Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

PlayStation stawia duże zakłady na nowe franczyzy i gry w usłudze na żywo

PlayStation stawia duże zakłady na nowe franczyzy i gry w usłudze na żywo

Do tej pory firma Sony może być najbardziej znana ze swoich ambitnych gier jednoosobowych na PlayStation z serii, które znasz i kochasz – takich jak Bóg wojnyI horyzontI człowiek Pająk przychodzi mi do głowy. Ale w ciągu zaledwie kilku lat możesz zamiast tego grać w wiele nowych franczyz PlayStation – i wiele tytułów usług na żywo.

W ramach wtorkowej prezentacji biznesowej Sony udostępniło kilka aktualizacji dotyczących tego, jak planuje inwestować w swoje portfolio. Na przykład w roku podatkowym 2025 firma szacuje, że 50 procent jej inwestycji w PlayStation Studios będzie dotyczyć nowej własności intelektualnej, co stanowi spory skok w porównaniu z poprzednimi latami: według slajdu w roku podatkowym 2019 tylko 20 procent jej zainwestowano w nowe franczyzy. A jeśli spojrzysz na slajd, 50 procent inwestycji w roku budżetowym 23 wygląda na tyle samo – jeśli nie większe – niż wydatki w całości w roku budżetowym 2019.

Zmiany mogą być najbardziej zauważalne pod względem tego, jak Sony inwestuje w tak zwane „tradycyjne” gry i gry na żywo. W roku fiskalnym 2019 podział wyniósł 88 procent tradycyjnych gier do 12 procent gier z usługami na żywo, ale w roku fiskalnym 2019 Sony spodziewa się, że stosunek ten zmieni się do 40/60. Gry w produkcji – liczba Sony było zaangażowane w przeszłości.)

Jeśli śledziłeś ruchy PlayStation w ciągu ostatnich kilku lat, te zmiany nie powinny być wielką niespodzianką. Firma Sony dokonała kilku dużych przejęć studiów pracujących nad dużymi tytułami na żywo, w tym Bungie, Jade Raymond’s Haven Studios, Firewalk Studios i horyzont Deweloper franczyzowy Guerrilla Games powiedział już, że pracuje nad grą wieloosobową horyzont Gra. Sony wyraźnie widziało, jak studia takie jak Epic Games (w które zainwestowało setki milionów) czy Bungie (którą teraz posiadasz) może zachęcić graczy do zainwestowania w nią dużej ilości czasu i pieniędzy Fortnite I Przeznaczenie 2Głośne hity, a Sony wydaje się dostrzegać duże możliwości w tworzeniu własnych gier z obsługą bezpośrednią.

READ  Oto porównanie sprzedaży Diamond & Pearl Remake z poprzednim Pokemon Switchem i premierą 3DS w Japonii

Wydaje się prawdopodobne, że w środę przyjrzymy się niektórym z tych nowych franczyz lub gier na żywo podczas Sony PlayStation Showcase, zwłaszcza że firma już obiecałem Wydarzenie zapewni „spojrzenie na wiele nowych dzieł PlayStation Studios”.