów w ciągu najbliższych dziesięciu lat. Wśród zwycięskich oferentów znajdują się niemieckie RWE Renewables oraz konsorcjum, w skład którego wchodzi koncern naftowy BP.

Zyski dla właścicieli Korony wzrosły o 43,4 mln funtów do 312,7 mln funtów w roku do końca marca.

Posiadłość przekazuje wszystkie swoje zyski skarbowi, zanim zwróci 25% rodzinie królewskiej w formie suwerennej dotacji, formuły finansowania, która podlega kontroli rządu. Dotacja została zwiększona w 2017 r. z poprzedniego poziomu 15% na pokrycie kosztów kompleksowych remontów w Pałacu Buckingham.

Subskrybuj codzienną pocztę Business Today lub śledź Guardian Business na Twitterze w BusinessDesk

„Morze Celtyckie ma potencjał, by stać się jednym z największych na świecie basenów energii odnawialnej, przynosząc wzrost gospodarczy i obfitość czystej energii” – powiedział Hope Dean Roegen, dyrektor zarządzający marynarki wojennej Crown Estate.

Minister energetyki Greg Hands powiedział: „Mamy już największą penetrację morskiej energii wiatrowej w Europie. Pływająca technologia jest kluczem do uwolnienia pełnego potencjału naszego wybrzeża”.

Na początku tego roku szkockie ramię Crown Properties sprzedało powierzchnię morską dla 17 projektów, przy czym większość mocy przeznaczono na morskie wiatry. Pierwsza pływająca morska farma wiatrowa u wybrzeży Szkocji działa od 2017 roku.