Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Pirinara mówi, że usunięcie wszystkich czarnych nie jest „najtrudniejszą rzeczą”

TJ Perenara mówił o swojej wdzięczności za przyłączenie się do Maorysów All Blacks w walce z Irlandią i ujawnił wiadomość, jaką otrzymał od All Blacks, kiedy powiedziano mu, że nie zostanie wybrany.

Perenara, 30-latek, który jest w All Blacks od 2014 roku i grał w 77 testach, został pominięty w serialu wraz z kolegą nr 9, Bradem Webberem, który również był All Blacks jeszcze w zeszłym roku.

Selekcjonerzy preferowali Aarona Smitha, Volao Vakatavę i Finlaya Christie.

Zwracając się do mediów po raz pierwszy od publicznego rozczarowania, Perinara zajął filozoficzne stanowisko w sprawie jego niepowodzenia. Powiedział, że go nie znała, a jego pierwsza szansa z nowozelandzkimi Maorysami, aspekt, który chciał reprezentować od lat, nie została lekceważona.

„To dla mnie wspaniały moment – ​​nie tylko w mojej karierze, ale iw życiu – bycie tak dużą częścią mojego Wannau na tej scenie to coś, co zawsze chciałem zrobić” – powiedział Perinara. „Być w jego środowisku to wielki zaszczyt i przywilej”.

Zapytany, czy nie wybiera All Blacks, odpowiedział: „Myślę, że to część podróży”.

„Zdecydowanie nie jest to najtrudniejsza rzecz, przez którą przeszłam, nawet w tym roku. W życiu jest wiele rzeczy, które są w tobie rzucane. To, jak na to reagujesz, jest celem. Dla mnie ostatnie dwa tygodnie były tylko kolejny krok w mojej podróży.

CZYTAJ WIĘCEJ: TJ Perenara daje stylową odpowiedź na pominięcie All Blacks

„Tak naprawdę nie mam celu końcowego. Stwórz drużynę i wygraj X trofeów… Moim celem, kiedy się budzę, jest bycie lepszym sportowcem dla mojej drużyny, bycie lepszym graczem, bycie lepszą osobą każdego dnia. Jeśli zakocham się w tej podróży i z każdym dniem będę stawać się coraz lepszy… wtedy… Myślę, że ostatecznym celem jest krótka sprzedaż tego, co próbuję zrobić.

READ  Seria Silver Ferns pogrążona w chaosie, gdy posiłki z Jamajki nie docierają już do Nowej Zelandii

Trener All Blacks, Ian Foster, przejął wiadomości dla Perenary, a fan Hurricanes powiedział, że wiadomość jest ogólna, a nie konkretna.

Nie było jasne, powiedział, „to, robisz to dobrze, robisz to słabo”, czy coś innego. To było „graj ​​dobrze, wszyscy gracze grają dobrze” i to jest kierunek, w którym zmierzamy. „

TJ Perinara strzelił bramkę dla All Blacks przeciwko Walii w Cardiff w zeszłym roku.

– To świetnie dla chłopców, którzy stworzyli All Blacks. Dobrze z nimi, zagrali świetną piłkę nożną i dali sobie możliwość uczestniczenia w tej rozmowie.

Biorąc pod uwagę ilość many w drużynie i jego doświadczenie życiowe, w połączeniu z odejściem byłego kapitana Asha Dixona, Wittakamumu Douglasa, Ottera Blacka i Seana Winwe (który zmarł w zeszłym roku), Pierinara prawdopodobnie będzie kapitanem Maorysów w pierwszym meczu przeciwko Irlandii. Środa w Hamilton. Drugi mecz odbędzie się w następny wtorek w Wellington.

„Gdybym miał okazję kierować tym środowiskiem, byłby to dla mnie wielki zaszczyt” – powiedział. „Byłoby to coś, z czym potrzebowałbym pomocy. Szukałem kaumātua … o pomoc w tym. Bycie tutaj to dla mnie nie tylko piłka nożna. „

Dyrektor techniczny Clayton Macmillan potwierdził, że nie wybrał jeszcze kapitana i że rozmawiał zarówno z Perinarą, jak i Webberem, zanim wybrał ich na swoją stronę.

„Byli naturalnie rozczarowani”, powiedział Macmillan o niepowodzeniach pary All Black. „Poświęciłem czas, aby skontaktować się z nimi indywidualnie, aby dowiedzieć się, w jakim obszarze nad głową się znajdowali, i zbadać, czy chcą być częścią tego zespołu.

„To dla nich taki dumny moment, że mogą nosić koszulę Maorysów. Brad robił to już wcześniej. TJ naprawdę chciał to zrobić, ale był w All Blacks”.

Perinara powiedział, że jego pierwsze wspomnienie o Maorysie Ole Blacku dorastało z bliskim przyjacielem, którego dziadek był po stronie.

READ  Sky Super Rugby Transtasman: Hurricanes podtrzymują nadzieje na finały dzięki rekordowemu zmiażdżeniu Reds

Powiedział: „Możliwość grania nie tylko w moim Wannao, ale także przyprawia mnie teraz o gęsią skórkę”.